Türkiyenin yaşantısı nasıl?

ben almanyadan geliyorum..ama ailemle anlaşamıyorum bu nedenle türkiyeye yerleşmek istyiroum okumakta aynı şekilde ama oranın yaşantısı nasıl bilmiyorum maaşı az diyorlar doğru mu ?

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• türkiye iyidir gel.bakma kötüleyenlere onların içi fesat.her ne kadar zor bir ülke olsada insanı iyidir.birazcık akıllıysan kimseye kanmazsan güzel bi hayat sürersin bu ülkede.

0|0
    1|1
    • sagol icimi rahatlattigin icin :) bende korkuyorrdum normalde istanbulda kötü insanlar var diyorlardi bende korkuyordum bana tesseli verdigin icin tsk :9

• yannii evet :D :D

Erkekler Ne Diyor 14

• Benim sana tavsiyem henüz böyle bir kararın içine girmemenden yöne olacak.

Türkiyem cennettir ama olaya bu yönüyle değil, daha gerçekçi yönüyle bakmalısın. Almanya'dan dönen bir çok insan maalesef büyük zorluklarla karşılaşıyor.

Bende Almanya'da doğdum büyüdüm ve dönüş yaptım. Pişman mıyım? evet nedenine gelince orada eğitim alan yetişen biriyle burası arasında uçurum denecek kadar bir fark var.

Okul olayı başlı başına çok farklı, iş ortamını ise konuşmak bile istemiyorum. Haa işini bilen yolunu bilende bu ülkede dehşet paraları kazana biliyor.

Almanya'dan buraya tatile gelip 1-1,5 ay kalmakla kesin dönüş yapıp burada sürekli kalmak arasında dağlar kadar fark var. Sana tavsiyem kesin dönüş yapmadan önce burada en az 6 ay ila 1 sene kalman ve denemen.

Eğer alman vatandaşı değilsen Sana Tavsiyem:

Dönüş yapsan bile, her altı ayda bir çıkış yaparak Almanya'daki haklarını öldürme.

Ben turizmle uğraşan biriyim ve bu sektörde bizler gibi dönüş yapmış çok kişi var. İmkanı ve olanağı olan çoğu geri döne bilmek için çabalıyor, olmayan ise perişan durumda olduğunu söyleye bilirim. Çok azının durumu iyi.

Unutma Maalesef Almanya'da Ausländer (yabancı) sin, Türkiye de ise Almancısın.

Bir çok erkek Almancı kızlarla "acaba bununla evlenirsem, bu kız veya ailesi beni Almanya ya götürür mü" zihniyeti hakimken, Bir çok arkadaşında "bu Almancı para çoktur bunda" Mantığı oluyor.

Bu konuyu kesin dönüş yapmış insanlar üstünde ciddi ciddi araştır.

0|0
    0|0
    • ne desen haklisin katiliyorum sana ...4 ayligina gittim gördüm okadar cok rahatladim ki teyzelim vardi ananem vardi camilere giderdim o ezanin sesini duyunca tüylerim diken diken olurdu..ne bilim burda huzur mutluluk bulamyiorum...:(ama yinede cok tsk iyi akil verdin :)

• Bu dediklerin gerçekten harika şeyler, inan bu söylediklerini yaşamak bir servet değerinde olduğu kesin. Ama evet bu işin bir aması yani rüyanın bittiği ve gerçeklerle karşılaştığın yönü var. Bunu da ancak burada uzun süre yaşadığında öğreniyorsun. Ne yaparsan ama kesinlikle oradaki haklarını öldürme. Sonra yüzbinlerce bizler gibi olan kişilerin düştüğü pişmanlığa sende düşersin.

• para yok abaza çok

0|1
    0|0
  • türkiyeyi pek bilmiyorum ama almanyada yasayan gencler genelde aileleriyle gecinemiyorlar oysaki alamnya gibi bir yerde sirtinin dayayabilecegin en saglam duvar ailedir ailenle anlasamiyorsan sorun ailende degil senin basiboslugundandir sorumsuzlugundandir gide bilecegi yere kadar okumak ilerde kimseye yük olmamak sorun olmamak icin böyle bir firsati degerlendirmek yerine aileni begenmiyorsun onlari mazeret olarak öne sürüyorsun

merak etmeye basladim ailenin yasam bicimi nasildirki seni kendilerinden bu kadar uzaklastirmislar

0|0
    0|0
    • hm haklisin ama yeni hayat istyiroum sart almanyada boguluyorum yasayamyiorum türkiye varken? ..

