Memur maaşıyla geçinebilir misiniz?

Ev kızıyım beni isteyen birisi var ama öğretmen. Onu gördüm ondan hoşlandım ama ileriyide düşünmem lazım

Güncellemeler:
ben çalışırım evet ama o çalışmamı istemiyor

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• yaşanır niye yaşanmasın ama lüks bir yaşamınız olmaz

1|0
    0|0
    • çok lüksünde gözüm yok ama birazda rahat olmalı ya hep idare ederek de yaşanmaz ki :/

• kadroluysa ek derslerle birlikte dediğim kadar maaş alıyor yanii ben eminim bundan

• yeter o zaman fazlasında gözüm yok zaten

Erkekler Ne Diyor 12

• Sen çalışmıyorsun - o çalışıyor

o düşünmüyor da sen mi düşünüyorsun :))

ah canım monaco prensesim benim :)

1|1
    0|0
    • Hay ağzına sağlık...

Başka bankalar size daha fazla kredi verebilir bence araştırın.

• vaaayyy... ilk defa uzunluk/skor vb. sorular haricindeki sorunun 2nci baskısnı görüyorum, mutlu oldum.

istanbuldaysanız pek geçinemeyebilirsiniz. ama özel dersten köşeyi dönerseniz, istanbulun biraz keyfine varabilirsiniz.

bir ne doktorlar, ne mühendisler geyiği yapasım da geldi ama sükut ediyorum.

0|0
    1|0
    • istanbulda değiliz ama her özel ders veren köşeyi döner mi öyle ya

• velilerin çocuklara verdiği değere ve velilerin servetine bağlı

• o zor biraz sanki ama bilmiyorum

• geçinirsin tabi, sorun yok, yeterki mutlu olun, sende o işten gelince güzel davranırsın mutlu mutlu gçer

1|0
    0|0
  • eğer çok parayı saçmaz tassarruflu yaşarsanız tabiki geçinirsiniz fakat şu da bir gerçek sürekli tassarruf da olmuyor :)

1|0
    0|0
    • ben de aynı fikirdeyim ne yapacağımı bilmiyorum o yuzden

• katlanabilirsen böyle bir yaşama evlenebilirsin ama senin yetişme biçiminde önemli yani ailen varlık ise biraz zorlanırsın :)

• benim ailem cok zengin değil ama babam da annem de calısan insanlardı. iki maaş yani

• Başaran çok insan var. Öğretmen maaşının çok altında ücretle bile evlenebiliyorlar. Bende farklı düşünmüyorum.

Eviniz var mı yok mu ?

Kira da mı kalacaksınız ? Biraz zorlayabilir Büyükşehirdeyseniz ama sıkıntı değil.

1|0
    0|0
    • ev yok kirada oturacaz. ilerleyen zamanlarda bişeyler yapabiliriz belki ama su an ev yok

• o kadarı bulursa iyi

• Ögretmenler hep yakınır paramız az, tatilimiz az diye. Ama öyle değil. Özlük haklarına bakarsan memurlardan daha iyi konumdalar. Ek ders konusnu araştır biraz daha. gönlün rahatlamış olur. Ama para ile mutlu olunamaz. Bırak Eşin düşünsün.

• Öğretmen doğuda kral ama ankardan batıya geldimi çok zor..

0|0
    0|0
    • batıda

• Hayat pahalılığı olan illerde memur olmak zor diyorum e haliyle batı oluyor oralar:)

• istanbul için zor. ama farklı biyerdeyseniz olabilir neden olmasın. ayrıca bunu düşünmekte haklısında

0|0
    0|0
  • İlerisini çok düşünürsen hiçbirşey olmaz hiçbir zaman olmaz burda kişinin cesareti devreye girer kendi gücünlede birşeylere asılıp bir gelecek yaratmak istersen hiçbir şey engel olmaz gözünde ;)

0|0
    0|0
  • söyleyeceklerimi lütfen yanlış anlama senin hayat standartların çokmu yukarıda? siz evlendiğinizde sen nasıl bir katkıda bulunacaksın? evlenmezsen daha zengin birisiyle evlenme ihtimalin vardır elbette peki ya hoşlanmadığın birisi ise? önemli olan işi gücü olan karakterli biri ile evlenmek çok daha iyi. ona bişey olursa sen hayatını nasıl geçindirmeyi düşünüyorsun? bunları düşünerek ve tartarak geleceğini kurman senin için daha hayırlı olur.

