Mısır piramitlerini uzaylılar mı yaptı?

Bir insan topluluğu mu? kesinlikle hayır, hayır ve hayır! bu mimari bilgiye o zamanlar ulaşmak imkansızdır! Evet bu piramitleri UZAYLI'ların ta kendisi yapmıştır... Saçma mı geldi? Peki piramitlerin bazı bölümlerinde bulunan ufo ve garip insan figürü resimlerinden haberiniz var mı? Teorim şudur ki, o dönemler başka gezegenlerden gelen varlıklar bugünden çok daha fazlaydı. Ve onların o zamanki bilgi ve teknolojileri, bizim şuanki teknolojimizden kat kat fazlaydı. Onlar geldi, yaptı ve gitti. Yapımını gören insanlar ise, onları gördüğü gibi piramitin duvarlarına resmetti.(ufo)
http://i.hizliresim.com/qmWWoW.jpg

Güncellemeler:
Arkadaşım sümerler dünyadaki en eski yazıyı bulup kullanmışlardır. Birçok destanda uzaylı tasviri yapılmış, bir çok çizim ve heykelde ufolar belirtilmiştir. Birazcık araştırma yapalım önce.
Bide 'Şuan bile ispatlanamaz' demek büyük bir iddia. İspatlanmadı o doğru, ama ispatlanabilir. KGB ve Nasa dahil inan ellerinde bir yığın kanıt var ama bunlar gizli kanıtlar. Halka 'biz uzaylı bulduk' deselerdi, bir kargaşa çıkardı. Din kesimlerinden tepkiler yağardı vs. Biraz mantıklı olmaya davet ediyorum
Ergenler yorum yapmasın mümkünse. beyini bacak arasıdan ibaret olan insanların görüşleri beni ilgilendirmyor.

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• pramitlerin içerisindeki bazı mezarların üzerine her yıl sadece o mezarda yatan kişinin öldüğü saatte gün ışığının girdiğini duymuştum eğer bunu hesaplayabilecek kadar derin bir geometri, matematik ve astronomi bilisine sahip bir insan var ise insanlar yapmış olabilir :) ama ben bu tür yapıların insan gücü ve zekasıyla yapıldığına kesinlikle inanmıyorum.

0|1
    0|0
    • düşünen insanlar hep var işte güzel cevap teşekkür ederim.

• @aykırıkalp bende keşke herkesin düşünebilmeye bile yetecek kadar beyni olsa diye umut ediyorum ;)

• hahah iyi dedin :)

Kızlar Ne Diyor 7

• tanrıların arabaları kitabi da senin teorini destekleyici yazılar yazmıştır ki benim düşüncem de bu yöndedir.
    yani teknolojileri çok ileri olan yaratıkların piramitleri yaptığı ya da bu konuda insanlara çok yardım ettikleri.

0|1
    0|0
    • güzel kitap'dı okumştum birde yükseklerin tanrıları vardı aycan alp yazarı tavsiye ederim.

• tesekkur ederım, okuyacagım...

• birde keremin dünyası var oku tavsiye ederim :) kabını açtın mı içi güzellikler dolu

• Aslında senin yazdıklarını okuyunca mantıklı geldi. Çünkü mısır piramitlerinde çok gizem var ve Mısır piramitlerinin yapıldığı taşlar insanın o kadar kısa zamanda taşıyabileceği taşlar değilmiş. Yani bunun bir insanın yapması gerçekten mantığı zorluyor. Daha önce sadece bir kaç siteden okumuştum. Fazla bir araştırma yapmadım. Ama senin bildiğin şeyler varsa paylaşırsan sevinirim. (böyle sorgulayan kişiler var mı ya) :))

0|1
    0|0
    • ne istersen öğrenmek istediğin herhangi bir şey varsa sora bilirsin.

• Ben de hep merak etmisimdir bu konuyu.

0|1
    0|0
    • merak edilmesi araştırması lazım.

• bakış açısı dar olmasın insanların hemen kestirip atma öylesine yaşıyormuş gibi bir hava estirmesi beni rahatsız ediyor.

• Hayır tabikide

0|0
    0|1
    • amacınız ne anlamış değilim size hak veriyorum hala ileri gidiyorsunuz ister kaldır ister kaldırma umrumda değil ama millete sataşma bir sorun varsa benimle hallet. yoksa güle güle.

