Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji ile ilgilenenler var mi aramizda? Ya da bu bolumler de okuyan arkadaslar?

Bu tarz kitaplar okumayi sevenler, arastiranlar , detayli ve derin dusunenler?

Not: Lutfen hadsiz, alayci yorumlar olmasin. Kimseyi kirmayalim. Simdiden tesekkurler :)

0|0
5|27

En İyi Erkek Görüşü

• Ben felsefe yi çok seviyorum. Derin düşünmeyi en büyük hobimdir kendime sorular sormak :D ama cevap yok daha fazla soru var

2|0
    0|0
    • Sorular yeni sorulari doguruyor zaten hep :D tam cevap almak bazen cok zor zaten.

• Orda onsanin istikrari devreye giriyo bence? :)

• :D acaba başka bişey mi yoksa istikrar mı? Şüpheliyim :D emin olamam
      Emin olduğum nokta düşünebilen bir varlığım bu da demek oluyor ki zekiyim :D ama dahasına şupheliyim

Erkekler Ne Diyor 26

• Bahsettiğin bölümlerde bilgi sahibi oldukça, toplumda yalnız olmaya başlıyorsun. Merdiven basamağı gibi kendi kültür ve bilgini yükseltiyorsun fakat insanlar her şeye at gözlüğü ve ön yargı içinde baktıkları için, bunun senin açından tek yararı, hakikati görmen oluyor. Kısacası bahsettiğin bu kesim eğer elit kesim olarak adlandırılırsa, sayıları çok az. Bu yüzden anlaşabileceğin hatta sohbet edebileceğin insan bulmak çok güç.

*iç ses* Toplum farklı olanı dışladığını sanırken, aslında farklı olan dışlamıştır toplumu / server uraz.

1|0
    0|0
    • Genel olarak zaten tam olarak dusunebilen bir toplum olamafik maalesef. Insanlar derin dusunmekten korkuyorlar gozlemlerime gore. Detayci olmak bazi kisilerde karakteristlik ozellik ya da iliskiler de fazla planlayici ve kurgucu olmakta var. Zaten şu an icinde cok sorgulayan bir kesim degiliz.

• Bu sadece ülkemizde olan bir şey değil, tüm insanlığa mal olmuş bir şeydir. İnsanlar problemlerle baş etmek ya da olaylar hakkında düşünmek yerine, kaçmak, uzaklaşmak ya da sanki hiç bir sorun yokmuş gibi davranmayı seçiyor. Bu durumda bizim düşünmemiz ya da çözüme ulaşmaya çalışmamız hiç bir şekilde sonuç vermiyor. Sayı olarak az olduğumuz için bazı şeyleri değiştirmemizin mümkünatı yok. Bu yüzden problemleri düşünmek ve çözmeye çalışarak yalnızca kendimizi yoruyoruz. Umarım bu durum bir gün değişir.

• insan psikolojisine ve felsefeye büyük bir ilgim var. özel ilgi alanım ise felsefede ahlak, psikolojide psikanaliz. uğraştığım iş der isen, finans :) şu sıralar ilgilerimden ziyade derslerime kanalize olmuş durumdayım. daha henüz başladığım zen okumalarını dahi sürdürebilir durumda değilim. umarım tekrar kendime bir vakit yaratacağım.

0|0
    0|0
  • Deliiiiiii gibiiiiiiii düşünmek deyimi vardırya? Hah ışte beni anlatıyor!!!

1|0
    0|0
  • sosyoloji ile pek işim olmaz ama felsefe ve psikoloji konularında araştırmayı severim...

0|0
    0|0
  • derin düşünceler icin bunlara gerek yok. insan yapısında olusan durumlar farklıdır ya da yasayıs...
    Üstad’ın çalışma odasına giren bir yazar odaya göz attıktan sonra:

-Hayrola Üstad, çalışma odanda hiç kitap yok, siz hiç kitap okumaz mısınız? diye soru sorduğunda, Üstad şu cevabı verir:

-Sen hiç süt içen inek gördün mü?

0|0
    0|0
  • Psikoloji okuyorum. Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz. (:

0|0
    0|0
  • alakam yok resmıne bakmaya geldım.

2|0
    0|0
  • Felsefeyi seviyorlar

0|0
    0|0
  • Sorum çok cevabım yok.

