Sanat'ın hayatınızda ki yeri?

Tiyatroya gitmek, festivalleri takip etmek, sergi gezmek hatta bunlardan ötesi sanatla uğraşmak, zaman harcamak, dahil olmak... Sanat'ın hayatınızda ki yeri nedir? Ortalama ne kadar zaman ayırmaktasınız sanata?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• sanata dahil olmaya hep çalıştım, ancak pek başarılı olamadım, tiyatro oynadım, şarkı söyledim; gene de istediğim şeyin tam olarak bu olmadığını anladım. pek fazla sinemaya giden, tiyatro izleyen ya da resim galerisi takip eden bir insan değilim; ancak, hayatımda bir yerde her zaman sanat olsun isterim. özellikle edebiyata ve resme büyük bir ilgim var.

peki ya sen?

0|1
    0|0
    • Çok güzel en azından sanatın koridorlarında bir yol arayışına girmişliğiniz var...
      Edebiyat ve resim ise muhteşem tutkulardır bence.
      Ben sanatsız yaşayamayanlardanım, yaşam biçimim, hemen hemen bir çok alanıyla, henüz parçası olmadığım koridorlarınsa takipçisiyim...

• hayatımın son iki yılını anlatabileceğim tek kelime, hırs. hal böyle olunca kendimi hep bir dişli mekanizmasında küçük bir çark gibi hissediyorum. sistemin hizmetinde dönen ve işini iyi yapmak zorunda olan bir çark...

bu noktada sanat devreye giriyor, ruhumu özgürleştiren ve bana kim olduğumu hatırlatan yegane şey... o olmadığında ben diye bir şey de olmuyor.

sevindim, böylesine insanları görebilmek de güzel. bir köşesinden sanatın her alanına tutunmaya çalışmak... ilham kaynağısınız :)

huzurlu geceler dilerim.

• Teşekkür ederim ki sizin sözleriniz ne kadar da güzel anlatıyor sanatın dokunuşlarını...
      Yeniden yolarımızın kesişmesi diğeiyle, huzurlu geceler efendim...

Kızlar Ne Diyor 4

• Artik maalesef ki fırsat buldukça... Bazen tiyatro, bazen sergi, bazen bir konser... Bu bazenlerde olmasaydı halimiz ne olurdu ama :)

0|0
    0|0
    • En azından bazenleriniz var efendim :) sanal dünya bir çok insanı aç susuz bıraktı ruhen :)

• Benim zaman ayiramama sebebim sanal olmadi olamazda bunu ben yonetebilirim ama bazi şeyler var ki zamanimin çoğunu aliyor (iş, okul vb) ve bir sure boyle olmasi gerekiyor.

• Hiç zaman ayirmiyorum cidden hele geçen seneden beri süre sınavı kazanayım diye kitap bile okumaz oldum ki ben kitap okumayı tiyatroya gitmeyi çok seven insanım şimdi tek yaptığım arada sırada arkadaşlarımla takılmak o da dışarı da açık alanlar da

0|0
    0|0
    • Üzücü bir durum ama eksikliğini hissetmeniz güzel, sanırım mutlaka yeniden sanat yoluyla kesişecektir güzergahınız...

• Kesinlikle sınavdan sinra eski yaşantıma döneceğim

• Bunu düşünmeniz bile güzel :) ki bence sınavlara hazırlığın bunlatıcı yoğunluğundan arada sanatın koridorlarına kaçmak da iyi gelebilir... ;)

• Sanat'ın diye ayırmanız yanlış. Sanat özel kelime değil...

0|0
    0|0
    • Aslında bir yazım yanlışından ziyade / özel olmasının vurgusuydu...
      İronik bir dokunuş belki...
      Ama rahatsızlık verdiyse de affola, kelimelerle oynamayı seven biri olarak bir yanlışı yaygınlaştırmak da istemem, yazım kurallarıyla ilgili...
      Yani katılıyorum ziyaret nedeninize.
      Umarım szi de bize katılırsınız bir vakit.

• elimden gelse resim yaparım şarkı söylerim oyunculuk yaparım ama yetenek yok. sadece kendi çapımda şiirler yazarım güzel olduğunu söylerler. bencede fena değiller. günlük 1 saat bazen 2 günde 1 saat uğraşırım.

0|1
    0|0
    • Mutlak ki şiir yazmak önemli bir sanattır...
      Ama elinizden gelenler belki de sandığınız kadar sınırlı değildir, yetenekten çok disiplin ve çalışmayla geliştirilebilir şeyler bahsettikleriniz...
      Bu arada kutlarım şiir sevdanız için de, günümüzde hızla değerini yitiriyor maalesef :( yerini bir sürü tweet laga lugaları alıyor...

Erkekler Ne Diyor 5

• Mesleğim gereği sanatın tamda göbeğindeyim.

0|0
    0|0
    • Mesleğiniz? Ve tam da nereye düşüyor bu göbek? :)
      Nickinize bakınca değerli bir üstad'ın izindeymişsiniz izlenimi doğuyor elbet, ama sakıncası yoksa sizden de duyalım...

• Etkileyici bir serüvenin gözlerimizde canlanması oldu bu... :)
      Çok harika bir yol seçmişsiniz, bence adaylık olayı adanmış olmakla son buluyor.
      Genç bir sanatçı olarak karşımızdasınız ;)

• Teşekkür ederim :)
      Ve yolumun daha epey uzun olduğunun farkındayım.

• Haftada takribi 1 Saat 45 dakika.. O da gerçekten zaman bulabilirsem..

0|0
    0|0
    • Hafta da olması da bir şeydir muhtemelen...

• Bazen sanatın düşlere çektiği de doğrudur insanı, fiziksel olarak da... ;) uyumakta da sakınca yoktur, bazen doğru renkleri bulamayıp (kendiniz için olan doğru renkleri) sıkılmakta da sakınca yoktur...

• Aynen Hocam Doğru diyorsun.. Önemli Olan O işe başlamak Mutlaka zevk alacak bir yanını bulursun..

• Sanatın içindeyim zaten :) tiyatro ya gidiyorum ama izlemiyorum oynuyorum ama sergiye gitmem

0|0
    0|0
    • sanırım izlemek de gerekiyor, ki meslek olarak yol alamyı düşünüyorsanız ciddi bir şekilde... Sergiye gitmeme sebebiniz? Yani sevmiyorum gibi bir şey mi? ( bu eleştirmek adına değil bu arada...)

• Gelistirmek için zaten çalışıyorum daha okuyorum Konservatuar bitmedi zaten , Sergiler den hoşlanmiyorum

• Oyunculuk izlemek de bazen oyunculuk dersidir sanki...
      Belki yanılırıyorumdur da...
      Sergiler için sizi ikna etmeye çalışmayacağım elbet, ama bir oyuncu tüm renkleri görebilmeli, ayrıntıları keşfetmeli gibi de gelmiyor değil...
      Umarım eğitiminizi başarıyla tamamlar ve sizi izlemeye gelenlere de bir şeyler akatarabilirsiniz sanatınızla... Başarılar diliyorum, esen kalın efendim.

• Önceden resim yapardım simdi gitar var sanat güzeldir yanlizkn sanatçı huzurdur yanindaknede huzur verir

0|0
    0|0
    • Katılıyorum efendim huzur da verdiği doğrudur bir çok şeyin içinde... Ama resmi eskide bırakmayınız bence, en azından bir tecrübeniz denemeniz söz konusuysa haksızlık etmemek gerek ona da...

• Sanata müzik dinleyerek türk sineması seyrederek yeteri kadar zaman ayırıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...