• Eyvallah yanlış anlaşılmaktan nefret ederim ;);) sanada güle gule

• Aman boşver:)

0|1
    1|0
  • Cinler yaptı. Ben öyle biliyorum.

0|1
    0|0
    • cinleri köle olarak kullanıyorlardı bu efsaneyi çok duymuştum fakat dayanağı yok cinler insan gözükemez.

• Cinler farklı şekillerde gözükebilir.

• Cinler ve şeytanlar da, melek gibi temessül edebilir. Hüseyin Cisrî'ye göre, Allah'ın (cc) kendilerine verdiği yaratılış biçimi sayesinde havadan, esirden veya benzeri bir maddeden istedikleri kadar alıp yoğunlaştırarak istedikleri şekle sokar ve o şekli âdete bir elbise yapıp, o elbise içinde insanlara görünürler. sadece bu kavramla ancak.

• Komutan logar'da işin içindeymiş

0|0
    0|1
    • hadi canım aşk ilşkilerine yönel burada işin yok çoluk çocukla uğraştırma bizi.

Erkekler Ne Diyor 10

• yine ilginç bir konu yine sen:)) ilgi alanlarımız kesişiyor geçenn bu konuda kafa yordum bundan yazarak köşeye dönmüş insanları biraz inceledim benim şahsi fikrim primatleri o zamanda insanlar yapmış olmaz zaten buna çoğu katılır:) bence cinler yardım etti geçen kabaladan çıkarsak sorunda yazmıştın mısır firavun zamanında büyücülerin çokca konuşulduğu devirler ve ben süleyman tapınağında söylendiği gibi cinlerin yapma fikri pramitleride cinlerin yardım ettiğini düşünüyorrum iblis cin her neyse bir dayanışma bazen hani mecidi aksayı yıkmaya çalışanlar ya da kabeyii bende düşünüyorum pramitlermi ykılmalı şeytan cin yuvası maabeti gibi kurguluyor aklım bence pramitleri cin iblis neyse bunlar yaptı ya da yardım etti ben şeytana iblise ya da cinlere hizmet edenlerin azımsanmayacak kadar çok oldugunu düşünüyorum birgün 3 cü büyük savaş çıkacak bu ülkelerin değil inananların ve şeytana tapanların savaşı olacak (kafana takılanlar benm kafamada takılıyor:)

0|1
    0|0
    • benim kafam iyi değil haberin olsun :) başka bir soruda görüşmek üzere 10 dakika sonra.

• Henüz bende denemiş değilim notlarıma aldım sadece

• sen öğren bil ama uygulama:)

• Piramitlerin zamanında hangi teknoloji ile yapıldıkları, günümüzde son derece bilimsel olarak açıklığa kavuşturulmuştur. Takma kafayı böyle uçuk şeylere.

0|0
    0|1
    • bir fransız bilim adamı söylüyor diye bitmez.

• Taş blokların nereden ve ne şekilde kesiliği, kesimde kullanılan araçlar ve yöntemlerin ne oldu, nasıl taşındıkları, nasıl üst üste konuldukları, piramit temelinin oturduğu zeminin nasıl gönyeye getirildiği, Yataylama açılarının asıl takip ve kontrol edildiği, inşaatlarda çalışan elamanların ise alınma şartları, ayrı ayrı projeler halinde hiç bir insan üstü ve zamanın teknolojisinin ilerisinde bir teknolojiye gerek kalmaksızın modellemeleri ile bilim dünyasına sunulmuş ve bu güne kadar herhangi bir itiraz da olmamıştır.

Mısırdan daha öncesinde M. O. 3.200 yıllarında Amerika Kıtasındaki Caral Uygarlığına da bir göz atmanızı öneririm. Mısır piramitlerinin benzerini göreceksiniz. Olmadı Maya dönemindeki Büyük Piramit de belki ilginizi çekebilir.

• googl saolsun.

• Tamam yapabilirsin herşeyi güzelce koyabilirsin bir bloğu yüzlerce adama taşıttırabilirsin ama şu var ki
    Büyük Piramit'le dünyanın merkezi arasındaki uzaklık, Kuzey kutbuyla arasındaki uzaklığa eşittir ve kuzey kutbuyla dünyanın merkezi arasındaki uzaklığa eşittir.

