Necip Fazıl mı? Nazım Hikmet mi? ve nedeni?

Bence edebiyatçıların ikiye ayrıldığı nokta. Sizin için hangisi ve nedeni?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Olaya yüzde yüz sanatsal yaklaşıyorum. Çok net necip Necip Fazıl diyorum abi. Ki ben düzenli olarak Nazımın mezarını ziyaret eden adamım :) Nazım siyasi düşüncelerini beğenenler tarafından abartıldı şişirildi bunu kabul etmemiz lazım. Sakarya Türküsündeki o akıcılık türkçede çok az şiirde bulunur. Ki konu ve anlam bakımından Necip Fazıl çok kapsamlıdır çok derindir Çile şiirini inceleyin konu derinliği ve ses uyumu olarak sonra Kaldırımlara Bekleyene bunlar edebiyatımızın en sanatlı şiirlerindendir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Necip Fazıl Kısakürek asktir gerisi teferruat :d nedeniyse fikir adamı o her zaman fikirlerinin kötü kralı oldu onu anlamayan insanlar adına ama onu anlayan azdı ♡♡

0|2
    0|1
  • İkisi de ayrı önem taşıyor benim için, ama oyumu Necip Fazıl'dan yana kullanayım:).

0|1
    0|0
  • Necip Fazıl
    Nedeni onun eserleri ve dünya görüşü bana daha yakın.

0|2
    0|2
  • yan yana yazman bile Nazım'a hakaret. Necip Fazıl gericidir

0|1
    1|4

Erkekler Ne Diyor 9

• ikiside yoneldikleri konular acisindan eline su dokulemez sairlerdir. ama necip fazil bende başkadır.

0|1
    0|0
  • N. F. K tasavvufu, dini, aşkı hayatı tek bir kalbe doldurabilen kişi.. Kelimeleriyle aynı anda hepsini hissttiren kişi. Allah rahmet eylesin

0|1
    0|0
  • Necip Fazıl Kısakürek tabi.

1|1
    0|1
  • Aklı başında olan, lisede az bir şey olsa da edebiyat görmüş bir insan böyle anlamsız bir kıyasa ne başvurur ne de bu kıyasta saf tutar.. At gözlüklerini, ideolojileri bir kenara atın, sanat;sanat içindir

0|1
    0|0
    • Evet bizler cahil insanlarız sen aklı başında insansız dusunemedik bunu kardeşim ya kusura bakma senide yorduk mu demem gerekirdi? Bu ismini söylediklerimin sadece sanatı yok idealleri siyasi görüşleri inanc farkliliklari var ben sırf sanat için sormadim bunu anladin mi kardeşim?

• Necip Fazıl <3

0|1
    0|1
  • 2sininde eserleri cok iyi. Dusunce uyumunu katarsak Nazim hikmet daha yakın.

0|0
    0|0
  • ikisi de iyidir lakin nazım hikmet'in yeri ayrıdır. insana, halka ve "sana" sen olarak seslenir.

0|1
    0|0
  • Nazım hikmet

0|1
    0|0
  • Necip Fazıl Türk Düşmanı, Nazım Hikmet Komunizm i destekliyor. Ben ikisini de sevmiyorum.

0|0
    0|1
    • Çok iyi eserler vermişlerdir o farklı.

• Türk düsmanı oldugunu nerde okudun?

• Sabit bir yerde değil. Bir çok yerde. Araştırmanız yeterli. Eserlerinde arap kavmini övdüğünü, Türk ırkını yerdiğini görebilirsiniz. Ayrıca Necip Fazıl, Atatürk düşmanı olarak bilinir.

Ve ayrıca; pek dindar bildiğiniz Necip Fazıl Kısakürek, sanıldığı gibi dindar değildir. Körü körüne insanları sevmeyiniz.

Yükleniyor...