Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanımaktadır?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Tahminimce gazozlarda sadece tatlandırılmak için aroma kullanılır ama deterjanlarda limonun yağ çözme gücünden dolayı yağ kullanılır. Belki de saçmaladım :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• nerden bileyim ki ben bunuu :/

0|1
    0|0
    • Bende bilmediğim için hep merak etmisimdir 😊

Öğretmene sordum adam dersi bıraktı :)

• Aynen en azından bilmiyorsa bilmiyorum ben deyip konuyu kapatsaydi :) ama yok adam bir soruyu cevapliyamadi dedirtmemek için sınıf i terk etti :)

• komik olmalı :D :D
      daha sonra derslere geldi mi

• Limon doğal bir asit olduğu için olabilir. Limonun içindeki asit insan vücuduna çok zarar vermezken bir çok lekenin çıkmasına da yardımcı olur. Aynı şekilde gazozda da asit var doğal limon ile yapılsaydı iki asitin karışması halinde gazozun içindeki asit oranı insan için zararlı olurdu. Umarım açıklayıcı olmuştur benim fikrim bu 😊

0|1
    0|0
  • Deterjanı tatlandırmaya ihtiyaçları yok çünkü onu yemiyoruz ya da içmiyoruz :) bir de deterjanların içinde de bin yığın kimyasal var :)

0|0
    0|0
  • Bozulur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 10-15 sene önce bir salak şöyle saçma sapan sözleri internete yazmış. Hala bunu soranlar çıkıyor.

0|0
    0|0
  • Error :))

Deterjanlarda da kimyasal çok fazla aslında.
    Ancak bu ikisinde de limon kullanılıyor tabiki de.

0|0
    0|0
  • İlginç bir soru gerçekten. Ne cevap vereceğimi bilemedim.

0|0
    0|0
  • Gördüğüm en değişik sorulardan :D

Cevap bile veremedim. Hakkatten niye böyle :)

0|0
    0|0
  • meyvelı sodaların hepsi boya , hatta soda bile kımyasal mınarellerle dolu gerçek maden suyu bambaşka soda bambaşka , artık hersey çöp mk

0|0
    0|0
  • Sirketimi batiracan evlat

0|0
    0|0
Yükleniyor...