İngilizceden sonra öğrenilmesi gereken dil hangisidir sizce?

Ekleyemediklerimi yorum olarak belirtebilirsiniz veya seçeneklerdeki dilleri sıralayabilirsiniz ilk öğrenilmesi gerekenden başlayarak, teşekkürler şimdiden 😊

• Fransızca
    26% (17)15% (18)19% (35)Oy Ver
  • Rusça
    14% (9)27% (32)22% (41)Oy Ver
  • İtalyanca
    14% (9)3% (4)7% (13)Oy Ver
  • Portekizce
    5% (3)3% (4)4% (7)Oy Ver
  • Arapça
    11% (7)21% (25)17% (32)Oy Ver
  • İspanyolca
    20% (13)22% (27)22% (40)Oy Ver
  • Japonca
    10% (7)9% (10)9% (17)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ben Fransızca öğrenmek istiyorum bu arada

0|0
42|79

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 79

• İspanyolca

2|1
    0|0
  • Şu anda Türkiyede turizm işinde İspanyolca ve İtalyanca dil bilene çok ihtiyaç var..

1|0
    0|0
  • Eğer sadece zevk için öğrenmek istiyorsan fransızca iyidir. Ama dünyada geçerlilik yönünden farklı bir dilde öğrenebilirdin. En basitinden ingilizce altyazılı bazı dizilerde bile bazı cümleleri bilerek tam anlamıyla çevirmediklerini görüyoruz. Bunu anlamanın tek yolu o dili bilmek.

1|0
    0|0
  • japonca

1|0
    0|0
  • Kesnlikle Fransızca Latin alfabe kokenli tum dilleri ogrenmen için temel oluşturur. Çünkü her latin alfabe kokenli dilde mutlaka fransızca bir kelime ve bu dilden esinlenilmiş grammer tabanı vardır. Bu dili ogrenen diger dilleri cok kolay ogrenir. Ama ticaret yapacaksan çince ogrenemelisin, çünkü dunya ticaretini çin pazarı ele geçirecek, dilini bildiğin bir ülkede dış pazarla bağlantın olursa işin kralı olursun.

1|0
    0|0
  • İtalyanca :D ayrıca vücut dili ve kuş dili de öğrenilmelidir :D

1|0
    0|0
  • Gireceğin iş ortamı ya da çevre , geleceğini planladığın ortama hangisi lazımsa onu öğren derim.
    Ankette rusça dedim

1|0
    0|0
  • Çince öğren ve hayatının devamının nasıl güzelleştiğine bak :) güzel bir şirkete girersin , ardından güzel bir iş bağlarsan oohhh sonra senden kralı yok :))

1|0
    0|0
  • ya arkadaşlar ingilizceyi bu ülkeye gelen bir çok turist biliyo , bizim fransızcayı , Almancayı değilde ingilizceden sonra Osmanlıca'yı öğrenmek bana daha doğru geliyo çünkü Alman eğitim sistemi de aynı önce normal almanca sonra eski almanca sonrada yabancı diller ,,

1|0
    2|0
    • Kalsın o ya ben avrupa dillerini öğrenmek istiyorum şahsen bir turistle konuşmak varken mezar taşı okumak benlik bir iş değil

• pardon boş iş olmadığını ve bizim ilerlememize katkıda bulunur diyorum

• Ben demiyorum maalesef dille hiçbir alakası yok bence iyi akşamlar ☺

• 1|0
    0|0
  • kızılderelilerin dilini merak ediyorum ha bide duman haberleşme olayları vardı onuda merak ediyorum.

1|0
    0|0
  • İtalyanca veya Rusça Rusça zor olmasa direk Rusça derdim Rus karıları mükemmel sen istiyor duj verecek 100 lira akşama eve gelecek sen diyorlar oooh süper seviyom rusları türk kızları gibi uğraşmaya gerek yok

1|0
    0|0
  • Rusça

1|0
    0|0
  • Japonca diyen animeciler bir el sallayın :D

3|1
    0|0
  • Rusça bende öyle yapıcam ileride

1|0
    0|0
  • Bence Kesinlikle Arapçadır

2|0
    1|0
  • fransızca

1|0
    0|0
  • Rusçayı ögrendikten sonra beddualarim değişti. "İnsallah Rusca ogrenmek zorunda kalirsin" .. ingilizce meger aşırı basit bir dilmiş.

1|0
    0|0
  • neden ogrendigine bagli
    kiz ayarlayacaksan rusca ispanyolca
    ticaret arapca cince
    sanayi isleri almanca italyanca
    fransizca bilmem ne ise yarar ama seviyorsan ogren merci

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • İspanyolca bir çok ülkenin ortak dili yanlış bilmiyorsam

1|0
    0|0
  • Rusça veya Çince.

1|0
    0|0
  • sevgılı cukuleta ne için kullanıcagına baglı ıngılızce ve rusca coook buyuk bır kesıme hıtab edıyor ben bunlardan baslardım

1|0
    0|0
    • Ingilizcem var da bir dil dha öğrenmek istiyorum işime yaraması için değil sadece kulağa hoş gelen bir dil olsun yani

• kulaga hos gelsın dıyorsan ıtalyanca veya fransızca

• Bence Arapça olursa daha iyi olur öğrenmesi zor olan dillerden biri sayılı kişi Arapça biliyordur Türkiye de

1|0
    0|0
  • rusça tabii ki. öğrenmek istersen yardımcı olmaya çalışırım...

