En son hangi kitabı okudunuz? Beğendiniz mi? Kısaca bahseder misiniz?

En son hangi kitabı okudunuz? Beğendiniz mi? Kısaca bahseder misiniz?

Burada birkaç gündür çok vakit geçirmeye başladım. Tavsiyelere göre bir kitap seçeyim diyorum :)

0|0
31|22

En İyi Kız Görüşü

• zülfi livaneli 'serenad' okudum. çok beğendm hatta kitabın sonlarına doğru bitmesini istemediğim için yavaş okumaya başladım:)) tavsiye ederim.

kitapta nazi almanyasından TRye gelmiş olan bir profesörün gizemli yaşamını araştıran İstanbul üni de rektörlükte çalışan memur bir kadını ve araştırmasını anlatıyor. bu kitaptan sonra adolf hitlerin 'kavgam' ına başladım

1|1
    1|0
    • Mein kampf okuyan bir kiz... Gercekten sasirtici bunu kotu anlamda soylemiyorum derinlemesine kitsplar okuyan kizlar az gunumuzde. Bunu herhangi bir kitabi asagilamak amacli soylemiyorum benim bir icin kitap okuma aliskanligi olan herkes ne okursa okusun toplumdaki digerlerinden bir miktar daha degerlidir

• Hehe ya kitap işi biraz kişisel zevk işi dediğim gibi ben bu tip kitapları severim, ediyorum ama siyasi yönü kuvvetli biyografiden hoşlanırım diyorsan bunun yanında iyi bir aydın olduğu için heykelden tut müziğe resime bir sürü bilgi de alabiliyorsun, yine uzattım. Oku

• :) tamam bir ara bakayım ben de. teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 30

• kız kardeşler- danielle steel

arka kapak aynen şöyle:

Dünyaca ünlü bir süper model, başarılı bir TV yönetmeni, hırslı bir avukat, sanata aşık bir ressam Bu dört kız kardeş, 4 Temmuz Bayramı için her yıl olduğu gibi Connecticut'taki baba evinde toplanırlar. Tatilin başında aile korkunç bir felaketle sarsılır ve dünyaları altüst olur.

Umutların tükendiği anda kenetlenen aile, sürprizlerle dolu yeni ufuklara hep birlikte yelken açabilecek mi?

Danielle Steel her zamanki etkileyici üslubu ve duygusallığıyla sevmesini ve gülmesini bilen, mücadeleden yılmayan, hayatları ayrılmaz bir bütün gibi dokunmuş dört kız kardeşin birbirlerine bağlı yaşamını anlatıyor. Aynı zamanda sevinci, kederi, duygu ve ruh bütünlüğüyle özdeşleştirdiği olaylarla ve mucizelerle yüklü bir hayat dersi veriyor..

ilgini çekermi bilmiyorum ama tavsiye ederim..

0|1
    0|0
  • Neva yı okudum Ilgın Olut un kitabı çok güzel kitap ama biraz karmaşık :)

Kitapta İlk olarak lise çağlarındaki dört delikanlıyı tanıyoruz.Hepsinin kendine göre hayalleri var.Bütün gençler şehirlerindeki bir üniversitede okumak istiyor.Ama Ilgın illede İstanbul’u istiyor.Babasıda ünlü bir doktor olan Ilgın İstanbulda bir tıp fakültesini kazanıyor.İlk dört senesi çeşitli deneyimlerle geçiyor.Hep hayalindeki gerçek kızı arıyor.En sonunda istediği gerçek kızı Neva’yı buluyor.Birlikte çok mutlu oluyorlar.Hatta işleri o kadar ciddiye vardırıyorlar ki ailelerinide tanıştırıp nişanlanıyorlar.Tan evlenme arifesindeyken Neva’nın gençlik yıllarında yaptığı çok küçük bir hatadan kavga ediyorlar ve Neva intihar ediyor.Ilgın doğal olarak yıkılıyor ve kitap sona eriyor.

Gerçekten mükemmel anlatımı olan bi kitap hayatımda okuduğum en ii kitaplardan diyebilirim tavsiye edrim :)

1|1
    0|0
  • Ejderha Dövmeli Kız'ı bitirdim..

