Gitar çalmaya devam etmek istiyorum?

3 yıl önce gitar kursuna yazılmıştım, 1 ay gidebildim dersanem başladığı için. Tab üzerinden öğretiyordu öğretmen, bana hızlı öğrendiğimi söylemişti.

Şimdi tekrar başlamak, kendimi geliştirmek istiyorum. Hala tablı şarkı çalabiliyorum, ama akor'a geçmek istiyorum. Internetten biraz baktım ama elim yetişmiyor gibi. Kursa gitmeden kendim öğrenebilir miyim sizce?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sırf tab üzerinden öğrenmek yanlış gitar klavyesine hakim olman lazım, yani klavye üzerindeki notaları adın gibi bilmen lazım, porte üzerinden öğrensen daha güzel olur tabii, sırf çalmak için çalma. Bastığın perdenin hangi nota olduğunu, bastığın akordaki sesleri bil, bu şekilde ilerlersen ileride çok daha hızlı ilerlersin, öyle 2 akor öğren sonra 1-2 ritim öğren çal diyenleri dinleme. Gitar çalmak 2 akor atmak değildir. Kursa gitmek yetenek yetersizliği demiş birisi, asla dinleme bu işler en güzel iyi bir hoca tarafından öğrenilir, hevesin olduğu sürece gittiği yere kadar ilerlersin. Başarılar...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• önce birkaç tane ritim öğren.. ritimlere alıştıktan sonra 2 tane akor öğren en basitinden em ve a'm akorları.. sonra bu 2 akor arasında geçiş yap ritim atarak.. bu şekilde temelden başlamış olursun.. ben de kursa gitmeden öğrendim..

1|0
    0|0
  • Arkadaşım şimdi kursa gitmeden çok uğraş istiyor ben kursa gitmedim sadece basit şeyleri çalabiliyorum, işte İstiklal marşı, çanakkale marşı gibi, imkanın varsa kursuna git bence

1|0
    0|0
  • Kursa gitmek yetenek yetersizliğidir kendin çalabilşyorsan devam et yoksa bırak işkence etme parmaklara

1|0
    0|0
  • Ben internet uzerinden kendim ogreniyorum. Bayagida ilerledim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...