Kültür sahibi bir insan neleri bilmelidir?

Herkeze Merhabalar. Arkadaşlar sizce kültürlü insan hangi konularda fikir sahibi olup, neleri çok iyi bilmelidir?

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• Herşeyi bilmenin sınırı yoktur. Kültür meraktan doğar ve büyür ne kadar meraklıysan o kadar kültürlenirsin. Örnek veriyorum ben yemek yerken mutfak dolabının nasıl yapıldığını nedne ocağın yanıdnaki çivivinin çarptığını mutfak örtüsünün desenini adının ne lduğunu annemin öyle ymekek yapmaya nereden öğrendiğini daha da arttırılabilir..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Oncelikle konustugu dile hakim olmali, ki bu da okudugu kitapla dogru orantilidir. Arastirmaci bir ruha sahiptir; ogrenmekten zevk alan, "ayyy en son okudugum kitap cin ali' ydi" diye sigirlik yapmayan insandir. Sunlari bilsen yeterlidir, diyemeyiz. Hep daha fazlasini ogrenmek isteriz.

0|1
    0|0
    • Yasadigin cografyadan ve dunyadan haberdar olmalisin. Okudugun her bilgiyi aninda kabul etmeyip baska kaynaklarla karsilastirma yapmalisin. Ozellikle tarih konusunda.

• Kültür sahibi bir insan nerede susup nerede konuşması gerektiğini bilen insandır, gereksiz yere boş sohbetler yapmaz bence.

0|1
    0|0
  • Öncelikle; türkçeyi çok iyi bilmeli...:))

0|0
    0|1
    • Gülmüşsünüz Hayırdır? Sizdemi bir imla hatası gördünüz 'HERKES' gibi :)

• Evet Haklısınız mesela türkçe'yi yazarken 'Türkçe''yi yazması gerektiğini bilmek gibi değilmi. Şimdilik 3 kişi. :) İyi Akşamlar.

• Kesinlikle...
      İyi akşamlar.

• Herkez degilde herkes yazmayi bilir

1|0
    0|1
    • Ve de baglaclara hakim olur ;)

• Sen dogru yazdinda bir o eksik kaldi zaten degil mi? !

• Hiç Kimse Mükemmel Değildir.

• Bilgide sınır olmaz herseyden biraz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Öncelikle ''Herkez'' yerine ''Herkes'' olacağını bilerek başlayabilir işe.

0|0
    0|1
    • Öncelikle 'Herkez' yerine 'herkes' YAZILMASI GEREKTİĞİNİ bilerek başlanabilir işe.

• Genel değil kişiyi baz olarak konuştum bir yanlışlık yok.

• çok yönlü olmalı ve zevk almadığı konularda da fikir sahibi olmalı.

0|1
    0|0
Yükleniyor...