Polisiye ve gerilim romanı.. Muhteşemm.. Eğer kitabını okumazsan bile filmini izlemelisin (filmini henüz izlemedim) ama kitabın detayları ve beyninde canlandıracağın senin karakterlerin daha iyi olacağı için önce kitabı okumanı tavsiye ederim..

Bir ailenin başına gelen entrikalı olayı başında başka bir bela olan bir gazeteci araştırıyor.. Romanın baş karakterindeki Lisbeth isimli kızın olağan üstü detay yeteneğiyle aileden bir kızın katili yakalıyorlar..

Tabi bu serinin ilk kitabı..

Serinin 2. kitabı ''Ateşle Oynayan Kız''.. Şimdi bunu okuyorum.. :)

0|1
    0|0
  • DEJAVU ! john hart .

Suçsuz olduğu halde babasının cinayetiyle itham edilen, yıllardır iki yabancı gibi olduğu kardeşi,mutsuz olduğu eşi,acımasız iş arkadaşları ve bir türlü kavuşamadığı sevgilisinin arasında hayatta kalmaya çalışan bir avukatın hikayesi.Tahminimce bu avukatın geçmişteki olaylara dalıp giderek günümüzle babasının öldürülmesine uzanan olaylarla bir bağlantı kurmaya çalışması çeviren tarafından Deja Vu isminin verilmesinin nedeni olabilir...

karakter tahlili romanı ve Zaman eli kanlı bir şirret kadın olabiliyor. cümlesi en beğendiğim cümlelerinden biridir .

0|1
    0|0
  • Son okuduğum Kahraman Tazeoğlu-Başka ama pek beğenmedim açıkçası. Fazla ağlak bi kitap gibi geldi bana. Bi nevi "bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı" kitabı. Kaldı ki uzun süredir o tarz bi kitap okumamıştım belki kitabı okuma zamanlamam yanlıştı. Hani aşk acısı çeken biri okusa çok fazla tat alabilir.

Ondan önce okuduğum Teyzem Latife kitabındansa çok memnun kaldım. Hem düşündürücü, hem bilgilendirici, hem de bişeyler katıyor insana.

0|1
    0|0
  • sözlü dövüş / amerikan bir polisin diğer amerikan polislere verdiği eğitim derslerinin genel bir kitabı sadece polisler değil yöneticilere kadar uzanan bir kitlesi oluyo zamanla . silah ve zor kullanmadan sözlerle emir altına almayı denileni yaptırmayı neler söylenmemesi gerektiğini anlatıyo. herkesin hayatında 1 kez okuması gerekir diye düşünüyorum. aynı başlığı taşıyan bir türk yazarın kitabı da var ama konu çalıntı olduğu için okumak içimden gelmedi belki tesadüftür hayatımda sevdiğim 2. kişisel gelişim kitabı bu

0|1
    0|0
  • En son cümlede anlam testi çözdüm ondan bişeler okudum :(

0|1
    0|0
  • Oben Budak - Falan Filan. Sürükleyiciydi. :D

Şuan Tess Gerritsen'den Günahkar'ı okuyorum. Tıbbi Gerilim ve Polisiye bir bunu birde yine Tess Gerritsen'den İkiz Bedenler kitabını tavsiye ederim.

1|1
    0|0
  • kitap benim ilgi alanım, yardımcı olmak isterim. önce şunu sormak lazım ne tür kitapllardan hoşlanırsınız... ?

0|1
    0|0
    • Salt ask romani haric genelde her turden okuyabilirim basladigim kitabi bitirmek gibi bir huyum var. Biraz ornek verirsem ayse kulin de okurum david eddings ten belgariad a da bayilirim mesela bunun yaninda soner yalcin in tum kitaplari istihbarat, yakin tarihimiz gibi konulari da severim. Bir de is geregi satis, pazarlama,strateji ve yonetim uzerine kitaplari da arsivlerim drucker, kotler, trout, welch gibi duayen olmasina ozen gosteririm zira cok abuk subuk kitaplar da oluyor bu konularda

• bende yakın zamanda küçük aptalın büyük dünyası ve, ve... geri kalan herşey adlı pucca nın iki kitabını, okudum... bilmem severmisin ama çok eğlenceli geldi bana, erdall ddemirkıran'ın sen şimdi gidicen ya cehennemin dibine git(ben bağrıma taş basarım) adlı kitabı var bide adam herşeyden dem vurmuş aşktan evlillikten ve daha birçk seydn bahsetmiş.görmediğimiz çgu seyi gn yzne çıkarıyor. şimdlerd M. Barış Muslu'nun bir kitabı çıktı YIKA BEYNİNİ adlı bir kitabı var ona başlamayı düşünüyor...

