Ahmet Kaya dinlemek vatan hainliği midir?

Bu konuda sizlere danışmak istedim, Ahmet Kaya'nın terör örgütü ile olan sıcak bağını hepimiz biliyoruz? Peki boykot etmeli miyiz etmemeli miyiz? Her şeyden önce sizlerin görüşünü merak ediyorum...

• Dinlemekte bir sakınca yok
    59% (23)67% (30)63% (53)Oy Ver
  • Hayır dinlememek gerekir
    23% (9)31% (14)27% (23)Oy Ver
  • Fikrim Yok
    18% (7)2% (1)10% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|32

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• Tuhaf geldi be kuzum. Müzik evrenseldir. Dili, dini ırkı yoktur benim için. Ne gelirse kulağıma hoş gelen dinlerim.

3|5
    1|0
    • Ya öyle de ne bileyim, böyle terör'e açık açık destek veren bir adamı dinlemekte dokunuyor..

• :) Sen dur yorum yapma, seninle bire bir konusacağız..

• Gel l*n yemek yaptım yiyemedim. En son senin getirdiğin lavivayı yedim :D

• sesi güzel sarkilari güzel bunda kötü olan ne?
    Demet akalin gibi sanatçilari dinlemekse Ahmet Kaya dinlerim daha iyi

1|4
    1|5
  • Hainlik değildir.
    Saçma bir düşünce.

3|4
    1|2
  • sacmalama, sesi yeter adamin, politikaya hic girme.

2|4
    1|4
    • Sizin gibilerde çıkar Fransadaki terörü lanetler işte.

• lanetler derken?
      siz adamin kurt olduugnami bakiyorsunuz? yoksa sesiinemi?
      o kadar guzel sesi ve besteleri varki.. farkli yonden dusunuyorsun.
      Bu arada fransa deme, Nigera de baska ulkeleri say, orada daha fazla musluman ummeti katledilyior.

• Vatanı satanlara oy verip başa koyarken vatan haini olmuyorsunuz zaten.

2|4
    0|2
  • Her ne olursa olsun müzik her zaman evrenseldir ve hep de öyle kalmalıdır.

1|3
    1|3
    • Katillere destek amacı ile yazılan şarkılar ve şarkıcılarda buna dahi mi?

• Çelişki unsuru nerden baktığına bağlı arkadaşım. Bir birey hiç bir zaman için karşısındakini hiçe sayarak onun yaptığı emeği ve sanatı harcayamaz. Bu yapılan ahlaksızlık ve edepsizlikten başka bişey değildir. Bize aklınca hareket ettiğini iddia edenler değil fikrince hareket edenler gerek. Düşünce özgürlüğü bunu gerektirir çünkü.

• Sevmiyor olsan da görüşünü siyasi anlamda desteklemiyor olsan da dinleyene ve sevene saygı göstermek zorundasın.

• müzikten aldığın hazza bakacaksın

0|3
    0|3
  • Adam ölmüş gitmiş etsek ne olur, etmesek..
    Söz yazarı ve müzik bestecisi, duygularını dökerek yapmış olduğu eserlerin bununla ilgisi yok.. o farklı evrensel birşey sanatı.

1|2
    1|2
  • ha akpye oy atmissin ha ahmet kaya yi dinlemissin. benim icin aynisi.

0|3
    3|3
  • Evet vatan hainliği.

1|2
    3|2
  • Adam sanatını bence çok iyi icra ediyor arkadaşım ondaki ses o duygu tüm sanatçılarda yok bence Kürt diye teröre destek veriyor demek yanlış bir düşünce adam ozamanlar kürtçe şarkı söylemek istedi kürt olduğu için buda doğal yani sizde türk olmasanız kendi lehçenizi söylemek isterdiniz :)

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki ne alaka

2|1
    0|1
  • Fikrin buysa dinleme, düşüncesini anlamadan dinlemek hakaret sayılır.

0|0
    0|0
  • Ahmet Kaya da dinliyorum. Kurtce Muzikte. Ali Kinik'ta dinliyorum.
    Vatan sevgisinin dinlenilen muzikle alakasi oldugunu dusunmuyorum.

1|4
    1|1
  • Adam ölmüş gitmiş isteyen dinler istemeyen dinlemez dinleyene aa evet sen busun şusun diyemezsin aynı şekilde dinlemeyenide milliyetçi yapamazsın !

2|5
    1|2
  • Dinlediğim insanların etnik kökenlerine bakmam, yaptığı müziğe bakarım.

Zaten adam rahmetli olmuş, daha da dillendirmeye gerek yok.

1|3
    1|5
    • Adamın rahmetli olması önemli değil şarkılarında resmen terör yandaslığı yapıyor?

• Soru soruyorsun, cevap veriyoruz!

• Su gerizekaliya cevap verip bir tarafini kaldrtmayin sayin cevaplayanlar.