0|0
    0|0
  • Hiç bulaşma pdr okuyorum lanet olsun

1|0
    0|0
    • Ben tiyatro okuyorum bu kavramlarin az cok icindeyim zaten de benimki hobisel bir ilgi tabii. Profesyonel anlamda mumkun degil. zhele pdr.. Peki iceriklerinizde ne var? Yani ders olarak..

• Üzüntü ağlamak daha samimidir gerçektir mutlu olmaktan gülmekten

• Sen bu duyguyu en rahat yaşayansın bu dediğimi en iyi yapansındır?

• Buyursunlar efenim. Sosyoloji okuyorum.

0|0
    0|0
    • Kultur seviyenizi ve kisisel gelisiminizi baya arttiran bir bolum olsa gerek? :)

• Fazlasıyla. Ki zaten bu tarz bi' işle de uğraştığım için Sosyoloji benim için biçilmiş kaftan diyebilirim. :)

• Icerogi ne bu meslegin? ben kisisel ilgiliyim profesyonel olmadigim icin bilemiyorum :)

• anlamlandırmalar ve zihin üzerine düşünmeyi severim. yapı olarak her türlü ahlaksal değere karşıyım çünkü insana özgür olarak düşündürmeyi engeller.

nietzsche'nin ağladığında kitabı bu düşüncelerimi derinleştirdi...

0|0
    0|0
    • nietzche den boyle buyurdu zerdust okudum ben de.. Ahlaki deger vicdan gelisimiyle olusmali bence de..

• onu okuyamadım dili sıkıcı geldi.

Kişi ne kadar toplum olursa o kadar sıradanlaşır. Peki sizin en çok üzerine düşünmeyi sevdiğiniz konu nedir?

• felsefe dedin mi şu an sadece ben varım yer kürede

0|0
    0|0
  • Bende cok az oldugumuzu saniyorum felsefeye hastayim bu konudada her turlu sohbete acigim

0|0
    0|0
  • Neyi merak ediyorsun sor bakalım

0|0
    0|0
    • Tam bir merak degil aslinda genel olarak bu kavramlarla bir sohbet..

• Zerdustun bir ip cambazinin gösteride ölmesi kurgusu ile başlar ve ilk cümleleri sanırım insan bir Erek değil atlaması gereken bir varlıktır ben size insan üstünü öğretiyorum diye başlıyordu ya da buna yakın Nietzsche den aforizmalari okudun mu

• Nietzsche de sana cazip gelen yan ne

• Okumuyorum ama merak ettiğim şeylerin basında geliyolar :)

0|0
    0|0
    • Ben de oldukca ilgileniyotum zsten bolumum geregi hepsinin icindeyim az cok... :) Guzel kavramlar bunlar

• bazı şeyler sorabilirim o zmn size :) bu konularda tartısmayı seviyorum :D

• Pekii.. Yoruma dayali olursa daha iyi olabilir benim icin profesyonel olarak ilgilenmiyorum cunku :D

• Evet var. Sorun bu muydu yoksa asıl soru bu sorudan sonra mı gelecek?

0|0
    0|0
    • Genel olarak fikir alisverisi tartismali bir soruydu

• Bu saatte mi? Cevap veriyorum senin psikolojin bozuk :) sebebi de hormonlarındaki dengesizlik. Yarın konuşuruz yat uyu şimdi :)

• Psikoloji

0|0
    0|0
  • Allah korusun.

0|0
    0|0
  • Diyelim var eee:)

0|0
    0|0
    • Eeesi yok oyle kitap onerileri konu bilgilendormeleri olabilir diye actim konuyu :)

• nietzche boyle buyurdu zerdust okudum ve ahmet cemal hocamin tavsiyesinden sonra o kitabin normal roman gibi okunmamasi gerektigini ogrendim. Gunde 3 4 sayfa oku kapat. Zaten o 3 4 sayfayi da 1 hafta dusunuyosun 😂😀☺ Kafka ya sardim bir ara Aforizmalar... fena bir kitap bende bu kitaplari oneriyorum..

• Tesekkürler sonuncusunu okumadım onuda okurum

• Hepsi aynı bokun boku panpa

0|0
    0|0
  • Merak ettiğin konu nedir?

