Ölen Ateistler için kilisede ayin yapıldı aradaki farkı bulur musunuz?

Bazıları degerlerimize hakaret etti diye dergiyi bombaladı ki türkiyede çakma müslümanlar ise bnlar müslüman diyerek geçiştirme peşinde
her neyse asıl konuya geliyim
Charlie Hebdo saldırısında ölenlerin Ruhları için ve ailelerini teselli etmek için Paris'teki Notre Dame Katedrali'nde özel bir Ayin kutlandı. Bu da gösteriyor ki, Kilise aieyhinde ve hatta inancımızın temeli aleyhinde bile karikatürler çizen, aşağılayan, saldıran kişiler için bile Kilise vardır ve onların da kurtuluşu için dua eder. Onlar için Kutsal Efkaristiya kutlar ve cemaate dağıtır. Onların sevenleri ve yakınlarını da Meryem Ana'ya emanet eder. Mesih İsa, kin tutmayan ve bağışlayan bir Kilise yaratmıştır. "1. Yuhanna 4:7 Sevgili kardeşlerim, birbirimizi sevelim. Çünkü sevgi Tanrı’dandır. Seven herkes Tanrı’dan doğmuştur ve Tanrı’yı tanır. 8 Sevmeyen kişi Tanrı’yı tanımaz. Çünkü Tanrı sevgidir. 9 Tanrı biricik Oğlu aracılığıyla yaşayalım diye O’nu dünyaya gönderdi, böylece bizi sevdiğini gösterdi. 10 Tanrı’yı biz sevmiş değildik, ama O bizi sevdi ve Oğlu’nu günahlarımızı bağışlatan kurban olarak dünyaya gönderdi. İşte sevgi budur. 11 Sevgili kardeşlerim, Tanrı bizi bu kadar çok sevdiğine göre biz de birbirimizi sevmeye borçluyuz. 12 Hiç kimse hiçbir zaman Tanrı’yı görmüş değildir. Ama birbirimizi seversek, Tanrı içimizde yaşar ve sevgisi içimizde yetkinleşmiş olur."
İŞTE SİZLE ARAMIZDAKİ FARK

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• "Yeryüzünde selamet getirmeye geldiğimi sanmayın; ben selamet değil, fakat kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben adamla babasının, kızla anasının ve gelinle kaynanasının arasına ayrılık koymaya geldim. Adamın düşmanları kendi ev halkı olacaktır."
    Matta,10:34-35

"Ben dünyaya ateş atmaya geldim, eğer şimdiden tutuş-muşsa daha ne isterim... Dünyaya selamet getirmeye mi geldim sanıyorsunuz? Size derim ki hayır, fakat daha doğrusu ayrılık getirmeye geldim. Çünkü bundan sonra bir evde beş kişi olacak, üçü ikiye, ikisi üçe karşı ayrılacaklar."
    Luka, 12:49-52

"Neden söylediğimi anlamıyorsunuz? Çünkü benim sözümü dinlemiyorsunuz. Siz babanız iblistensiniz ve babanızın heveslerini yapmak istiyorsunuz."
    Yuhanna, 8:43-44

Rabbiniz, lütfundan nasib arayasınız diye, sizin için denizde gemileri yürüten kudret sahibidir. Şüphesiz O, size çok merhametlidir. 17/İSRÂ-66

(Allahü teâlâ, kâfirken tevbe edip iman eden ve salih amel işleyenlerin seyyiatını hasenata [günahlarını sevaplara] çevirir. Allah çok affedici ve çok merhamet sahibidir.) [Furkan 70]

(Allah, [kötülüğün cezasını adaletle verir] zerre kadar haksızlık etmez, zerre kadar iyiliğin sevabını da kat kat artırır ve ayrıca büyük mükâfat verir.) [Nisa 40]

De ki: Ey nefislerine uyup hadden aşırı hareket eden kullarım, Allah rahmetinden ümit kesmeyin; şüphe yok ki Allah, bütün suçları örter, şüphe yok ki o, suçları örter, rahîmdir. ZUMER-53

0|0
    0|0
    • İncil'in okuyan herkes İsa Mesih'in şiddet yanlısı olmadığını rahatlıkla anlayabilir. Fakat bazı yazarlar, İncil'de yer alan bazı ayetleri anlamazlıktan gelerek Hıristiyanlığın barışçı bir inanç olmadığını ileri sürmektedirler. Şimdi yanlış anlaşılan bu ayetleri beraber inceleyelim ve Hıristiyanlığın barışçı bir inanç olup olmadığına beraber karar verelim. " Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık koymaya geldim. İnsanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır." İncil, Matta 10:34-36" Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ben ayrılık getirmeye geldim. Bundan sonra bir evde beş kişi olacak, üçü ikiye, ikisi üçe karşı ayrılacaklar. Baba oğluna karşı, oğul babasına karşı, anne kızına karşı, kız annesine karşı, kaynana gelinine karşı, gelin kaynanasına karşı olacaktır." İncil, Luka 12:51-53 Bu ayetlerde anlatılmak istenen nedir?

• Bakire değilse
      Dt.22:13
      "Bir adam bir kadın alır, yattıktan sonra ondan hoşlanmazsa,
      Dt.22:14
      ona suç yükler, adını kötüler, 'Bu kadınla evlendim ama onunla yatınca erden olmadığını gördüm' derse,
      Dt.22:20
      "Ancak bu sav doğruysa, kızın erden olduğuna ilişkin bir kanıt bulunamazsa,
      Dt.22:21
      kızı baba evinin kapısına çıkaracaklar. Kent halkı taşlayarak kızı öldürecek. Babasının evindeyken fuhuş yapmakla İsrail'de iğrençlik yapmıştır. Aranızdaki kötülüğü içinizden atacaksınız.

• Tecavüz anında bağırmadıysa
      Dt.22:23
      "Eğer bir adam kentte başka biriyle nişanlı erden bir kızla karşılaşır ve onunla yatarsa,

Dt.22:24
      ikisini de kentin kapısına götürecek, taşlayarak öldüreceksiniz. Çünkü kız kentte olduğu halde yardım istemek için bağırmadı; adam da komşusunun karısıyla ilişki kurdu. Aranızdaki kötülüğü içinizden atacaksınız.

Erkekler Ne Diyor 2

• Görüşüne saygım var, inancına da, yapılan saldırı hoş değil... Aramızdaki fark sen inançsızsın ben inançlıyım, bu demek değil ki düşman olacağız, aksine benim dinim'e saldırmadığın sürece seninle güzel geçinmek zorundayım, bunu Kur'an emreder, gerçek müslüman böyle yapar, ama kendini bilmez 3 5 kişi yüzünden islamı karalayamazsın, bana bunlar ile örnek verme, bunları ben de kınıyorum fakat peygamber efendimizin karikatürünün çizilmesi hoş değil, bana Kur'an ile gel.

0|0
    0|0
    • senin zaten o dinin emrediyor bu olayları ister kabul et ister etme saldırı islamı saldırıydı ve o saldırıyı yapanlar da müslümandı islamın emrini yaptılar

• Hiç bir dine göre ateist ölen cennete gidemez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Niye? Türkiye'de de ateistlere cenaze namazı kılıyolar farksız yani

Ki, dinimize hakareti affetmeyiz. Yöntem yanlış tabiki. Ama dinimize hakaret edeni öpecek halimiz yok

0|0
    0|0
  • 2 kere okudum anlamadım ne demek istediğini

0|1
    0|0
Yükleniyor...