Ders çalışma teknikleri neler? Benim konsantrasyonum düşük neler önerirsiniz?

Ders çalışmak istiyorum, fakat şu konsantrasyon meselesine baya takılmış durumdayım. Evde ders çalışamıyorum çünkü gelen giden hiç bitmiyor.

Bana önerebileceğiniz taktikler ve mekanlar lütfen!

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Nerde yaşadığını bilmiyorum ama Anadolu Yakası'ndaysan eğer Nazım Hikmet Kültür Evi'ni şiddetle öneririm. Bu güzel havada bahçede alırsın içeceğini keyifle çalışırsın. Çok gürültülü de olmaz. Ben yaptım, kendimden biliyorum.

0|0
    0|0
    • Anadolu yakası pendik nazım hikkmet kültür evi nerde peki nasıl biyer orası ?

• Rica ederim. Umarım sen de, orada çalıştıktan sonra Makro'dan 95 aldığım gibi, güzel bir not alırsın. :))

• İnşallah iyi dileklerin için cok sağol

Erkekler Ne Diyor 9

• Klasik müzik bende her zaman işe yaramıştır. Özellikle sayısal derslerde.

1|0
    0|0
  • Önce masanın başına otur, sadece git ve otur gerisi gelecektir. Ayrıca günde 6 saat 8 saat, 200 sayfa 300 sayfa planları yapmaya hemen başlama, biz de çok yaptık anlık gazla ama mümkün değil. Bugün 2 saat otur ve önümüzdeki 1 ay boyunca da 2 saat oturmayı alışkanlık hale getir. Alıştıra alıştıra, bünyeyi yıpratmadan zaten gerisi gelir.. Yani sanırım:)

0|0
    0|0
  • bende öyleydi hep 17.5 yıllık eğitim ve öğrenim hayatımda hiç konsantre olamadım liseyi nasıl bitiririm bu şekilde düşünmeye başladım unv bitene kadar cevabini alamadım

0|0
    0|0
  • Aslında önümüzdeki 10 gün, gün başına minimum 100 soru çözsen, 10 gün sonra çözmediğin her test için içinde sıkıntı gibi bişey olacak. Hani birşey eksik birşeyin unutulduğu anda içine bi kurt düşer ya aynısı olacak. Sana tavsiyem çekil odana tak kulaklığını kısık sesle klasik müzik dinle. Önemlisi hiç insan sesi duymamış olman ve daha çabuk konsantre olman. Zaten bir süre sonra müziğide duymayacaksın. Dediğim gibi müzikle halledebilirsin ama müzikte söz olmayacak tabi.

0|0
    0|0
    • evet haklısın sanırım denemek lazım zaten müzikte söz olursa ben ya mırıldanırım yada ritim tutmaya baslıyorum :)

• Dene tabi ya :)

• matematikte sorun varsa gel ben seni çalıştırim matematik çözmeyi sevmeyi öğren mesela bulmaca gibidir bir nevi matematk dersi için konusuyorum sonra bağımlı oluosun hep çözmek istiyorsun

0|0
    0|0
    • sayısalla hiç aram yok hatta okul hayatından beri matematigi hiç sevmiyorum:S

• benim de durum aynı sayısalı sevmem eşit ağırlığa gittim lisede mat var ama ne yapalım mecbu

r sözele gidecek halim yok ya

• bu sorun bende de var özellikle ramazanda hiç çalışasım gelmiyor bence ortam değiştirmek iyi fikir arada kütüphaneye gıdıp ders çalışabilirsin basak burcu =D

0|0
    0|0
    • Sessiz alanlar tam benlik başak burcu için:) bu arada sizin burcunuz nedir?

• Gözüne bi rakip kestir. Ona geçmek için ders çalış. %99 başarılı olursun :D

0|0
    0|0
  • Kendin çalışamıyorsan, o dersi bilen biriyle çalışmak sana daha faydalı gelecektir.

0|0
    0|0
  • aklındakileri bir kenara bırakıp çalışmalısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bazıları yazarak bazıları okuyarak bazıları birinden dinlerek bazıları birine anlatarak konuya hakim olur . çalışma masanın ve çalıştığın ortamın sessiz olması önemli. mesela ben gece çalışırım. çünkü uyaran az. zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun . öncesinde çok sert kahve içerim uykumun gelmemesi için zihnin açık olur böylece. çalışıp uyuyunca sabah herşeyin aklında kaldığını göreceksin.

0|0
    0|0
  • eğer sahura kadar uyumuyorsan o zamanlar gece çalış.. sessiz sakin bir ortam oluyor evdekiler uyuyorsa eğer.. sessiz bir ortam önemli bence.. en iyi konsantre olunabilecek ortam..

0|0
    0|0
    • normalde uyumuyorum ama hafta içi işe gittigim için calısıyorum aynı zamanda ben erken kalkıyorum verimlilik düşüyor

• evde ders calisamiyorsan,kütüphanelere gidebilirsin,kütüphanede baska insanlarin da ders calistigini görmek,seni ders calisma konusunda hem daha cok motive edebilir,hem de sessiz bir ortam oldugu icin konsantrasyonun bozulmasi ihtimali daha düsük olur.

0|0
    0|0
  • Mekanı bilmem ama benim ders çalışacağım yer dağınık olursa konsantre olamıyorum..Zihnine de başka şeyler sokmayacaksın tabi ki..Bazen sesli olarak okuyorum okduklarımı ,çünki sürekli içimden okursam bi süre sonra uyuklamaya başlarım..Elini yumruk yapıp yanağına koyma sakın bu bilimsel olarakta insanın uykusunu getirip konsantrasyonunu bozuyormuş..

0|0
    0|0
  • arkadşım aynı sorun bende de var ben de artık burdan bişeyler çıkarırım ::))

0|0
    0|0
    • Konuyu actım bu sorunu ceken tüm arkadaslarım faydalanır umarım:)

Yükleniyor...