Kültürlendirebilir misiniz?

Kültürlenesim geldi hadi bana bir şeyler söyleyin de kültürleneyim :D

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Elma kütür kütür yenir. bu seni kültürlendirir mi bilemedim :P

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Ne alaka diyeceksin ama aklıma geldi işte :D

cdn.listelist.com/.../...isengard-sanayi-odasi.jpg

1|1
    0|0
  • Dünya kendi ekseni çevresinde saatte 1670 km hızla döner. Yani oturduğumuz yerde 1670 km hızla gidiyoruz.
    Aslında hızımız saatte 1670 km değil 108.000 km, çünkü dünyanın güneş yörüngesindeki hızı bu.
    Hızımız 108 bin km de değil çünkü güneş sistemimiz galaksi merkezi etrafında 720.000 km hızla dönüyor.
    Aslında hızımız 720 bin de değil, çünkü samanyolu galaksisinin uzay içindeki hızı ise 950.000 km (dokuz yüz elli bin) dir.

Şuanda bunları okurken 950.000 km hızla kültürlenmektesin :)

1|0
    0|0
    • Ooow uçuyoruuuuuum vuhhu :)

• Aslında teorik olarak geçmişe gitmek mümkün.
      Ama tahmin ettiğiniz gibi tarihi ayarlayıp makineye binmek gibi bir şey değildir.

• Zaten öyle tahmin etmemiştim

• az önce bitti

0|1
    0|0
  • Sineğin beş gözü vardır bende dövüstüğüm sinegin 2 gozunu yumrukladigim halde gorebildigini farkedince anladim baska gozleri oldunu her neyse yenince kafasini kesip saydim gozlerini 5 taneymis *-*

1|0
    0|0
    • Mutantdir o mutant. Bizimkilerin ikiser gozu vardi, her gozde de binlerce mercek vardi. Lisedeyken drosophilaların gözleri üzerine deney yapmak için araştırmıştık. Deneyi yapamadık o sekilde yapamadik ama baska turlu yaptik ve mutant sineklerimiz oldu. Kesin o nesildendi senin sinek de shdksjd

• Diger 3 u nokta goz normalde sekil ayirt edemiyorlar sadece renk ayirt ediyorlar ama rengim. bile yakisikli oradan anlamis olmali*-* ama sizin mutantlar ldugu kesin cunku benim kadardi ve sarisindi yani sizinkinler kesin ne kaygaydi bee :D

• Sogan dograrken sakiz cignersen goz yasarmasini onler belki isine yarar

0|0
    0|0
    • Böyle işime yarayacak şeyler istemiyorum daha çok hava atmak üzerine olsun :D

• Hava atabilecegin bilgilere ulasirsam yazarim

• kaç gram lazım?

0|0
    0|0
  • Kuzey kutbunda penguen yoktur. Misal.

0|0
    0|0
  • mantarmısın sen

0|0
    0|0
  • maddenin en küçük hali atomdur ya da tamamen salladım nolduğunu bende unuttum

0|0
    0|0
    • Dogru hatirliyorsun ama bana bu cok sacma geliyor. Maddenin fiziksel ve kimyasal en kucuk hali atomsa ve atom proton ve elektronlardan olusuyorsa ve bir cekirdege sahipse bu atomdan kucuk bir seyler oldugu anlamina gelmez mi? Gece gece yine kafamda deli sorular olustu :(

• Ya doğru söylemiyo ki zaten

• @amnesiac yahu durun zaten dünden beri bende düşünüyom nedir diye en iyisi boşver fizikçiler hallatsin bize ne

• l*n kelimesinin anlamı aksaktır eski zamanlar insanların bir ayağı uzun bir ayağı kısa olanlara denirmiş l*n kelimesi ama simdi herseye söyleniyor :))

0|0
    0|0
  • Arılar bal yapar

0|0
    0|0
  • sen bizim kültürlendiremediklerimizdenmisin? yazması bile amma uzun sürdü yaw...

0|0
    0|0
  • Ala geyik

0|0
    0|0
  • böyle iki kelimeyle kültürlü olabileceğini mi düşündün gerçekten.

