Ya bu Türk sanatçıların bir çoğu neden playback yapıyor?

Bir çoğu neden playback yapıyor? Şarkıyı söylemiyorsan sen nasıl sanatçı oldun? Neden neden? Konserde bile playback var, kadın şarkının birazını söylüyor, susuyor playbackten devam ediyor. Tamam sesin kesilir diye hadi arkada çaldın ama 3 dakikalık şarkının 1 dakikasına ancak sesin yetiyorsa sen neden konser veriyon ablam?

1|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Sanatçılık kavramı ile şarkıcılık kavramını ayırt etmek gerekiyor önce... Atam'ın belirttiği gibi "Hayatta her şey olabiliriz belki ama sanatçı olamayız..." tabirini işte bu nedenle sarf ediyor... Dünya medyası zaten kimlerin elinde ve neler dönüyor az çok biliyoruz artık kadınlar sadece meta olarak gösteriliyor ve bundan dolayı mutlu olduklarını dile getiriyorlar... Ülkemizde keşfedilmemiş nice şahane sesler var canlı performansları ile piyasa şarkıcıları dahi dize getirecek boyutta lakin onlara fırsat vermiyorlar ruhlarına sahip olmadıkça... Sanat çatısı altında barınan her ne varsa geriye gidiyoruz bin adım daha...80'ler ve 90'ları göz önüne aldığımızda kalitenin ne denli düştüğünü idrak edebiliyoruz... Salt bu nedenle televizyon izlemiyorum yıllardır sebebi ise gayet açık "dünyaya kılavuzluk eden etmenler kutsal kitaplar değil, şeytani simgeler..." Avrupa sanatçılarının ise performans arttırıcı, uyuşturucu ve bir çok madde alarak sahnede devleştiklerini de biliyoruz... Kate Perry'in belirttiği gibi; "Sadece dinimi yansıtan parçalar söylemek isterdim fakat işler yolunda gitmedi, bende ruhumu şeytana sattım..."

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Turkce dinlemem zaten

0|0
    0|0
  • Sence?

0|0
    0|0
  • Bu yüzden pop dandik. Gerçekten sesi olan sanatçı çok az. Demet Akalın falan hikaye

0|0
    0|0
  • Para kazanıyorlar. Gemisini yuruten kaptan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Benim de en şaşırdığım, garip bulduğum konu yahu sen konser de neden playback yapıyorsun?

Konser yapma o zaman...

0|0
    0|0
  • sesleri güzel degil ondan. hepsi audiotune vs va

0|0
    0|0
Yükleniyor...