0|0
    0|0
    • ben çalışırım da o istemiyor çalışmamı

• o zmn zor dediğin gibi benim doduğumdan beri öğrendiğim şey evi çift yapar çift çevirir kimse yalnız başına çabalamaz

• Bu zamanda yasamak zor bir kere ama benim bildğim iyi maas alıyor bir de siz hangi ilde yasıyorsunuz o da onemli buyuk sehirde yasıyorsanız tabiki de zor ma küçük s ehirlerde yasıyorsanız tartısılır

0|0
    0|0
  • gecinilir de nasil gecinilir orasi zor is... ogretmen iyi guzel meslegi yerinde de sen neden calisip destek olmayi dusunmuyorsun ki?

0|0
    0|0
    • o istemiyor

• :((

• iyi hesapla iyi dusun derim

• sen hiç umutlarını kırma tabiki gecinebilirsiniz hemde çok mükemmel sekilde. Allah her zaman yardım eder ve yol gösterir. kalbine inan kimsenin dedigini ardırış etme bu dünya imtihan dünyası oldugunu unutma. önemli olan kalbler bir olsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kendin çalışmazken karşındakinin maaşını küçük görmek hakkın değil

aaa demişsin o çalışmamı istemiyor o zaman vardır birr bildiği

0|0
    0|0
    • kıskanç olduğu için istemiyormuş. :( ilk zamanlar kirada otururuz biraz sıkıntı çekeriz diyor. kimseye muhtac olmadan yaşarız diyor :(

• kıskançlığın acısı başka şekillerde de çıkar bence bir kez düşün

• düşününce içinden cıkamıyorum yaaa :(

• Yaşanır ama fedakarlıklar yapılarak ancak.

0|0
    0|0
  • memur maası 1.350ydı dımı en son hatırladıgım kadarıyla ıstanbul gıbı buyuk sehırde asla yetmez bu para ama kuçuk bı yerde yasıyorsanız kıraların 300 400 oldugu yerlerde net 1 mılyarmutfak masrafı elektrık su dogalgaz vs.ye gıder sızın ıkınıze 350 yetıcekse neden olmasınkı?600le 4 kısı geçınen aıleler var ama dersenkı ben bolluk ıçınde buyudum oyle yetıstım oyle ısterım ozaman adım atma ılerde bızım nıye paramız yok hep az az geçınıyorum dıyıp adamın beynını yeme

0|0
    0|0
  • 657'ye tabi olanlar tatile çıksa para alıyor da öğretmenleri bilemem...

0|0
    0|0
  • Bu senin yşadığın yere, paraya verdiğin değere ve tutumluluk derecene göre değişir..

0|0
    0|0
  • Eger gecinemezsen sende calisirsin:D

0|0
    0|0
  • seviyorsan para pul öenmsiz.. asgari maasla gecınen aileler var ve cokta mutlular cunki sevgi var

0|0
    0|0
  • dershane öğretmeni değilse geçinirsin öğretmen maaşları az değil.

0|0
    0|0
  • Memur maaşı 1 kişinin çalışmasıyla yetmez.

Ev kendi eviniz değilse tabiki.

0|0
    0|0
    • kira olacak eğer olursa

• E 600 kira + 250-300 fatura + 300 yemek de yeter..

ama sizin hiç sosyal hayatınız olmıyacakmı para biriktirmek falan olmıyacakmı ?

• bilmiyorum işte bende o kısmını o yüzden tereddütlüyüm

Yükleniyor...