Yalansiz dolansiz tarihi nereden öğrenebilirim?

Onerilerinizi alayım. Zordur eminim ama istisnalar mutlaka vardır

0|0
4|31

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• Tarihçi olursan öğrenirsin. Tarihin çoğu yalanlardan ibaret. Kimse ben bu haltı ettim diye yazmaz tarihine. Hep yendik, hep kazandık, hep iyiydik, kimseyi katletmedik, falan filan diye yalanlar uzayıp gider. Tarihçi araştıra araştıra olayın gerçek yüzünü bulur, ama söyleyemez, söyletmezler.

1|0
    0|0
    • Bundan rahatsizlik duydugum için bir an önce öğrenmek istiyorum

• * yerine konuluyoruz

• Tatlım, tarih bir puzzle gibidir. Asi bir ruha sahipsen, dayatılan tarihin tam tezatını okumaya başlayacaksın ve onlara inanacaksın. İyice bir okumadan sonra, benim gibi 9,5 numara gözlüğe ve parçaları birleştirme yetisine sahip olacaksın. Tekerrürler, seni doğru sonuca ulaştıracaktır. İki farklı tarih önermesinde doğru olanı tespit edebileceksin. Bu muazzam bir durum.

0|1
    0|0
    • Sagol :)

• Rica ederim. Ciddi bir psikolojik altyapın yoksa, hiç denememeni, ülkece kabul gören tarihçileri dinlemekle yetinmeni tavsiye ederim.

• ben tarih okudum sor anlatayıım sana :D

0|0
    0|0
  • İsmi aklıma gelmedi ama tarih kitaplarını yazan birisi var googleden bulabilirsin adam diyor ki ben kitaplara gerçek tarihi yazmadım devletin benden istediği tarihi yazdım diyor. Mesela kurtuluş savaşını kaybettiğimiz rezilliklerimiz hiç bahsedilmemiş bu konu hakkında bilgi edinirsen banada iletirsen çok sevinirim araştırman için şimdiden kolay gelsin.

0|1
    0|0
  • bizim tarih hocası anlatmıştı tarihin %50si gerçek %50si hayal ürünüdür diye, ordan mantıken sen çıkarım yapacaksın mesela ilk olarak Ulubatlı Hasan'ın İstanbul'u fethederken bayrağı dikerken ok yemesi hayal ürünüdür demesi beni şaşırtmıştı

0|0
    0|0
    • Zaten tarih ezberleye ezberleye bir hal oldum çoğu seyler sacma geliyo

• Oyle tarih hocasi sevilir bak.

• Sevilmez mi :D

• bir sürü sallama öneri alacaksın. tarihe kendi yorumlarını katan ve olaylara her zaman taraflı bakan insanlar yalansız tarih yazmaktan acizdir. o hammerin osmanlı tarihi de buna ek olan şeylerdir. osmanlıcan varsa gideceksin osmanlı arşivlerinin saklı olduğu yerde her şey yazar. ama cumhuriyet tarihine ait saklı belgeler hariç her şey vardr. yok bilmiyorsan yavuz bahadıroğlu mustafa armağan kadir mısıroğu bunlar aralarında en objektif olanlardır...

0|0
    1|0
  • Zor bir iş istiyorsun :( okuma ve yazma konusunda cok sevkli olmadiimiz icin daha cok dinlemeye yonelik ogrenimimiz toplum olarak. Bununda etkisi olmus sanitim yazili tarihimiz çok yok olanlarda hep kendi savundugu taraftan bakmislar felan :(

0|0
    0|0
  • Kadir Mısıroğlu

0|0
    0|0
  • Tas devrini ben anlata bilirim :p

0|0
    0|0
  • hammerin osmanlı tarihi kitabından osmanlı ise
    osmanlıın gerçek yüzünü osmanlı kaynaklarından alıntı yaparak anlatıyor osmanlının iğrenç ve kanlı tarihini

0|0
    2|2
  • Sana net olarak öğrenemeyeceğini söylüyorum gizlenen arşivler var.

0|0
    0|0
  • türk tarih vakfına gidip öğrenebilirsin

0|0
    0|0
  • Büyük kütüphanelerin tarih bölümdeki kitaplardan.

0|0
    0|0
  • türk kaynaklar pek bir taraflı oluyor.

0|1
    0|0
  • Youtubeden tarihin arka odası kayıtlarını izle

0|0
    0|0
  • Farkli kaynaklari oku mantiginla sonra dusun , hangisinin dogrulugunu. Bir gorusu savunabilmek icin karsi tezide iyi anlamis olmak gerek

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim

• Bilmedigin seylerde susmak en guzelidir o ortamlarda.

• Ama nereye kadar

• Osmanlı arşivlerinden

0|1
    0|0
  • Öteki Tarih Erdoğan aydın. Aydınlatıcıdır...

0|0
    0|0
  • Aylak olduğumda gel anlatayım çocuum.

0|0
    0|0
  • Çanakkale Şehitliğinden.

0|1
    0|0
  • Yok ki.

0|0
    0|0
  • Hangi şehirdesin

0|0
    0|0
    • Adana

• Aslen Nerelisin

• Burali

• cok zor. lisede hep hocalarla tartısırdım bu yuzden

0|0
    0|0
  • ramazan yetgin var

0|0
    0|0
  • taha uğurluel tarihçi ondan dinle süper

0|0
    0|0
  • Hiç bir yerden bence. Her türlü tarih yalan içerir benim fikrim

0|0
    0|0
  • iskenderiye kütüphanesinden ;)

0|0
    0|0
  • nadide sultanın gençliği gibisin he:)

0|0
    0|0
  • Okuldaki hocalari iyi dinle.. Ogretmenine gore degisir. Bizmki gerckleri konusuyodu

0|0
    0|0
  • RTE :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yalansız dolansız diye bir şey yok yancı TR de hele bir yerden başlıcaksın Bu konuda kişiler seçmeni öneririm Bilgili kültürlü insanlara sor Mesala yayınlar hakkında Zamanla kim doğru kim eğrı anlaşılır

0|0
    0|0
  • İlber ortaylı..

0|0
    0|0
  • ilber ortaylı veya kadir mısıroğlu tercih senin

0|1
    1|0
  • Burada kadir mısıroğlu diyenlere gülüyorum sadece

1|2
    0|1
    • Kadir Mısıroğlu tam bir komedyen. Ciddiye alınacak bir yanı yok. İşkembeden okuyor. Ciddi bir adam olsa kafasında o fesle dolaşmaz.

• Bak canım ben atatürkçü bir bireyim sadece fakat saidi nursiden tut uğur mumcuya kadar okudum zaten okudukça anlayacaksın. Tarih, kalem kimin elindeyse onun türküsünü söyler. Kadir mısıroğluda elbette boş değildir. Fakat fanatiktir. Bu fanatiklikte onu insanların gözünde aptal konumuna düşürüyor

• Teşekkür ederim aydinlattigin icin

Yükleniyor...