18 yaşından sonra edindiğiniz tecürbeler aldığınız dersler nelerdi?

Soru +18 olduğu için ergenciklerim cevaplayamıcak:)

18 Yaşından Sonra Edindiğiniz Tecürbeler Aldığınız Dersler Nelerdi?

0|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Daha eğlenceli herşeyi kafasına takmayan bir insan oldum 18den önce girdiğim ortamlarda konuşamazdım hoşlandığım çocuğa merhaba bile diyemezdim şuan gayet konuşkan biriyim =) İnsanları gözümde fazla büyütmemeyi öğrendim, çok aşık olmamayı, çok güvenmemeyi, kimse için hayatımı değiştirmemeyi, herkese mal gibi inanmak yerine bazı şeylerden şüphe etmeyi, her şeyim hıyar diyene tuzlukla koşmamayı vs.vs... Hayatı öğreniyorsun, tek başına yaşayabileceğini kimse yanında olmazsa ölmeyeceğini anlıyorsun, güçleniyorsun, daha çok çalışmak zorunda kalıosun, okul bitince noluyoruz lan diyorsun artık yatmak yok rahatlık yok diyip eskileri özlüyorsun... Çoookkkk uzar gider bu yani anlatmaya kalksak ama bunların hepsi acı tecrübeler sonucu öğrenilen şeyler tabiki...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kimseye hak ettiginden fazla deger vermeyeceksen, kimseye güvenmiceksin,.. Neysen o olacaksin, insanlarin seni kabul etmesiyle ugrasmicaksin,.. Kimin seninle ne ilgili düsündügünü düsünmiceksin.. Istanbulda iki kiz basina tatil yapmicaksin .. Akraba diye gördügün abiler aslinda seni farkli gördügünü,.. Cogu erkegin seni aslinda yem olarak gördügünü. Aslinda gelen kötülük cogunlukla aileden geldigini. Kimseye para borc vermicegini. Yeni ise basladiginda dislerini göstermeni yoksa seni ezmelerini.. BIr sürü seyyyyyyy

0|1
    0|0
  • kimseye 2. bir sans verme yüzsüzleşir arsızlaşır ve aynı şeyleri tekrar yapar ;)

0|1
    0|0
  • kimseye ederinden fazla değer verilmemesi gerektiğini.

0|1
    0|0
  • Bugün 18 oldum :D

0|1
    0|0
  • şehir dışında okumayacakmışsın :P

0|1
    0|0
    • Nedenmiş o :)

• onuda denedim aşırı zor :D notlarım düştü bende bıraktım

• :)) Hayat zor

• (Bir kaç konu hariç ) herşeyi kafama takmıyorum artık. Biraz kaygısız oldum ama bu iyi bir şey benm açımdan. İnsanlara 2. şansı versem de 3.sü asla olmuyo :D gözümde büyütmüyorum kimseyi ve artık kolay akıtmıyorum gözyaşlarımı...

0|0
    0|0
  • cok calımak gerekıyomus onuanladım aıle haslıgı kısıyo daha fazla paraya gerek duyuyosun verdıklerı haslık ben calısmazsam ne sıgaraya yetıyo ne alkole :)

0|1
    1|0
  • Çok rahat biri oldum çıktım..

0|0
    0|0
  • biraz daha yoğun yaşamaya başlıyormuşsun

0|0
    0|0
  • babam yalanlariyla guven duygumu yoketti insan babasina guvenemezse kimseye guvenemez. Terkedip gitmesiyle tek basima ayakta kalmayi ogrendim Derdin varsa kimsenin yaninda olmadigini ogrendim Iyi gunumde cok dostum oldugunu ogrendim ogrendim de ogrendim amaaan yas kemale eriyor basit seyler geliyor artik bunlar

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Asıl Güzelliğin Reşit Olmadan Önceki zaman Oldugunu anlıosun.hele Askerlik yaptıysan şapa oturdun yani.her akraba evlenmedin mi soruo.evlenmedim ulan belki evlenmicem belki sevgilim yok belki sevgili hayatı yasıcam belki gayim hayret bişi ya :@

0|1
    0|0
    • hahahaha seni fena kizdirmislar :D

• bana abim baskı yapıo cok adam olmazsın sen dio nabim evlenip gençliğim mi tükensin azıtıcam tabi genciz ya adı üstünde

• Büyümek istiyorduk, çünkü bok vardı :(

0|1
    0|0
  • keşke hep 18 kalsaydım :S

0|1
    0|0
  • Onu geçeli 7 sene oldu.Birçok insanla tanıştım.Çok yerlere gittim.Bazen bir kız için taa Türkiye'nin bir ucundan öbürüne gittiğimi bilirim.Ancak sonuç şuyud:Kimseye değerinden fazlasını verme;severken fazla sevme;hep uyanık ve tetikte ol.

0|1
    0|0
    • çok güzel, fedakarlığı abartırsan beklentilerin artar, karşılanmazsa hem üzmüş hem üzülmüş olursun, fedakarlık çok iyi değildir

• 18 yaşına yalnız bi başıma girmiştim ve yıllardır o günü bekliyodum HAYATIMDA Bİ ŞEY DEĞİŞMEDİĞİNİ hatırladım şimdi :)

0|1
    0|0
  • dinlemek istemyene bi şey anlatmamayı , anlatsam bile zorla dinletemeyeceğimi,

ısrarın insanları uzaklaştırdığını, zorla kendini sevdiremeyeceğini,

kızların görünüşe ilk etapta çok önem verdiklerini,değişken olduklarını

birin çok değer verirsem ondaki değerini yitireceğimi, verdiği değerin az bi fazlasının üstüne asla çıkmamam gerektiğini

bir de seven itilir, iten sevilir, deveye diken insana iten yarar vs :)

0|0
    0|0
  • hayatın zor olduğunu öğreniyorsun.

0|1
    0|0
  • 1-zaman kötü, kollayacaksın g*tü

2-bu kadar tecrübe fazla bile

0|1
    0|0
  • 18 yaşından sonra öğrendiğim asıl şey reşit olmamanın yani 17 yaşında olmanın ne kadar güzel oldugu.çok özlemişimdir o yaşları.

0|0
    0|0
Yükleniyor...