Erkekler Ne Diyor 31

• Görüşü merak ediyorum demişsin fakat hakkında iyi şeyler söyleyene "orası ayrı, yorumsuz" kötü şeyler söyleyene "katılıyorum kardeşim" demişsin. Bence senin yapmak istediğin bu dünyadan göçmüş birini hala karalama çabası. Artık var olmayan birini boykot etmek nedir ya :) Müzik konusunda kimsenin başaramayacağı işler başarmış ve "başım belada" kitabını okuyan ne kadar zor bir hayatı olduğunu bilir. Ayrıca müzik dinlemek ile akp desteklemek arasında nasıl bir bağlantı kurduysan tebrik ediyorum insana saygısı olmayan şahsiyet...

2|3
    1|2
    • Görüşlerinizi merak ediyorum derken, kendi görüşümü bir kenara koyarak söyledim bunu senin bir görüşün olduğu gibi benimde bir görüşüm de var her neyse, zaten geberdi mi geber me di mi mechul.

İşin bir diğer boyutu; 40 bin insanı katleden bir örgüte destek veren bir insanın şarkılarını dinlemek bana ayrı bir ironi geliyor ister ölsün ister ölmesin yazdığı ve söylediği şarkılar hala daha ölmedi ;) .

• Ya sen de haklısın, ama ben elimde olmadan o destek birileri tarafından benden alınıp veriliyor ortada benim tercihime kalmış bir seçenek yok :S

• Malesef ki bir çok kişi verdiği oylarla bu insanları başa getiriyor. Kaldı ki, diğer parti başkanları da aynı kişilerin oylarıyla oraya geldi. 70 milyonluk bir koyun sürüsüysek, başımıza aslanı mı geçiricez yoksa kurdu mu diye kavga ediyoruz. Bu hale getirenler bizleriz yani. O yöneticiler de evlerinde ki bardağın fiyatı kadar maaş almayan insanlardan bir de teröre destek için vergi alıyorken, o adamlar da bir şekilde ayaklanıyor. Malesef kimisi pkk ya katılıyor (doğu kesiminden çocuk yaşta toplayıp beyinlerini yıkıyorlar) ve bu yöneticileri ortadan kaldırırsak rahat ederiz sanıyorlar. Başka bir başkan geçse de bişey değişmeyecek halbuki. Yani hepimiz Ahmet Kaya kadar pkk ya istesek de, istemesek de destek veriyoruz. Dolayısıyla onun şarkılarını dinlesek de, dinlemesek de değişen bişey yok :)

• Adamin sesi sanati benim ilgimi ceker
    Ancak. fikri ozgurlugu kendisinin

2|5
    0|4
  • dinliyorum onurla gururla dinliyorum ve onu ben onu dinlemek vatana ihanetse en büyük ihanetci benim .

7|5
    1|3
  • Ben sesine bakarım, şarkılarını dinlerim diyenler;

Alın size şarkı alın evrensel müzik.!!

40 bin şehidin kanını çok ucuza sattınız!!

https://www.youtube.com/watch?v=Rln_UdFDURc

1|4
    1|4
  • Siz oturduğunuz yerden, ahmet kaya dinlemeyerek vatansever olun, bırakın bizde yine oturduğumuz yerden ahmet kaya dinleyerek vatan haini (!) olalım.
    Malum, bu kadar kolay bu işler Türkiye'de.
    Ama şunu hiç düşünmeyelim, bir terör örgütü, dünyanın bilmem kaçıncı en büyük ordusu olmakla övünen Türk silahlı kuvvetleri tarafından nasıl yirmi küsür senede bitirilemez, bitirilmez, içte ve dışta bu kimlerin işine gelirde bitirilemez
    Bunca zaman bu örgütün elinden insanları kurtarmak için neden doğru dürüst bir adım atılmaz.
    İnsanların silahını alıp dağa çıkmasını önlemek yerine dağa çıkanları öldürmeye odaklanalım. En vatansever, en Türk biz olalım.
    Tabi tüm bunları yaparken önşartımız neydi? ahmet kaya dinlemeyeceğiz. Aferin çok iyi düşünmüşsün

2|3
    0|1
  • Hepsini dinler bir çoğunu ezbere bilirim

2|4
    1|4
  • Evet hainliktir. Konserlerinde yaptığı açıklamaları dinlersen anlarsın. Sanatçı sanat yapan kişiye denir, içinde bulunduğu ülkeyi bölmeye çalışan kişiye değil.

1|4
    2|3
  • bir haber görüyoruz mesela atıyorum bu senenin moda rengi kırmızı gibisinden. sonra altındaki yorumları okuyoruz nasıl oluyor bilmiyorum ama işin içine siyaseti sokabiliyorlar. bu da onun gibi tıpkı. Muziğin ırkı, dili, cinsiyeti olmaz. Kulağını kapat, hoşuna gidiyor mu? Devam et öyleyse.