0|0
    0|0
    • Belli bir merakim yok bu kavrsmlar uzerinde tartisma iste.. Soru soruyu dogurur.

• Gayet severim ve hoşumada gider.

0|0
    0|0
    • şu an hatta bilinçaltını araştırıyorum psikoloji ve sosyoloji baglantılı

• Ama onemli olsn dis etkenlere ragmen bilinci daglikli tutmak degil mi?

• Bilinçaltı uygulamarı çoğunlukla toplumun ahlaki değerlerini bozmak için yaparlar ve bunun sonucunda para kazanmaya çalışırlar. Ve bir kişi bilinçaltı etkilendinin farkında olmaz. Çünkü 25. Karene girer.

• ben bakırköyde birebir canlı okudum psikoljiyi, hiç tavsiye etmem ;))

0|0
    0|0
  • Arkadaşm. var Pskoloji şu ara popular ama tavsiye etmem

0|0
    0|0
    • Yok ben zaten tiyatro okuyorum. Profesyonel olarak bransimi sectim de... bunlar ilgimi ceken alanlar :)

• neden tavsiye etmezsin?

• Bence bu işi Gerçekten Pskolojisi Bozuk Kafa gidik insanlar yapmali Ki karsidakini iyi anlamali hayatnda hiç aci çekmemiş buyuk sorunlarla karsilasmamis insan O koltuğa Lisans diplomasiyla otursa ne olur oturmasa ne olur

• Kitap önerisi yapayım bari bende.
    Haruki Murakami - Zemberek Kuşun Güncesi ile Japon Edebiyatın'ın ve Felsefesi'nin sınırlarını zorluyoruz.
    Daha sonra sert bir yükseliş yapıp ;
    Charles Baudelaire - Fanfarlo ile Fransız Edebiyatına entelektüel bir pencereden "La Bohame" havasıyla giriyoruz. Herşey bittiğinde şoku üstünde atamamış düşüncenden salyalar akarak

Kafka'dan "Dönüşüm Muhteşem Olacak" satırlarını söylüyorsun.

0|0
    0|0
    • Kafka Donusum ve Aforizmalati okumustum... bunlara da bakicam 👊👊

• Bakma ablacım oku. Murakami Dünya ED'ın yeni Kafkasıdır. Sahip çıkalım.

Kızlar Ne Diyor 5

• Üçünü de severim. Psikoloji>felsefe>sosyoloji şeklinde.

1|0
    0|0
  • Psikoloji okuyorum. İster istemez 3 ünü de yapıyorum lakin ; ne kadar detaylı ve derin düşündüğüm tartışılır. 'Derinlik nedir?' den girersek olaya... :)

1|0
    0|0
    • Kavramsal dusunmek... aahh ahh.. zaten ilk basta kendini iyi tanimaya baslamak gerekli bence. O ic farkindalik olmali. Kendindeki gelisimi degisimi gormek onemli :))

• Anlamadim?

• Senin canın içinde bir can var, o canı ara!
      Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara!
      A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara;
      Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. Mevlana.
      Çok sevdiğim sözlerden biridir. Kişi , kendini çözerse , dünyaya daha adapte olabiliyor. :)

• Severim de en cok felsoyu seviyorum

1|0
    0|0
    • Okur musun felsefik kitaplar ya da makaleler :)

• Agirdir tabii bende nietzche okurken oluyorum bazen oyle :D

• Evet ağır ama hocam senden iyi felsefeci olur dedi :dd

• buyrun PDR

1|0
    0|0
    • Bolumun nadil bir bolum? Secmek istedigimden degil tiyatro okuyorum zsten ama bu kavtamlar zaten bolumumun parcasi Neler goruyosumuz derslerde :)

• insan bilincinin verdiği tepkiler olarak savunma mekanizmalarını bir hatırladım da dediğinşiz gibi bir şey canlanamadı kafamda. analiz dediğiniz belli bir insanın bilinci hakkında hüküm vermekse hayır yok tabi ki.

• hmmm anladim... Bolumun cok guzel badarilar :) 🌸💫🎈

• Severim. Bölümüm de hem sosyoloji hem psikoloji ile ilgili. Türkiye'de az insan vardır ilgilenen ama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...