Dostoyevski Hakkındaki düşünceleriniz?

Benim düşüncem gerçek bir yazar hayattaki o kadar sahte toz pembe hayellere rağmen zifiri karanlığı gözler önüne seriyor ve hayatın acımasızlıgı insanların vicdansızlıgını iki yüzlülüklerini ortaya seriyor en çok begendiğim romanı ise beyaz geceler bizzat yasadım birebir benzerini o günden sonra daha cok sevdim Dostoyevski

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Yazdıklarının genelini zevkle okurum, raskolnikov. Garip adam

0|0
    0|0
    • Vicdanını dinliyen birisi ve pişmanlık duyuyor insanın vicdanının sesini anlatıyor romanında pahabicilemez bir yazar benım gozumde her kıtabı gerceklerı toplumu anlatıyor dıger yazarlar gibi sahte toz pembe değil

• Onu da okudum, ic sese dayali anlatim olmasi hosuma gitmisti.

• Kitabın birebir aynısı yaşadım sonundaki söz hosuma gitti ben iyi yürekli saf bir dost adam yazmıs harbiden diyecek söz yok

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 3

• yeraltından notları ile tanıdım onu ilk kez. benim edebiyat konusundaki sınırlarımı genişleten en önemli yazarlardan bir tanesidir. sanıyorum ki bir çok kitabını okudum, hiç birisi de elimde bir haftadan daha uzun süre dayanmadı. insana ve insan ruhuna yaklaşımına, dehasına hayran olduğum bir yazar...

0|0
    0|0
  • İnsan piskolojisini en iyi anlatabilen yazar bence. Özellikle Budalayı çok severim. Beyaz geceler de mükemmel tabii ki Rusyada en çok okunan kitabı beyaz geceler (белии ночи). Ki ruscadan okuyunca o şiirselliği de görebiliyor insan. Siyasi açıdan pek bir gerikafalıdır ama bu da ayrı mesele.

0|0
    0|0
  • muhim bir zat belli

0|0
    0|0
Yükleniyor...