0|0
    0|0
  • memenin büyüklüğüne bağlı

1|0
    1|0
  • Biraz kitap oku

0|0
    0|0
  • Bunu böyle diyen cahil kim derdimm

0|0
    0|0
  • Kültür mantarı yiyen kültürlenir 🏃🏃🏃🏃

0|0
    1|1
  • Kendini tanıyor musun

0|0
    0|0
  • kültür kültür kültür kültür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• "beni kültürlendirin" diyen kızlarda beyin olmadığı , aslında onlarda beyin gibi görünen şeyin tamamen bir samandan ibaret olduğu tespit edildi. o kızlarda olan bu cisim , uzaktan beyin şeklinde algılandığı için anlaşılmasının zor olduğu da eklenen bilgiler arasında. ( Bilim ve Teknik Dergisi'nin bu ayki sayısından)

3|0
    0|0
  • Osmanlı Mimarisi denince akla gelen ilk isim Mimar Sinan'dır, Sinan'ın özellikle üç eseri konuşulur. Dini mimari -camii- kubbeleri veya destekleri ile sınıflandırılır o yüzden o üç eseri ve kubbe özelliklerini yazdım. Hadi bu da benden sana kıyak olsun. Herkes yapmaz bunu! Oku ve kültürlen.
    Şehzade veya Şehzadebaşı Camii bilinenim aksine Şehzade Mehmet adına yaptırılmıştır, Şehzade Mustafa için değil. Mimar Sinan'ın çıraklık eserimdir dediği camidir. 18,42 metrelik kubbesi 4 büyük yarım kubbeye yaslanır. İkişer şerefeli çift minaresi vardır. İmaret ve medrese, tabhane, türbeler cami bahçesinde ve arka sokaktadır.

Süleymaniye Camii, Kanuni Sultan Süleyman adına 1551-1558 yılları arasında İstanbul'da Mimar Sinan tarafından inşa edilmiştir ve Sinan'ın kalfalık eseridir. Camii, medrese, kütüphane, hastane, hamam, imaret, hazire ve dükkânlardan oluşur. Dört fil ayağı üzerine oturan caminin kubbesi 53 m. yüksekliğinde ve 26,5 m çapındadır ve iki yarım kubbe ile desteklenir. Bu camiinin bir özelliği eğime setler halinde inşa edilmiş olmasıdır, yapıya kütlesellik katar.

"Çıraklığımı İstanbul'daki Şehzade Camii'nde yaptım. Kalfalığımı da Süleymaniye Camii'nde tamamladım. Fakat bütün gücümü bu Sultan Selim Han camiinde sarf edip ustalığımı ayân ve beyân ettim." der Sinan. Selimiye, Mimar Sinan'ım ustalık eseri ve Osmanlı mimarisinin en önemli baş yapıtlarından biridir.
    Cami açık havalarda Rodop Dağları'ndan ve Uzunköprü'nün Süleymaniye köyünden görülebilmektedir. Daha önceki kubbeli yapılarda, asıl kubbe kademeli yarım kubbelerin üzerinde yükselmesine rağmen, Selimiye Camii'nin ana ibadet mekanı tek merkezi bir kubbe ile örtülmüştür. Kubbe 8 sütuna dayanan bir kasnak üzerine oturur. Kasnak, filayaklarına 6 metre genişliğinde kemerlerle bağlıdır.

0|0
    0|0
  • Yunuslar bir gözü açık uyuyorlarmış bende yeni öğrenmiştim ^^
    Bir insanın yüzünde somurturken 43, gülerken 17 kas çalışırmış ^^
    eğer bir insan gözü dijital kamera olsaymış 576 megapixel olurmuş^^
    Erkeklere yıldırım çarpması olasılığı kadınlara göre 6 kat daha fazladır. ilginç.^^

yeterli sanırım :D

0|0
    0|0
    • Güzel ama sonuncuya inanmıyorum ya da erkekler daha çok dışarı çıkıyo olabilir

• onu bilemem :)

• mantar muamalesi yaptırma kendine nacizane tavsiyem..

0|0
    0|0
  • Delirdinmi kiz?

0|0
    0|0
  • Beni sev yeter sana

0|0
    0|0
Yükleniyor...