Ateizm nedir, ne zaman ortaya çıkmıştır?

ateizm nedir. nasıl ortaya çıkmıştır. ilk temsilcileri kimlerdir. bu konuda bilgiye ihtiyacım var. lütfen edep sınırlarını aşmadan cevap verelim arkadaşlar.

Güncellemeler:
bu site bayağı kalite kaybına uğramış artık insanlar genel kültürle ilgilenmiyor

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Ateizim bir felsefik düşüncedir ilk temsilciside galiba ilk savaş çıkaran insandır benim gibi bir ateist sen adem falan olmadığını olsa da çok saçma olduğunu kabullenirsin yani dünya üzerindeki ilk düşünen varlık toplulugundaki ilk kavgayı çıkartan büyük ihtimalle ilk ateisttir

0|0
    0|0
    • :) Savaş ne alaka onu anlayamadım. antik yunanda modern bilimin oluşmasıyla evreni açıklamada tanrılar ya da doğa üstü varlıklar yerini maddeci açıklamalara bırakmış. Yunanlıların kökeni de ilkel ve savaşçı kabilelere dayanıyor ama ne alaka.

• Toplumda ki özellikle eski ve ilkel toplumdan bahsediyoruz karşıt görüşü savunan kimse dislanmis ve o zamanki toplumların herşeyi kaba kuvvetle cozdugunu varsayarsak kavga yani Savaşla sonuclanmistir

Kızlar Ne Diyor 1

• acaba dediğin anda başlar mesela şöyle acaba adem ve havvadan mı geldim yoksa maymundan mı evrildim =) bu soruyu sormaya başladığın an başlar adem ve havvadan geldim der inancını kuvvetlendirir maymundan evrildim der zayıflatırsın işte.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Ateizmin kutsal kitabı var mıdır?

0|0
    0|0
Yükleniyor...