Doğuştan sağır ve dilsiz olanlar zihinlerinde bir şey canlandıracakları veya düşünecekleri zaman hangi dilde düşünüyorlar?

Doğuştan sağır ve dilsiz olanlar zihinlerinde bir şey canlandıracakları veya düşünecekleri zaman hangi dilde düşünüyorlar?

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Sekillerle olabilir? Sagirlar icin bir sey diyemem ama dilsiz insanlar duyabiliyor, duyduklari dilde dusunebiliyor olmalari lazim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Dil kavrami yok. Semboller canlaniyor. Misal her sehrin adi soyut gelecegi icin isaret dilinde semboldur. Misal zonguldakin adi komur seklindedir.

0|0
    0|0
    • Ayy bu telefonda yazip siliyorum. Sonradan bir seyler oluyor. Neyse umarim anlamissindir yazdigimj :))) ayni kelimeleri tekrarlamisim

• Evde 7 24 isaret diliyle konusan biri olunca biz de nasipleniyoruz biraz. :))))

• Ahahhhaa yanlis hatirlamiyorsam madenci sapkasiyla anlatiliyordu komur. Cok ilginc

• Kör deiller ya renkleri falan görüyorlar canlandırırlar

0|0
    0|0
  • oha tebrik ederim l*n ahiret sorusu gibi mübarek

0|0
    0|0
  • Sessizce düşünüyorlar *.*

0|0
    0|0
  • cok iyi bir soru

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bunu anlamanın imkansız olduğunu düşündüm bir an.

Kötü hissettim, birde gördüğüm en zor sorulardan sanırım.

0|0
    0|0
  • Sen onu bırakta doğuştan sağır ve kör olanlar ne yapacak? Etrafında bir şeyler sana temas ediyor ama ne olduğunu anlayamıyorsun, konuşmaya çalışsan dil bilmiyorsun. O kişinin aklından o zaman ne geçer sence?

0|0
    0|0
  • Hakkaten ya 😥

0|0
    0|0
  • Yaşamayan bilmez

Kuralsız!

0|0
    0|0
  • zor bir durum :S

0|0
    0|0