Gelecekten gelen adam John Titor sizce gerçeklik payı var mıdır?

zaman yolculuğu yapıp 2037 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000/2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir. John Titor'un söyledikleri birçok tartışmaya konu olmuştur. Yazılanlara göre John Titor, devlet için çalışan ve zaman yolculuğu projesi için seçilen bir askerdir. 2036 yılından 1975 yılına IBM 5100 almak için döndüğünü söylemiştir. Bu bilgisayar ile 2036 yılında eski programların "ayıklama (debug)" işini yapacağını iddia etmiştir. Gönderdiği yazılar, 2000-2037 yılları arasında birçok olaydan bahsetmiştir, 3. Dünya Savaşı dahil (2015 yılında olacağını ve toparlanmanın 20 sene süreceğinini iddia etmişti
http://i.hizliresim.com/XD61d6.jpg
Arkadaşlar Kanada'daki bir müzede yer alan bu fotoğraf görenleri şaşırtıyor. 1940 yılında çekilen resmin Fotoshop ile uzaktan yakından alakası olmadığı çeşitli fotoğraf analistleri tarafından onaylanmış. Resme dikkatli bakıldığında (ki ben dikkat edilmesi gereken noktayı bir yuvarlak yardımıyla belirginleştirdim) içerisinde bulunduğu zaman diliminden kopuk gibi duran bir Zamanyolcusu görüyoruz.
Zaman yolcusunun güneş gözlüğü (ben şahsen pilot gözlüğü olduğunu ve bu şahsın günümüz güneş gözlükleri modasına ilham veren öncülerden biri olabileceğini düşünüyorum), kirli sakalı, tiki saçları, baskılı sıfır yaka tişörtünün dahil olduğu rahat giyim tarzı ve elindeki fotoğraf makinasının modeli bu şahsın bir zaman yolcusu olduğuna dair şüphe bırakmamakmıyor sizin fikirleriniz nelerdir sizce gerçeklik payı var mıdır?

Güncellemeler:
basic dilinin yazılmasından daha önce yapılmış ve piyasaya sürülmüştür. fakat kendine has kodlama sistemlerine sahip olan yazılımların bu bilgisayarla analiz edilebilirliği yetkililerce tasdiklenmiştir. Yani John titorun IBM 5100 hakkındaki iddiaları IBM mühendisleri tarafındanda doğrulanmıştır.
sadece 1 brawo.

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• ahaha siz uçmuşsunuz :D sence o fotoğrafta 1940lara ait bir atmosfer yaratılıp o adamı da oraya gündelik haliyle dikmiş olma ihtimalleri ne kadar? bana bir olasılık oranı versene :D kaldı ki 3. dünya savaşının olacağını öngörebilmek için gelecekten gelmeye de lüzum yok.

adam işini biliyormuş yalnız, milyonları yemiş :)

0|0
    0|0
    • Senin benimle bir derdin mi var?

• önce çürütürüm diye iddia edip sonra bilimselliği yok demek :) güldüm.

• soru başlığını oku önce zaten cevap verilmiş biraz mantıklı ol tamam şimdi lütfen Tozol.

Kızlar Ne Diyor 5

• Neden olmasın

0|1
    0|0
  • Detayları okumama gerek kalmadan direk doğru olmadığını söyleyebilirim. Çünkü eğer adam gelecekten geldiyse geçmişle gelecek aynı anda yaşanıyor demektir. bu da zaman kavramını yok ediyor. Yani sanki o an hep yaşanıyormuş gibi oluyor. Halbuki çoktan mazi olması gerekiyor. Ayrıca bu adamı gören insanlar neden ona bakmıyor? normalde o zamana göre çoooook değişik bir tarzı var hepsi aynı tarz bir o adam farklı ve kimsenin dikkatini çekmemişsaçma. eğer zaman yolculuğu gerçekten varsa gidip geçmişte anneni öldürüsen sen asla doğmamış olacaksın ama sen doğmuşsun ve geçmişe gitmişsin demek ki imkansız.

0|0
    0|0
  • Yok canım daha neler dedirtecek bişey

0|1
    0|0
  • Olabilir.

0|2
    0|0
  • bence yok.

0|0
    0|1
    • cevap verirken çok zorlanıyorsun herhalde seni tanıyorum bazen yorum yaparsın bence var bence yok inanmıyorum gibi bir kalemde siliyorsun xper için sanırım.

• aynen xp sağolsun. dd

Erkekler Ne Diyor 3

• 20037 degilde 2100 falan dese belki inanirdim ama 15 yil sonranin boyle bir zaman makinasi falan palavra bunlar. d zaten cogu soyledigi curutulmus dedin

0|1
    0|0
    • 2015 yılındayız bakalım neler olucak :)

• iyi işte aşk ilşkilerinden iyidir :)

• 2000 yılını düşün şimdi. kim derdi tabletleri, uçan arabaları veya kuyruklu yıldıza araç indirmeyi. Teknoloji çok hızlı ilerliyor.

• inanıyorum ben nedense. İçimdeki bir his doğru olduğunu söylüyor bunun.

0|1
    0|0
  • İlk kez duyuyorum enteresan gerçekten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...