- Piramitin yüksekliğiyle, çevresi arasındaki oran, bir dairenin yarı çapıyla çevresi arasındaki oranın dengidir. Dört kenarlar dünyanın en büyük ve çarpıcı üçgenleridir.
    Keops piramidinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı yaklaşık olarak güneşle dünyamız arasındaki mesafeyi verir.(149.504.000km)

- Piramidin çalışkan işçilerinin olağanüstü bir çabayla günde 10 parça üst üste koyduklarını kabul edersek, piramitteki 2.5 milyon taçın 250.000 gün, yanı 664 yılda ancak oluşmuş oluyor. Oysa piramit 20-30 yılda tamamlanmıştır.
    Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

- Kirletilmiş suyu, birkaç gün piramidin içine bırakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

- Piramidin içerisinde süt birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

- Bitkiler piramidin içinde daha hızlı gelişirler.

- Piramidin içine bırakılmış su beş hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

- Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku yapmadan piramit içinde mumyalaşır.

- Kesik , yanık ve sıyrık gibi yaralar büyükçe bir piramit içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

Biraz uzun oldu alıntı yaptım fakat asla ve asla evrende yalnız olamayız.
    Kaynak:http://www.eskimisir.com/piramitlerin_sirlari.html

1|0
    0|0
  • Ben izlemiştim belgeselini hala bir teori üretmemiş olmadım mimari bilgiden önce tonlarca taşları tekerlik bulunmadan oraya getirmeleri o kadar kısa sürede (öyle bir yapıt için bence çok kısa süre ) yapılması çok kafa karıştırıcı ama hiç bir tarihçi desteklemiyor uzaylıları :)

0|1
    0|0
    • sen olsan desteklermisin halkı kausa sürüklerimisin?

• sorunun cevabını kendine vermişisin zaten sende olsan sende gözükmezdin.

• sen yazdıklarımı pek anlamıyorsun sanırım insanlar olsaydı uzaylılar yerinde hemen giderler makara yapar gelirlerdi mutlaka bir şekilde kendilerini gösterirlerdi diyorum görünmezdin diyorsun

• Bu konuda Amerikanın bilgisi var ama açıklama yapmıyor ortaya çıkmasını da istemiyor gizlemeyi tercih ediyorlar

0|1
    0|0
    • Fbl yalanlamadı kabullendi sonra ses soluk çıkmadı elbette insanları kausa sürüklemek istemiyorlar ama bir gün açıklarlar umuduyla bekliyorum ben inanaıyorum.

• Bazılarına görede hz nuh döneminde teknoloji bugünkü teknolojinin çok çok üstündeymiş nuh tufanı bir kıyametti ve dünyayı yerle bir etti piramitlerde o dönemde inşa edildi diyorlar bu düşünceye göre nuh tufanında piramitlerinde zarar görmesi gerekirdi onun için bana gayet mantıksız geldi buna inananlarda var

0|1
    0|0
    • bak ne güzel yorum sundu adam haklı ola bilirsin saolasın bilgin için neden olmasın.

• Tufan'ın M. Ö 6000 li yıllarda, Mısır Piramitler ise Tufandan 4000 yıl sonra inşa edildiği görüşü ağırlıktadır.

• Sağolasın böyle bir düşüncede olanlarda var düşününce olmayacak bişey değil fakat nuh tufanında bu piramitlerin zarar görmeden çıkması mümkün değildir diye düşünüyorum belki Allah bunları ibretlik olarak zarar görmemesini sağladı ama bana göre uzaylıların yapmış olması daha mantıklı

• Sen bir de japonya da denizin dibindeki piramitleri araştır. Devrelerin iyice bir yansin :)

0|1
    0|0
  • Ufo-uzaylı... peh.

Abdnin dünyaya yutturduğu şeyler.
    Halbuki bunu silah olarak kullanacaklar her neyse.

Bunlar Hz. Süleyman'ın cinleri kullanması gibidir.

İnsan üstü yapı oldukları kesindir

0|0
    0|0
    • sen öyle diyorsan.

• 51 olucak o yanlız.

• Yanlışımı arama şaşar beşer ;)

• ıyıde uzaylıların o sıluete benzedıgını nerden bılıyoruz. Açık Mert Korkusuz :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...