Hangi arkeolojik şey sizin ilginizi çeker?

A)
Buache Haritası 1737 'de eski yunan haritalarından kopyalanarak çizilmiştir. Harita Antartika 'nın buzla ötülü olmadan önceki halinide göstermektedir. şaşırtıcı olan ise şu: Eğer bugün Antartika buz ile örtülü olmasaydı Ross ve Weddell denizleri bu kara parçasının ortasından geçerek kıtayı 2 büyük parçaya ayırmış olacaktı. Ancak modern jeoloji araştırmaları sonucunda 1968 yılında bu gerçeğin farkına varılmıştı.

B) J Skull
Kafatası Peru'da (Ica) bulunmuştur. İlk bakışta günümüz insanının kafatasına benzemektedir, ancak soru işaretlerine yol açan bir kaç etken öne çıkmaktadır. Göz boşlukları günümüz insanının göz boşluklarından %15 daha büyüktür. Beynin yer aldığı boşluk ise 2600 ccm ile 3200 ccm arasında değişmektedir. Şu andaki insanın kafatasındaki beyin beyin boşluğu kapasitesi 1450 ccm 'dir !!!

C) Filippo Lippi tarafından yapılan "La Madonna e san Giovannino" tablosu. (15. yüzyıl) Yukarıdaki koyu renkli ve ışık saçan cisim sanki haraket ediyor gibi. Çünkü seyredenler var. Tablodaki adam ve köpek. Ressamın tablosuna aksettirdiği bu cisim hiç bir inanç ve dinsel anlatımla alakalı görünmüyor.

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• b çok ilginç bir şey

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hepsinin yeri ayri benim icin. Hepsini alir pamuklara sarar saklar, bakmaya kiyamam. Nazik nazik inceler, ilgi gosteririm onlara. Arastirmalar yapar, haklarinda bilinmeyenleri cikaririm ortaya. Baska eserlerle baglantilarini kurarim.
    Ama aralarinda secim yapamam hepsi benim bebeklerim.
    Cunku sanat tarihci olmak bunu gerektirir.

0|0
    0|0
  • Aslında hepsi ilgi cekici

0|0
    0|0
  • Hepsi ilgi cekici.
    Ben misira gidip piramitleri gormek istiyorum.

0|0
    0|0
  • B =)

0|0
    0|0
    • insanın kafası çoçukken sararak ve sıkıştırarak olusuyor diyorlarmıs..

• bD:D.. ssd

0|0
    0|0
  • Hepsi de ilgi çekici

0|0
    0|0
  • C diyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Harita

0|0
    0|0
  • Hepsi ilgimi çekti
    Soru harika
    Bunların hepsi gerçekse harbidende tuhaf
    Ben c yi seçerdim heralde bir detaylarını araştırmak öğrenmek iyi olabilir

0|0
    0|0
  • B nin belgeselini izlemiştim gerçekten ilginçti.

0|0
    0|0
  • fark etmiyor kazı çalışması olsun da hiç fark etmez

0|0
    0|0
  • hiçbiri

0|0
    0|0
Yükleniyor...