Franz Kafka okuyan var mı aramızda?

düşünceleriniz neler bir de bu tarzda kimleri okursunuz? :)

Güncellemeler:
ne kadar azmış Kafka okuyan hayal kırıklığına uğradım...

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Varoluşçuluğun dünyaya bakışı eskisi kadar etkilemiyor beni artık. Dönem ve şartlar değiştiği için 2. Dünya Savaşı' kasvetli, bunalımlı edebiyatından biraz uzaklaşmaya başladım. Kafka'yı severim, Dava'sını okurken gerçek anlamda o denli bunaldım, zorlandım ki, gerçekten kitabın bir parçasıydım. Ya da mektuplarını okurken sahte ancak saplantılı ve bağımlı cümleleri gerçekten çok farklı gelmişti.

Bu sırada yanlış yerde arıyorsun, bu site edebiyat konuşabileceğin bir yer malesef değil :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 5

• albert camus, kafka, varoluşçu yazarların başını çeker bu ikili. kafka daha içseldir. okurken sıkılabilirsin. ben sıkıldım diye demiyorum. kafkaya yeni başlayanların genel yargısı budur çünkü. camus ile başlamanı tavsiye ediyorum o yüzden. önce albert camus - yabancı yı oku. ardından franz kafka - dönüşüm ile girersin hardcore fikir deryasına.

0|0
    0|0
    • Oneeiye katiliyorum. Kafka ile baslayinca ucueumdan suser gibi oluyorsun. Camus'u da severim, ozellikle Dusus'u.

• Ama iyi bir tevrube oldu bana. Bundan sonra okumadan once arastiriyorum iyice, okusmus olmamak icin. Kitabin icine akmali, butunlesmeli insan, Kafka'da halen becerekiyorum bunu, zamani var galiba.

• doğru yoldasın @Sekans devam :)

• kafka bence mükkemmel yazarlardan olaylaraı dramatik bir şekilde anlatması okuyucuyu hüzünlendirirken okumasını ve meraklanmasını artırıyor ;)

0|0
    0|0
  • İkonik ve özgün bir yazar, eski edebiyat yıllarında okumadım ustad ama okumak isterim tabi ki :))

0|0
    0|0
  • Gregor Samsanın askerleriyiz.

0|0
    0|0
  • Himseyi okumadık bilmyşoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...