Türk sineması neden gelişmiyor?

Türk sineması türk dizileri neden böyle aciz adamlar misal titanik olayı üzerine bir dizi film yapıyor. bizim binlerce yıllık tarihimiz başarılarımız zaferlerimiz var neden saçma sapan konularla oyalanıp bunu kullanmıyoruz türk sineması gerçekten aciz gerçekten yazık yani

0|0
6|20

En İyi Erkek Görüşü

• Cunku, sinemayi diziyi sanat icin degil, para ve reyting ugruna yaptiklsri icin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• çünkü türk milleti malesef böle salakça şeyleri seviyor. mesela muhteşem yüzyıl gibi osmanlının içine eden bir dizide reyting kırdırırlarsa olacağı budur

0|2
    0|0
  • Para ugruna yaptıkları için

0|1
    0|0
  • Eğitim sıfır, hayal gücü sıfır.

0|1
    0|0
  • Para yok. d

0|1
    0|0
  • Üretecek beyin yok hep kopi peys ;-)

0|1
    0|0
  • Her isin ucu para

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Bir kere bütçe çok önemli bizim en pahalı filmimiz fetih 1453 18 milyon dolar. Ama hollywood a baktıgında 200 milyon dolarlık filmler havada uçuyor en pahalı film 300 milyon dolar karayip korsanları adamlar bu kadar harcama yapıyorlar ama film başarılı olduğunda kat ve kat fazlasını alıyorlar. Bizim Türkiye de buna cesaret edebilecek insan yok. Tabii ki her şey bütçe değil ama artık Türkiye'nin adını duyuracak bir filmi olması lazım :)

0|1
    0|0
  • Türk sineması hollywood kalitesin de filmler yapamaz + oyunculuklar tırt. t

0|1
    0|0
  • Koskoca kanuniyi haremden cikarmyan yonetmen karsi cikmayan medyalar utansin ve de bu diziyi izleyen halkimiz utansin Kanuni ki ata binmekten nasir tutan bir cengaverdir. Kiyamet gunu gelecek onun hesabini nasil vercekler

0|1
    0|0
  • Hepsi ayni konu uzerinden yuruyorda ondan

0|1
    0|0
  • Sadece reyting odaklı çalışıyorlarda ondan başka bir açıklaması felan yok.
    Reyting de saçma sacan bişey ya neyse?

0|1
    0|0
  • Sizlere birşey söyleyim.. Ülkede kaç kişi sinemaya gidiyor.. 1 filmin izlenmesi kaç kişi? birde sanat filmlerini düşünün.. Bu durumda Ülkede yapılan sinema filmleri sinema içinmi yapılıyor yoksa tv ler içinmi buda ayrı bir soru ya...

0|0
    0|0
  • Ne alakası var canım sen detaylı takip etmiyorsun herhalde Turk sinemasını. Dizi sektörü traş bir sektör, para kazanıyor oyuncular, tüketim toplumuna hitap ediyor. Ama Türk sineması şu an altın çağlarını yaşıyor, eskilere nazaran iyi arastırın boyle seyleri yazmadan once. At gibi oduller getiriyorlar ulkeye her yerden.

0|0
    0|0
  • Sanatı "Sonbahar", "Karpuz Kapuğundan Gemiler Yapmak" gibi filmlerde aradığımız için.

0|1
    0|0
  • Heo aynı senaryo

0|1
    0|0
  • ucuz etin yahnisi

0|1
    0|0
  • özgürlük yok çunku

0|1
    0|0
  • Çünkü bu iş baya bir bütçe gerektiriyor ne yazıkki Türk sinemasında şuanlık bu kadar bütçe yok ellerinden geldiğinin en iyisini yaptıklarını düşünüyorum ben

0|0
    0|0
  • İş tüccar zihniyeti ile yapılırsa böyle olur. Daha doğru dürüst bir çanakkale bir istanbulun fethi çekilmedi çekilemedi.

0|0
    0|0
  • harbiden la
    Yabancılar sinema konusunda ustalar türk filmlerini ayda yılda izlerim sırf bu yüzden yabancı oolmayı düşündüm :) dasdasdsa

0|0
    0|0
  • hep sahih k yuzunden

0|0
    0|0
  • Bu Ülkeden bir Tak Olmadığı Gibi Sinemacılığındanda Bişey Olmaz

0|0
    0|0
  • volking ded ve lost izlenirse normaldir

dizilerde her şeyi biplersek normal

0|0
    0|0
  • Mesela Murat Boz gibilerinden Justin Timberlake yaratmaya çalıştıkları için.

0|1
    0|0
  • her turk aktor berbat adamlar isi bilmiyorlar dunya para alip gununu gun ediyorlar disko bar avm lerde

0|0
    0|0
Yükleniyor...