Belli bir mesafeden bir duvara atacağımız adımlarımızın önceki adımın yarısı olması koşuluyla ; o duvara varabilir miyiz?

belli bir mesafeden bir duvara atacağımız adımlarımızın önceki adımın yarısı olması koşuluyla ; o duvara varabilir miyiz?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Adımın 1 metre olsa eğer duvarda 2 metreden azsa varabilirsin. Geometrik seri toplamından bu toplam ikiye yaklaşıyor.

0|0
    0|0
    • Offf sorunu görmez olaydım yine paradokslara takıldı ben kurtulamayacak mıyım bunlardan.

• Hayır. Kısmi toplamlar dizisi sonsuza giderken. Varır dememin sebebi mesela duvarla senin aranda 2 metre olsun. Duvarı azıcık sana yaklaştırırsak yaklaştırdığımız bu mesafeye bağlı bir dogal sayı vardır öyle ki bu dogal sayıdan büyük sonsuz terim bu azıcık mesafenin içinde olur. Yani sonlu terim dışarda kalıyor. Sonlu oldugu için olur dedim. :) yanlış bir sey demek de istemem ama ben böyle biliyorum.

Bir de bunu neden sordun. Hareketin olamayacağını ya da mekanın bölünemeyeceğini savunan zenon paradokslarıyla bir alakası yok ama sorun aklıma onları getirdi. Gerçi soruyu yanlış sorduğunu düşünmüştüm ilk :)

• ne yanlış mı? bunu nasıl söylersin? Tanrım.. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• yavaşlayarak ama evet. reel sayıların sonsuzluğu kadardır atılabilecek adım sayısı, sonsuza bile gidersiniz duvar önünüzü kesmez ise.

0|0
    0|0
  • Varamazyiz sadece yaklasiriz limit mantigi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sonsuza giderken yalnızca sıfıra yaklaşırsın :/

0|0
    0|0
  • Şu muhabbetler yüzünden okul uzadı...

0|1
    0|0
Yükleniyor...