• erkek - osho . değişik bakış açıları katıyor .

0|1
    0|0
  • Çalınmış Hayat. Yaşanmış bi hikaye, tüm gerçekliğiyle kitaba aktarılmış. Ben sevdim, gayet iyiydi. Tavsiye ederim ;-)

0|1
    0|0
  • saklambaç die bi kitap okudum.polisiye kitabıydı..çok mcera vardı valla kitabın içinde şahsen yaşayarak okudum adeta:D

0|1
    0|0
  • olasılıksız

saçma kitaptı

1|2
    0|0
  • edebıyat oku onu bunu bırakta. boş romanları boşver. zülfü livaneli- serenad su an bunu okuyorm ınan cok hoş :D yada livaneli martı adası

0|1
    0|0
  • Erkek dedikodusu'nu okudum, beğendim..

0|1
    0|0
  • Hazin Bir Aşk -Anya Seton

Tehlikeli Cazibe - Osman Aysu

Kahraman T. - BAMBAŞKA

0|1
    0|0
  • Koloni - Jean Christophe Grange. Çok sürükleyiciydi bayıldım. ama kişiye göre değişir polisiyeyi gerilimi sevdiğim içindir :D

0|1
    0|0
    • Severim o turde osman aysu var onun kitaplari her ne kadsr birbirine benzer gibi gelse de bir sure sonra kafayi bosaltip hizlica okumaya birebir tavsiye ederim eline alinca maksimum iki uc gunde biter. Grange ise evde durmasina rsgmen henuz okumadigim bir yazar filmlerinden dolayi bir antipatim var galiba ama bazen okur ya o an okuyacak bisey kalmamistir evde o anlardsn birinde elime alirim heralde

• Aklından bir sayı tut.Pek kitap okumam,okuyalı baya oldu.Sürükleyiciydi,ilginçti ama sonunu daha yaratıcı beklerdim.

0|1
    0|1
  • en son kişisel gelişim kitabı okudum ama hiç sevmem öyle şeyleri.kişiliğimi falan da geliştirmedi.kitaplıkta duruyo arayamam şimdi.adını bilseniz de işe yramaz zaten.

0|1
    0|0
  • one day.aşk romanı kısaca bahsettim :)

0|1
    0|0
  • Bir cinayetin psikanalizi.çok güzel ve etkileyici bence okumalısın :D

0|1
    0|0
  • Erkek dedikodusu... Eğlenceli bir kitaptı

0|1
    0|0
  • evrenden torpilim var.Muhteşem bir kitap olumlu düşünmekle alakalı ..

0|1
    0|0
  • siktir et

1|1
    1|1
  • Kahraman Tazeoğlu - Başka. Çok iyi tavsiye ederim :)

0|1
    0|0
  • erkek dedikodusu

0|1
    0|0
  • Kahraman Tazeoğlu-Başka.

Çok güzeldi ya

0|1
    0|0
  • S.J.Bolton zehir

0|1
    0|0
  • ayşe kulin gizli anların yolcusunu okudum hoş bir kitaptı çok akıcıydı hikayeside çok ilginçti tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Açlık oyunları. <3

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• adı:s*tir et.

özet:kafanızı bi şeye takmayın,

.fedakarlık yapmayın (sonra beklentileriniz artıyor,gerçekleşmeyince de mutsuz oluyorsunuz)

.havalardan şikayetçi olmak saçma(değiştirebilceğin bi şey değil sonuçta).

.sen ne yaparsan ya eninde sonunda olan olur, ölen ölür... takma, gevşe, rahatla...

1|1
    0|0
  • Alfred Adler - İnsan doğasını anlamak

Kitabın amacı , bireyin yanlış davranışlarının toplumsal hayatın içindeki uyumu nasıl olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekmek ve bireye hatalarını fark etmeyi öğreterek sosyal yaşama nasıl uyum sağlayabileceğini göstermek

0|1
    0|0
  • Ruhlar Gölü - Darren Shan

Şiddetle tavsiye ederim acayip aksiyon dolu bi' kitap vampir içerikli tabii ki yoksa ne tadı kalır.. Seri toplam 12 kitap Ucubeler sirkinden başlıyor. Şuan 10.kitabı çıktı o da Ruhlar Gölü, ardından gölgelerin efendisi gelecek.

