Aklınızda hiç bir filmden tuhaf rüyaya benzer masalsı hikayeler kaldı mı?

aklınızda hiç bir filmden tuhaf rüyaya benzer masalsı hikayeler kaldı mı?

bir örnek vereyim. güvercinin kaybolan gerdanlığında hasan bir adamın rüyasının peşinden gitti. rüya şöyleydi: " aşk, allah seni korusun, başlangıç kolay bitiriş zordur. şu rüyayı gördüm; boş bir havuzda iki yaşlı kadın havuzun susuzluğunu dindiriyormuşçasına birbirlerine su atıyorlardı. boş havuzun kenarında oturan semerkand prensesi iri gözleriyle kırmızı bir nara dikkatli dikkatli baktı. onun ıssız şarkısı beni rüyalarımın dışına çekti. uyandım. " sonra olaylar olaylar ama hasan semerkand prensesini gördü. hem de aynen bu rüyadaki gibi. en sonunda da bir adam hasana "insanlar sık sık bir rüyanın peşinden koşarlar. bir gün karşılaşırlar ama onu tanımazlar." der.

size saçma gelebilir böyle anlatınca. ama nedense ben etkilendim bundan. bir de sadık hidayetin kör baykuş kitabında şöyle bir şey geçiyordu;

"Hep bir servi çiziyordum. Dibinde ihtiyar, kambur bir adam, bağdaş kurmuş oturuyor, bir Hint fakirine benziyordu. Bir abaya sarınmış, başına bir şal bağlamıştı. Sol elinin işaret parmağını bir hayret ifadesiyle dudaklarına götürmüştü. Karşısında, uzun siyah entarili bir genç kız hafif eğilmiş, ona bir gündüzsefası uzatıyordu”

bu da etkileyiciydi. öyle aklıma takıldılar. filmlerde ya da kitaplarda bunlara benzer ilginç hikayelere denk geldiyseniz paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
...
Kimse yok mu :)

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• kaldı harry potter dan kalmıştı :D

1|0
    0|0
    • Alalım hikayeyi. Bak ben nasıl yazmışsam öyle cevap istiyorum. Senin şu cevabıni napayım. Hikayeyi okumak istiyorum.

• Seni de yorduk :) teşekkürler.

• est. ne demek rica ederim her zaman beklerim :)

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...