Tanrı kelimesi günah mı?

Düsüncelerinizi ögrenebilir miyim?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• yeter ama aynı şey bu kadar mı sorulur ya. günah değil, günah değil, günah değil. ama Allah kendine Kur'an'ın'da "Allah" derken ve 99 o güzel isimleri varken, ben neden Tanrıyı kullanayım ki? ben Rabbimi O'nun kendini bilmemizi istediği ismiyle "Allah" ismiyle tanıdım, kalbim Tanrı için değil, Allah için atıyor benim, bunun farkındayım. ve bunun sevapla günahla alakası yok.

0|0
    0|0
    • sakın ol şampıyon önceden bu soruyu soranı görmedim ve yeni sayılırım sadece görüşleri öğrenmek istedim

• her şeyin böyle sevap günah meselesi haline getirilmesi canımı sıkıyor. sen Tanrı de, okay?

Kızlar Ne Diyor 4

• Evet. Allah ın 99 ismi var ve bunlar arasnda tanri yok. Hatta necip fazila sormuslar, kimileri Allah diyor kimileri tanrı.. siz ne diyorsunuz? Allah tanrinin belasini versin demis :s

0|0
    0|0
    • teşekkürler arastırmalarım sonucunda Tanrı bir türkçe kelime Allah ise arapça

• Evet arapca ama kuran da arapca, namaz sureleri de. Ne olmus arapcaysa? Tanrinin Turkce oldugunu biliyorum ama islamiyetten önceki Türk toplumlarnda kullanılmıs Müslümanım diyen Allah demeli :s

• Tanri Turkcedir.
    Gunah degil bence
    Yaradan butun dilleri biliyor

0|0
    0|0
    • niyet önemli diyosunuz yani teşekkürler

• Değil

0|0
    0|0
  • Ben kullanmıyorum sevmiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Allah kelimesi arapça Tanrı kelimesi ise Tegri'den türeme Türkçe bir kelimedir. Bizler bir günah işlediğimizde Allah'ım tövbe ederim deriz fakat eski türk geleneklerinde ise Tanrı hatamı (günahımı) düzeltmek için bana bir fırsat ver denilir. Bence ikiside pararlel olduğu için bana göre günah değil

0|0
    0|0
  • Arap kültürünün tecavüzünü kabul eder ve öz dilini reddedersen Allah diyebilirsin tabii.

1|1
    1|1
    • Nasil bir beyin bu ya namaz da kılmayalım, kuranda okumayalım. Hatta sehadet de getirmeyelim hepsi arapca... nedir bu irkcilik...

• Allah (varsa eğer kendisi) her dili anlayacaktır. Arap sana sadece dinini değil kültürünü de pazarlıyor. ben ırkçı değilim ama sen biraz yobaz olabilirsin.

• "Allah tanrının belasını versin." Necip Fazıl Kısakürek.

0|0
    0|0
  • Tanrı kelimesi günah olamaz Tanrı ya da Allah ne fark eder yaratıcı sadece Arapça mı anlıyor? Türkçe bilmiyor mu? Bu kadar şekilci olmayın tamamen Arapçıların kültür emperyalizminin bir sonucu bu.

1|0
    0|0
  • kardesim tanrı türklerin kullandığı kelimedir. Sen bu arap sevicileri boşver, hepsi cahil.

1|0
    1|0
  • Elbetteki gunah degil evliya celebi ya da yunus tam metni tekrar bulmam lazim calab bile der. Ayrica Allah in 99 ismi yoktur. Bizim kavrayabilecegimiz bize bildirilendir 99 ismi serifi

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • arapçadan dile ime geçince dil zenginleşiyor. başk adillerden geçince benliği kayboluyor. tanrı öz be öz türkçedir göktürk anıtlarında geçer. dini savunurken dinimizin , peygamerimiz önerdiği tavsiye ettiği vs. olan ilim i bilim i dışlayan insanlar var. biraz konudan çıktım ama neyse

0|0
    0|0
Yükleniyor...