1|0
    1|0
  • İspanyolca

1|0
    0|0
  • Almanca bence 3. dil ise fransızca

1|0
    0|0
  • Japonca / Çince

Özellikle Ticaretle Uğraşanların Çince Bilmesi Gerekir

2|0
    0|0
    • Ben

İngilizce , İtalyanca , İspanyolca , Azıcıkda Japonca Biliyorum

• Ispanyolca.

1|0
    0|0
  • B. Rusça

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    49

Kızlar Ne Diyor 41

• şu an yanlş bilmiyosa eğer bir arkadaşm söylemişti dünyada ingilizcedenn sonra en çok konuşulan dil ispanyolcaymış o yüzden onu öğrenmek gerek bence ama ben korece öğrenmeye çalışıyorum :) ingilizce almanca biliyorm şmdi korecede sıra inşallah onuda öğrencem :D

1|0
    0|0
  • Ingilizce ogrendim ardindan Fransizca'ya basladim lisedeyken, universitede de Farsca ve Osmanlica ogrendim, Cince ve Arapca'ya basladim. Bunlari iyice oturttuktan sonra Ispanyolca ve Ibranice ogrenmek istiyorum. O yuzden Ingilizce'den sonra Fransizca derim ben ama meslegine gore secmeni de tavsiye ederim ikinci yabanci dili.

2|0
    0|0
  • Almanca

1|0
    0|0
  • Korece öğren bee :D

2|0
    0|0
  • türkçeyi iyi konuşabiliyorsan japon dilini geliştir bence.

1|0
    0|0
  • Tabiki de erkekler rusça yı seçer ! 😁😁

3|0
    0|0
    • Bence rusça öğrenmek yerine maymunların çiftleşme dansını öğrensinler konuşmaktan daha çok dikkatini çeker rusların 😒

• Fransızca bence hem çok hoş bir dil hem de öğrenirken anlıyorsun ki aslında dilimize fransızcadan geçen birçok kelime var bu yüzden kelimeleri öğrenmek de kolay

1|0
    0|0
  • Fransızca

1|0
    0|0
  • ingilizce popüler hale gelmeden önce Fransızca en geçerli dildi. bu yüzden hala birçok kişi Fransızca biliyor ve hala dünyanın birçok ülkesinde Fransızca konuşuluyor, işime yarasın diyorsan Fransızca derim.

1|0
    0|0
  • H ispanyonca diyorum dünyanın en çok konuşulan 2. dili.

1|0
    0|0
  • Arapça ya da japonca önünü çok açar insanın

1|0
    1|0
  • çince bence çok ticaret yapıyorlar Türkiyeyle lazım olur

1|1
    0|0
  • Rusçu erkekler Rusça demiş. :D Bence Fransızca. Çok hafif ve hoş bir dil.

2|0
    0|0
  • Mantıklı düşününce çince ve arapça öğrenmek akıllıca bir şey olur. Asil görünmek için ise Fransızca.

1|0
    0|0
  • Onemlilik acisindan Arapca, zevk olarak Çince. Asdfds. Çince ogrenirsek digerlerinin isi kolay :)

1|1
    0|0
  • Rusça

1|0
    0|0
  • İspanyolca diye biliyorum.

1|0
    0|0
  • Almanca veya İtalyanca

1|0
    0|0
  • Fransızca öğreniyorum şu an ama acayip zor ve biraz saçma her esyanın cinsiyeti var böyle bir dil olurmu yaaaa :D

1|0
    0|0
    • Korkutmayın ya başlamadan bırakmak istemiyorum 😣😣

• Yok tatlım eğer öğrenmeye hevesliysen herşeyi ilginç öğrenmeye değer gelir ben kendim seçmedim öğrenmeyi o yüzden sıkıyo biraz :)

• ALMANCA

1|0
    0|0
  • Almanca...

1|0
    0|0
  • hiç birine gerek yok google dil problemini ortadan tamamen kaldıracak bir teknoloji üzerinde çalışıyor tahminen 5-6 yıl içerisinde herkes için kullanılabilir hale geelcek

0|0
    0|0
  • İngilizceyi tamamen öğrenin yeterli :)

1|0
    0|0
  • İtalyanca

1|0
    0|0
  • İspanyolca kesinlikle

1|0
    0|0
  • Ben kendi adıma arapça öğrenmek istiyorum biraz zorlu ama seviyorum

1|0
    0|0
  • İspanyolca ve Fransizca arasinda kaldım

1|0
    0|0
  • Fraszca ve itanyan ikisininde konuşma tarzina bayiliyorum :)

1|0
    0|0
  • Almanca yok?

1|0
    0|0
  • Batı dilinin yanında Uzakdoğu dillerinden birisinin öğrenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çince veya Japonca. Eğer imkanınız ve yeteneğiniz varsa tabi sonra da Rusça.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    11
Yükleniyor...