Benim dünyam filmi BLACK filmini tıpa tıp özenerek yapmak istemiş ama rezalet ( ayrıntı içerde ) ?

Öncelikle BLACK filmini izlemiş birisi olarak ağlattı diyebilirm en odun bir insan olsun yine gözünden yaş akar. Şİmdi konumuz bu değil ben filmi izledik'den sonra sadece Michel'i Debraj'ın suya attığı sahnede Su'yu öğrenmesinden sonraki annesine sarılarak sonrada baba demesindeki sahneyle. Benim dünyam filmindeki aynı sahneyi bir izleyerek kıyas yaptım VE yemin ediyorumki DUYGU 0, OYUNCULUK 0, HİSSS 0, Yani resmen rezalet. İzleyen varsa benim yaptım gibi bir kıyas yapabilirmi? Senaryoyu çalmışlar, Oyunculuğu zaten yapamamışlar. Yani yazık diyorum bilmiyenler varsa öğrensin. Şİmdi filmi izlemeyenler varsa BLACK FİLmini büyük kayıp Orjinal black filminin adresi = http://www.youtube.com/watch?v=VacJfdPULNc ...

Benim dünyam filmini izleyenler varsa bu filmi izlesin gerçeği görsün.

http://i.hizliresim.com/12gWD5.jpg

http://i.hizliresim.com/z2Bkr4.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum.

Güncellemeler:
Enteresan kimse konuya yorum yapmamış ilgilenmemiş? bu sitede sadece aşk ve cinsellikmi konuşuluyor?
Güncell

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Black filmini izlemedim tamamen önyargılarımdan dolayı :)
    ama 'benım dünyam' izlediğim en güzel filmler arasında yerini aldı, sonundaki o hastane sahnesinde hüngür hüngür ağladım, karmaşık duygular bıraktı bende hatta şu an bunu yazarken tekrar izleyesim geldi yahu :(

0|0
    0|0
    • Black filmini izlediğim için benim dünyam filmi tam bir komedi çünki daha önceden izlemiş olsan BLACK filmini sende gülerek izlerdin ağlayarak değil. Orjinalini izle :: benim dünyam filmi benzetmeye çalışmış repliklere kadar ama berbat yapmışlar. rezillik tamamen

• izleyeyim cevap vereyim izlemeden bir sey soyleyemicem ama zorla izliicem desigim gbi bir onyargim var bunlara karsi :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Güncellemene katılarak yorumuma başlayayım, evet genelde cinsellik yahut insanların kendilerini sitedeki insanlara sordukları sorulara aşırı talep var. Ne sorular sordum da yüzüne bakan olmadı.

Esas konuya gelirsek, evet bire bir aynısı "Black" isimli filmin. Yıllar evvel izlemiştim bu filmi ve cidden etkilenmiştim. Duyguları olan bir canlının etkilenmemesi mümkün değil zira. Sadece bu film de değil, "A Moment to Remember" isimli filmin de bire bir aynısını Özcan Deniz yapmıştı (evim sensin'di sanırım ismi)
    Orijinallerini izleyene çok yavan geliyor bu filmler. Holywood bir çok filmi yeniden çevirmişti bu şekilde ve bir çoğunun canına okumuştu. Martin Scorsese mesela yanılmıyorsam ilk oscar ödülünü Departed (köstebek) ile almıştı. O film de kaynak olarak aslen bir uzak doğu filmiydi ve her ne kadar başarılı olsa da Holywood yapımı olan, Uzak doğu yapımı esas film buna bin basar.
    "My Sassy Girl" var mesela, inanılmaz bir uzak doğu filmi ama Holywood canına okudu. "Oldboy" keza öyle. Örnek çok.
    Şimdi de bizim sinemamız yapıyor bunu. Orijinal işler peşinde koşmak yerine daha önce çekilmiş ve cidden çok başarılı olmuş filmleri ısıtıp tekrar önümüze koyuyor. He desen ki kaç kişi izlemiştir esas versiyonu, derim ki sadece sinema müdavimleri. Bu şekilde insanları kandırıyorlar resmen ve bence acınacak bir durum. Dilerim orijinallerini de izler insanlar ve aradaki farkı anlayabilirler.
    Bu konuda tek istisna gördüğüm "The Girl with The Dragon Tattoo" Onun dışında orijinali kadar başarılı yapım görmedim.

0|1
    0|0
    • Eline klavyene düşüncene beynine sağlık teşekkür ediyorum. Sana sonuna kadar katılıyorum fark ettiysen önemli ve değerli açtığım konulara hiç ilgi yok anca 2 mesaj, Birisi cinsel bir konu açar aşk meşk zıplarlar ergen tayfası. Evet kendileri üretmek yerine BLACK filminin replikleri dahil el hareketleri herşey attığı adıma kadar benzetmeye çalışıpta rezil olmak böyle bir şey olmalı. Hep başkalarını kopyaladılar.. BLACK FİLMİNİ izleyince o filmden duygu yönünden bir şey h, issetmez kimse. oyunculuklar zaten berbat oyunculuk yok ortada saçmalık var. Sadece sinamayla kalmıyor bizimkiler programlarda öyle. dizilerde öyle. cahil bir toplumu kullanan bir medya var ortada.

• Ben şöyle söyleyim, BLACK' filmini izledikden sonra o filmdeki bir gram duygu ve hiss göremedim:: Benim dünyam filmini izledim demiyorum sadece Sahneleri oyunculukları yüzdeki duygu bakışlarını herşeyi kıyasladım kıyaslamak hataydı aslında TIRNAĞI BİLE OLAMAZ. Black'i Kendileri üretmek yerine el hareketinden tut repliklere kadar herşeye kadar çekmeye çalışıpta kendilerini rezil etmişler. Türkiyedeki cahil medya ve toplum bakışı bunu göremez izler ve mükemmel film der geçer. Sana diyorum BLACK'i izle sonra buraya gel yorum yap. Uğur yücelin oyunculuna hayransın ama BLACK'i izledikden sonra Çok çok hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Basitçe yapılan oyunculuk hataları var hemde cok var analiz edersen görürsün. DUYGU 0 HATTA 0'I ALTINDA -50 40/// Ruh yok hissiyat kaybolmuş. Dünyanın en iyi dram filmi olarak gösterilen BLACK 'filmini izlememek kayıptır. İzlemediysen izle sonra hala aynı fikirdeysen saygı duyarım.

• Filmi izlemediğimi mi düşünüyorsun? Benim hem de? :)
      http://hizliresim.com/12G71A

Bak izledikten sonra bir klasöre almıştım, o tarih bile 2011 Mayıs.
      İzledim, filmi çok iyi biliyorum, gözlerimi dolduran filmlerdendir. Ama dediğim gibi Uğur Yücel'in oyunculuğunu hep beğenmişimdir. Belki uyarlama bir senaryodan yapıldığı için film o kendi oyunculuğunu tam yansıtamamıştır, daha önceki filmdeki adamın oyunculuğunun etkisi ile bozulmuştur. Filmler konusunda bilgime güveniyorum. Saygı duymayı da biliyorum aynı zamanda. İzleyene, sevene saygı duyuyorum. Eleştirme hakkımı da onları kırmadan yapmak istiyorum dilerim de başarılı oluyorumdur.
      Bu "remake" filmlerin orijinallerini de izlemelerinin gerektiğine inanıyorum. Aslı çok daha duygu yüklü çünkü.

• her kopya her zaman aslına yaklaşamamıstır bile

0|1
    0|0
Yükleniyor...