Rus edebiyatı sevenler?

Rus edebiyatına bayılıyorum bazı arkadaşlarım hiç sevmiyor ama bence türkiyede çok satanlar listesine giren herkesin okuduğu ve sosyal medyada paylaştığı salak aşk romanlarına kıyasla gerçekten müthiş kitaplar var. Mesela şu an okuduğum kitap maksim gorki ana. Bu tarz kitap önerisi olan var mı? Rus edebiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• O edebiyattan beslenen müzikleri de güzel. Gorki demişsin, ben de Stravinsky diyeyim.

http://www.youtube.com/watch?v=0bzqV6lv0a0

1|0
    0|0
    • Muzik cok tuhaf hissettirdi yahu :D sevdim 👍👏

• Dostoyevski suç ve ceza, karamazov kardeşler.

Tolstoy: savaş ve barış ile nnna karenina ve dirilişi okudum.

Bu ikisi gerçekten bu kitaplarda şahaser yaratmış.

1|0
    0|0
  • hala baltanın etkısındeym kadına yazık olmuş

1|0
    0|0
  • bir Dostoyevski okumuştum... Suç ve Ceza :D

1|0
    0|0
  • Karamazov kardeşler var anna Karenina var. okumadim ama baya bir methedilen kitaplar

1|0
    0|0
  • dostoyevski - öteki

1|0
    0|0
  • beş katlı evin altıncı katı oku güzeldir pek rus edebiyatı değil azeri edebiyatı ama sscb zamanında yazılmış güzel bir eser

0|0
    0|0
    • Ben de azeriyim o donemde gercekten sanat alaninda, edebiyat olsun muzik olsun, cok basarili eserler verilmis.

• sana katılıyorum çok kaliteli şairleri de var o dönemin müzik alanını pek bilmiyorum

• Tabi ki severim hele ki sarı kapaklılar çok tatlı oluyor. Bir nefeste okunuyorlar... :D

0|0
    0|0
  • Rusların sadece edebiyatını seviyorum.

0|0
    0|0
    • Aslinda ben de millet olarak pek sevmiyorum ama edebiyatlari gercekten cok iyi...

• Dünya yazın tarihinin en beyzade eserlerini oluşturmuştur rus edebiyatı, iyidir, güzeldir, Bugün Tolstoy, Dostoyevski, Çehov, Puşkin, Gogol, Turgenyev'i tanımayan yoktur, iyidir, güzeldir efendim.. D:

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ingiliz ve amerikan edebiyati tercihimdir. Dostoyevski iyidir ama insan psikolojisi saglam tahlil ediyor.

1|0
    0|0
    • Ingiliz edebiyatini da severim aslinda ama bilmiyorum rus edebiyati bana cok daha icten geliyor :D :D

• Rus romanları adeta bir melek

1|0
    0|0
  • Geçmişin tozunda kavrulan klasik edebiyat fevkalade. Ben özellikle Puşkini kendi dönemine ait orjinal Rusça metinlerinden okudum. Ah o lezzeti herkes mutlaka tatmalı. Tavsiyem acilen Rusça öğrenmeniz o zaman emin olun Tolstoy Dostoyevski Gorki satırları arasında kendinizi Türkçe okumadan farklı bir şekilde kaybedebilirsiniz ve bulduğunuzda hayatınıza mısralardan örülmüş elbiselerle devam edersiniz.. :)

0|0
    0|0
    • Bu sene vaktim yok ama seneye rusca ogrenmek icin elimden geleni yapacagim zaten. Siz biliyorsunuz sanirim nasil ogrendiniz

• Hayır yok buyrun :)

• Mesaj gonderemezsiniz diyor ://

• O adam ateis ana kitabını okudum çok begendim

0|0
    0|0
    • Begenmenin nedeni neydi

• Yok ondan degil ilginç gelmişti kitapta allaha küfür etmiyo bişey yapmıyo bir olay anlatıyo sonradan öğrendiğim bişey

• Allah iyiliginizi versin yaa gece gece guldurdunuz :))

• Onları orjinalinden oku sen daha cok hosuna gidecegine eminim cunku cevirilemeyen kalıplar var Türkçeye ruscadan

0|0
    0|0
    • Rusca ogrenmeyi cok istiyorum zaten ama su an sinava hazirlandigim icin vaktim yok seneye ogrenecegim insallah :)

• Hadi bakalım kolay gelsin 👍

• Tesekkur ederim 😘

Yükleniyor...