1|1
    0|1
  • Herkes dinlemesin zaten dinleyen milyonlar yeter... Ambargo koyuldu da noldu? Ahmet Kaya'lar ölmez milyon milyon yaşar bu ülkede...

1|2
    0|1
  • Müzigi severim ben kişiliğini bilmem
    Dinlemekte bir sakınca yok diyorum #

2|1
    0|1
  • Kendisi bu ülkeye "arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" diyecek kadar düşmandır. Terör örgütü için yazılmış şarkıları vardır. Kendisini sevmem haz etmem. Umarım mezarında taklalar atıyordur.

1|2
    1|2
  • Adam resmen terör savunuculuğu yaptı ben dinlemem kim ne b*k yerse yesin.

1|3
    1|3
  • Teroru savunan birinin sarkilarini asla dinlemem ne kadar guzel olursa olsun

1|3
    2|2
  • Ben dinlemiyorum , şarkıları da yaptıkları da kişiliği de bana uygun değildi

0|1
    1|0
  • Belliki ahmet kaya şarkıları hoşuna gidiyor gitmiyorsa neden böyle bir soru soruyorsun

1|1
    0|2
  • İnadına AHMET KAYA ✌ seviyorum seni AHMET ABEY

1|3
    1|3
  • Ali Kınık dinleyene Faşist deniliyosa ahmet kaya dinleyenede hain denilir

0|3
    0|1
    • Aynen öyle...

• çıkarsın pkkya sarkı yazarsın demokrasi derler ;) çıkarsın memleket adına şarkı yazarsın faşist derler.

• her türlü faşizme hayır

• Ahmet Kaya dinlemek özgürlüktük! Aksini dusunen ve teror ilan eden cahil, duygusuz, vicdanen red edilmis ve asil vatan hainidir. O'nu dinlemek icin kürt olmanda gerekmiyor lakib onu kotulemen icin turk olman gerekiyor.

1|0
    0|0
  • Ne alaka mk.

2|3
    2|2
    • Hangi alakayı alakasız buldun söyler misin?

• Ben istedigim sarkiyi dinlerim. Mesela grup yorum daglara gel daglara o sarki bana cok guzel geldi dinliom yani sarkiyi dinlemek nasi vatan hainligi olur anlamayamadim.

• Hayır tabiki neden vatan haini olunsun ki...

2|1
    1|2
  • ölmus adam bırakında mezarında rahat uyusun dinlesen ne olacak dinlemesen ceyrek altın mı kazanacaksın sanki alakasız bir soru bence.

1|2
    1|1
    • Ben önemsiyorum, sen önemsemiyorsun aradaki fark bu arkadasım sağol.

• mesela ben ataturku sevmiyorum ama adam olmus ve binlerce turk arkadasım var onu seven o yuzden saygı duyuyorum onlara ve hakkında konusmuyorum kalkıp ataturk soyle boyle desem ne olacak? bırakın olmus insaniarı mezarında rahat etsin yok soyle boyle bilmem ne ayıp kardesim.

• Atatürk ile vatan hainini bir tutma bence ;) .

• hele bir sahte kahramanlardan kurtulalım ötekileştirdiğimiz insanlara o zaman sahip çıkabilir ve gerçek cevabı da alabiliriz...

0|1
    0|0
  • Sahsini sevmem. Sarkilarini severim. Kimse de karisamaz.

0|1
    1|1
  • Geberdi gitti keşke şarkıları onunla beraber ölseydiyde gençlik dinlemeseydi :S

1|2
    2|2
  • Dinlerim çokta severim kimin ne dediği umrumda olmaz

1|1
    1|2
    • İlginç, teşekkürler..

• Teröristlerin kendisi şu an mecliste teröristler davulla zurnayla sınırdan geçiş yaptı teröristler bu ülkenin alanen bayrağını indirdi önce bunları sorgula sonra Ahmet Kayayı sorgula

• Onları sorgulayıp sorgulamadığımı bilemezsin? Bunu sorguluyorsam emin ol onları da senin sorguladığından daha fazla sorguluyorumdur merak etme. Sağol yorumun için.

• Evet

0|1
    1|0
  • vatan hainliğiylen ne alakası var yusuf hayaloğlunun şiirleridir sadece şarkıları ahmet kayanın

0|0
    0|0
  • Bir insani dinlemek onun görüşlerine saygi duydugunu belirtmez
    duman da ateist ama dinliyoruz

1|1
    0|0
    • Ateis - Eşcinsel - Dindar bu kesimi benimseyen ya da hitap eden sanatçılardan bahsetmiyorum, ülkeyi bölenlerle şarkı söyleyen onlara şarkı ithaf eden insandan bahsediyorum ben

• Dedigim gibi sanat farkli bişe sesi var insanlar dinler ama kişiliginden nefter ederim ...

• Müziğin dini, dili, ırkı olmaz. Saçmalıktan başka birşey değil

1|1
    1|2
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...