0|1
    0|0
  • bir cinayetin psikanazi kitabını okudum freudun teorileri üzerine kurulu bir kitap şuan freudun rüya yorumlarına başlamayı düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Dün bitirdim "asla arkana bakma" güzeldi.Ama finali zayıftı.son sayfadaki paragrafa bittim.son olmayadabilir ama okuyan varsa hatırlatırm :)

0|1
    0|0
    • her tess gerritsen kitabını zevkle okudum da bir bu kitap elimde süründü bıraktım. aslında kötü de değildi ama bilemedim. neler oldu :D

• bende geçen bir oturuşta bitirdim :) tess gerritsen takip ettiğim tek yazar ama kitap diğerlerinin yanında biraz sönük kaldı hala cerrahın tadını alamadım :)

• evet çünkü tıbbı gerilim içermiyo.daha çok romantik macera tarzında.ama babasının bulunmasının daha gizemli yada şaşırtıcı bi sonla olmasını beklerdim.

• Erasmus - Deliliğe övgü

Arkadaşı Thomas More için yazdığı bu kitapta

Sıradan delilik yergi konusu olurken

Tanrı yolundaki kutlu delilik övülüyor.

0|1
    0|0
  • gün olur asra bedel

0|2
    0|0
  • Beyaz Diş - !

Hayatımda okudugum en iyi kitaplardan diyebilirim . Bir köpeğin başından tatsız olaylar anlatılmaktadır daha sonra çok iyi bir insan sahip çıkıyor köpeğe ve hayatta en çok sadık kaldıgı kişi sahibi için canını hiçe sayıp vuruluyor .

0|1
    0|0
  • edgar allan poe ''bütün hikayeleri'' ithaki baskısı bir şahaser.

1|1
    0|0
    • fotoğrafından da anlaşıldıgı üzere bir Poe sever varmış, burda. Güzel :)

• Kpss Soru Bankası Son 10 yılın cıkmıs soruları baştan uyarayım çok sürükleyici :)

0|1
    0|0
  • Üniversitedeki tugla gibi endüstriyel elektronik kitabından sona lanet ettim resmen:) Belki ileride birileri tekrar kitap okumayı sevdidir.

0|1
    0|0
  • Hayvan Çiftliği-Çoook beğendim tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • soner yalçın;erseverin itirafları.hala 60.sayfadayım okadar utanç verici gerçekleri anlatıyorki bir kısmına şahit olduğum içinde olsa gerek bitirmekte zorlanıyorum.normalde 250 sayfalık bir kita3-5 günde bitiyor ama bu kitap...

0|1
    0|0
    • Teşekkürler... 15 yıl olmuştur okuyalı ilk okuduğum soner yalçın kitabı idi ama dediğin gibi çok iyidir. Soda şişesi dibi hareketi o kitaptaydı yanlış hatırlamyorsam:)

Hatta bende Binbaşı Ersever'in takma isimle yazdığı söylenen ve el altından satılan bir kitabı bile var (babam almıştı vakti zamanında)

• babilde ölüm istanbukda aşk

0|1
    0|0
  • Peyami Safa - Yalnızız

1|1
    0|0
  • Ece Temelkuran Kayda Geçsin

0|1
    0|0
  • Da vinci şifresi. mona lisa tablosuna bakışım değişti.

1|1
    0|0
    • Teşekkürler... Ne yalan söyleyeyim ben de bunların özelliklerinin öyle katman katman olmasından geldiğini bilmiyordum izleyene ve kitabı okuyana kadar... Resim sanatı pek ilgimi çekmezdi sağolsun dan brown bize değişik birşeyler katmış işte

• En son " Sonsuz Dans " adlı kısa bir aşk romanı okumuştum.

0|1
    0|0
  • tibetin gençlik pınarı

0|1
    0|0
  • romeo ölmeli

0|1
    0|0
  • kitap okuma alışkanlığım olsa burada işim ne...

0|0
    0|1
  • ayşe kulin adı aylin idare ederdi

0|0
    0|0
Yükleniyor...