İlk 5 bin olur mu nasıl?

Gizli Üye
mezunum 30 bindim ama hedefim itü mimarlık 12.500den almış

ama ilk 5 bin olmak istiyorum maksat hava atmak olsun önerileniz neler? ylşyı eylül sonunda bitirip lys çalışmayı düşünüyorum martta da ygs ye geçiş yapacam bide hergün türkçe denemesi çözmeye başladım tesi 38 dakikada bitiridim 33doğru 7 yanlış vardı yanlışlarımın 5ı dil bilgisindendi falan filan sizce girer miyim ilk 5 bine kimse bunu yapabileceğimi bilmiyo ama biyerde okumuştum şöyle bir söz vardı başarı kimsenin senden beklemediği şeyi yapmandır buna benzerdi

sayısalçıyım ygsden türkçe 30 mat ve fen 35 sosyal 25 yapsam

lysde mat 45 geo 22 fiz 26 kim 27 biy 25 falan yapsam okulpuanım 40(zaten çalışmadım 3 sene boyunca notlarım 2-3-4 falan 5 olan beden eğitimi müzik girişimcilik felsefe gibi derslerdi) olabilirmi mümkün mü böyle bişey
İlk 5 bin olur mu nasıl?