• Ben Münihte 10 gün kalamadım,çok sıkıldım.İnsanlar robot gibi,yüzlerde gülümseme yok.Trafik sessiz ve sanki hayat yok.Korna sesi yok,fren sesi yok,birbirine küfür eden insanlar yok.Hayat mı sizinki:)) Özgürlük yok orada,Polisten ve cezadan çok korkuyorlar.Türkiye her yönü ile güzel.Bir şey hariç,Almanyada sağlık sektörü çok iyi,sakın burada hastalanma.

1|0
    0|0
    • hmm anliyorum aynen bu durumu bende yasiyorum milleti bir tuhaf,sogukkanli burda ölüp cürüyecegime türkiyede ölürüm ,cünkü ben 5 senedir almanyadayim derslerde hep geri kaliyorum almanca dili yüzünden ..bilgin icin tsk..:)

• arkadasın bırı guzel bı cev vermıs para yok abaza cok.ben almanyada yasadım sımdı turkıyedeyım ve donmeyı dusunuyorum.

0|0
    0|0
    • anlyiorum seni..ama burda ruhum sIKILDI :(en iyisi gitmek temmelli :(

• aklında kalmaması ıcın dene belkıde hersey cok guzel olur senın ıcın hayırlısını dılıyorum

• Eveet burdaki maddi imkanlar geldiğin yerden daha az.herkezin yapamadığı işi yapabilen bi mesleğin varsa para kazanırsın.

0|0
    0|0
    • hmm hakli olabilirsin ama ben orayi cok secdim 1 ayligina geldim ve asik oldum istanbula :/ hem okul hem is nasil olur ?imkani varmi

• Part time iş çabuk bulursun kendine ama seni İstanbulda geçindirecek kadar kazanamazsın bende İstanbulu çok seviyorum ama parasız insan rezil oluyor :(

• Sen önce bir okulunu bitir hele özgür kız.

0|0
    0|0
  • Burda güvendiğin bi çevre yoksa hayal kırıklığı yaşana bilir ama ''ben erkek gibi bir kızım kendi başımın çağresine bakabilirim'' diyosan özgüvenine hayran kalırım. Türkiyede çalışma koşulları çok üret verilen paraya itiraz etmeden ibarettir.

0|0
    0|0
    • evet kendime güveniyorum basara bilirim ..hem okul hemde calisirim güveniyorum..akil vedigin icin tsk:)

• Bana kalırsa hiç gelme buralara. Hem iyi kötü bir ailen var onların kıymetini ve değerini bilmeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • sen türkiyede ne arıyosun bana yaşamak için degilde macera arıyosun gibi geldi bana ?

0|0
    0|0
    • hayir bi iligisi yok yeni hayat sart ben orda huzur mutluluk buldum..

• demek cok güzel oralar ..:)

• kötü olan bir ülkede bu kadar sabredilemezdi zaten..

• Ailenle birlikte gelsen daha iyi bence..

0|0
    0|0
  • asgari ücret 800 TL.

0|0
    0|0
  • burda bi evi geçindirmek için 1 maaş yeter genelde... aç kalmazsın herhalde. amerikaya bak. herkes çalışıyo ama yetmiyo.

iş ne bu arada öğrenci misin

0|0
    0|0
  • attan inip eşeğe binersin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ailenle anlasamiyorsan turkiyede ki insanlarla nasil anlasacaksin ?

turkiyede akraban varsa akrabayiz diye herseyine

karisma haklari vardir diye dusunen bi zihniyet var turkiyede.

almayadan turkiyeye gocmek bence bayagi guc olmali,

hicbise tatildeki gibi değil,

bence cok zor olmali,hastaneler,trafik,hersey daha deisik

turkiyede yerlesmek değilde,msl 3 veya 6 ay denemek icin gidebilirsin.

0|0
    0|0
    • hmm haklisin ama ben temmelli gidiyorum ailmee gönderecek okumami istiyorlar hem ben 5 sendir almnyadayim dilindi cok zorluk cekiyorum 2 sene sinifta kaldim deger mi ?türkcem iyi allaha sükür ..ben kararimi veridm yinede sagol..

• basarilar dilerim :)

• bende dusunuyorum ama korkuyorum

bomba silahlarla dolasmak serbest :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...