Irkımın tam olarak ne olduğunu öğrenmek istiyorum?

Babamın sülalesinde bir karışıklık yok hepsi türk. Ama annemin annesi kürt, babası yarı ermeni yarı türk. Ben ne oluyorum. Belki önemli değildir ama merak ediyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Güncellemeler:
kafamızın arkasındaki kemiğin çıkkın olması gerçekten de türk olduğumuzu mu gösterir yoksa hurafe mi

0|0
4|25

En İyi Erkek Görüşü

• Baba nereliyse orasidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Türkiyede yaşayan insanların %90 ı senin gibi merak etme yalnız değilsin. Ben de öyleyim. Safi Türk veya Safi Kürt diye bir şey yoktur. Varsa bile bu ülkede yoktur.

1|0
    0|0
  • çok önemsiz, Tam Türk de değilsin, Ermeni de değil Kürt de değil melezsin. Çoğu kişi ülkemizde gerçek Türk değil zaten, benim de bozkurtlara en çok güldüğüm şey odur :D

1|0
    1|0
  • babanın annesi babası türk tamam. e onların anası babası türkmü? bunu bilemessin. özellikle anadoluda saf bir ırktan olan birini bulmak denizde iğne aramaya benzer. kimse ne tam türktür. ne de tam kürt. genetik olarak bu zor ama kendini nasıl hissediyorsan öyle kabul et kendini. bunlar önemlide değildir zaten. insansan gerisi zenginliklerindir. sen kendini şanslı hisset hem kürt damarı hem türk damarı var. ermenilerde zeki çalışkan millettir. o damarda biraz var. ne güzel işte.

0|0
    0|0
    • kendimi türk olarak hissediyorum hiç kürt ya da ermeni gibi hissetmedim ve teyzemin ermenileri ya da kürtleri sahiplenmesinden hoşlanmıyorum saygı duymam gerek tabi ama işte

• türk gibi hissediyorsan türksündür. o zaman sıkıntı yok. ama teyzenin ermeni ya da kürtleri sahiplenmesinden hoşlanmıyorsan bu faşistliğe giriyor. herkes kendi milletini sahiplenmekte özgür olmalıdır.

• kafamızın arkasındaki kemiğin adı Türk çıkıntısıdır bir yabancıdada olabilir kesin bişey değil, eğer baban Türkse sende Türksün merak etme, annen yabancıysa melezsin ama yinede Türksün

1|0
    0|0
    • evet kafamın arkasında bir çıkıntı var

• şu zamanda ve bu dünyada sence kim arı duru bir etnik kimliğe sahip olabilir? Ayrıca önemi nedir? hangi ırka mesup olduğun değil hangi düşlere , fikirlere mensup olduğun önemlidir. Irkın seni aydınlatmaz veya farklı kılmaz ama düşlerin bunları yapabilir. Lütfen daha komple düşünün lütfen..

1|0
    0|0
    • evet aynı fikirdeyim sadece genetik olarak ne olduğumu merak ediyorum herhangi bir ırkı üstün kılmak için değil

• anlıyorum demek istediğini ama baban türk annen kürt ne güzel bu ülkenin iki güzel halkı. Nerden geldiğimiz , neyden geldiğimiz önemli değil nereye gittiğimiz önemli daha çok. Bak bakalım türküm diye övünenlern ne kadarı o halkın özelliğini barındırıyor yaşamında veya kürdüm diyen biri... Kültür erezyonuna uğrarsan şu an ne isen artık o dahi olamayacaksın. Önemli olan düşler , fikirler diyorum sadece amacım seni kınamak değil...

• teşekkür ederim

• babanın ırkına çeker çocuk

1|0
    0|0
  • etnik kökenin türk.

1|0
    0|0
    • buna nasıl karar verdin babaya bakarak mı

• soy atadan yani babadan geçer Türk sün

1|0
    0|0
    • evet öyledir ama genetik olarak kromozomlarımızın yarısı annemizden yarısı babamızdan gelir bu yüzden ben annenin de etkilediğini düşünüyorum.

• Türklüğünden şüphe eden Türk değildir zaten :) neyse daha kolay gelsin

• etmiyorum ben şu an etnik köken olarak bakıyorum bilimsel olarak

• Babaya bakılıyir ırk hesaplamalarında. Baban türkse sende türksün işte

1|0
    0|0
  • Soy ağacını çıkartır

0|0
    0|0
  • Baba yazık etmiş keşke birazdaha araştırmasaymış. Ama önemli değil safkan türk pek nadir kafanı takma bunlara ne hissediyorsan o sundur. Kendini hangi millete yakın görüyorsan kimisi herkese yakın görür millet kimliğinden kurtulur. Kimisi bir millete mensup olmaktan haz alır ona uyar. Gen haritanı çıkartabilirsin fiyatı pahalı ama hastalıklar ırk falan hepsi belli oluyor orda

0|0
    0|0
    • ilerde belki baktırırım belki gen haritama. Kendimi hiçbi zaman başka bir ırk gibi hissetmedim türküm yani

• Türksün o zaman. En iyisi anne tarafını göz ardı et

• Ne fark eder?
    Rengin şeklin şemalin ne önemi var?
    Bundan daha çok merak edilecek şeyler var hayatta. SAlla gitsin.

0|0
    0|0
    • öyle evet ama öğrenmek istiyorum bu site zaten bunun için var merak ettiğin herşeyi sormak için

• aman ii öğren be çok ta umrumdu :D

• Kürt Ol Kardeş Aklın Varsa Devlet İyi Bakıyor :)

1|0
    0|0
  • sen ne olmak istiyorsun. bu topraklarda yaşıyorsan bu toprağın vtandaşın, gerisi önemli değil.

0|0
    0|0
  • Sen Türksun artık sana kadar kalkmıştır

0|0
    0|0
    • Yok zaten türküm oldukça da milliyetçiyim. kürt olsam da türküm diyecektim türkçe konuşan ve milletini seven bir insanım sadece merak ettiğim için sordum

• tebrikler

• Hurafe değil, Babanın soyundansın..

0|0
    0|0
    • annemin babasının yani dedemin, annesi ermeni babası türk. bu durumda dedem türk oluyor o zaman annem de türk oluyor. bu şekilde mi yani

• o kemik bende de var ama ne alaka türklükle anlamadım. bir ara da osmanlıdan mısın demişlerdi bana. ne önemi var müslüman olduktan sonra...

0|0
    0|0
    • kemiğin çıkkın olması türklüktür derler hatta. kafatasçılık diye bir deyim vardır ya ırkçılar için

• dedim ya bana osmanlı mısın dediler. ben ırkı sallaman bulunduğum bölgede türkten başkası yaşamaz. ama ben ırka önem vermem...

• Latinsin sen

0|0
    0|0
    • yok ya ispanyol astalavista beybi

• angus

0|0
    0|0
  • % 100 Çepni Türküyüm..

0|0
    0|0
    • saf olduğunu nereden biliyorsun

• annen hakkında bir fikrin var mı ya da babannen

• onlar aynı sülaladen geliyor

• benim baba has akdenizli anne tarafı full kürt sonucu bulursan banada söyle

0|0
    0|0
    • yarı türk yarı kürtsün bence ama kendini türk hisset çünkü türkçe konuşuyorsun ülkeni seviyorsun

• tabi canım sonuna kadar

• insan oluyosun

0|0
    0|0
  • Ispanyol La genta esta muy loca

0|0
    0|0
    • çevirmekle uğraştırma da söyle ne demek :D

• biliyorum bu şarkıyı çok iyi ya :D

• What the fuckk :D :D

• sen babaya bak

1|0