Kendim için bir şey istemiyorum...

Hem yardım istiyorum burdan. Hem de bulabilir miyim sizce böyle bir yardım, istediğime ulaşabilir miyim bunu soruyorum?

Ankara'nın ilk bir kaç okullarından birine f dereceyle yerleşen (okul 3.sü diye hatırlıyorum ) yani haliyle öss de de ilk bir kaç bine giren bir kişiden bahsediyorum. Okulu uzattığı için harç parası 1000 tl civarında. Ve artık ödeyemiyorum diyor. Ailesinden de destek gelmediği için okul hayatı bu yıl bitecek.

Gerçekten okulu ve bölümü çok iyi. Okulunu söylemem doğru olmaz belki ama Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi. İlgilenenler olursa detay düşerim bilgileri. Bu arkadaş için ne yapabilirim, ne yapılabilir? Burs bulabilir miyim sizce? Ya da başka nasıl yardımcı olabilirim?

Aklına birşey gelen varsa aktarsın lütfen.

Güncellemeler:
İlla para olarak düşünülmesin iş veren de olur. Sonuçta amacı okul parasını bi şekilde çıkartmak olacak. Yoksa bu yıl kazandığı okulu yalan olacak...

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• bulunduğu ilin valiliğine gidecek sosyal yardımlasma ve dayanısma vakfına bir dilekce yazacak durumunu belirten sonuna ise şu ibareyi koyacak eğitim hayatımı devam ettirebilmek için maddi yardım talep ediyorum gereğini arz arz ederim adres versin ve 2 hafta sonra gitsin tekrar yaklasık bi 200 tl verirler tahminim gecici olarak ben 4 5 sene önce sonuc almıstım uni okurken 6 ayda bir basvurabilir eğer aynı yardımlar devam ediyorsa ki ediyordur ülkemizde bu birim bu sekilde dara dusen insanlara yardım için var

0|1
    0|0
    • Değerlendirmeye aldım ama tek seferde 200 tl lik yardım şu an onun için hiçbirşey ifade etmez..Tabii hiç yoktan iyidir

• yani 200 ordan alsın 100 bi yerde borc bi yerde işe girsin 2 haftada da 300 ordan cıkarır belediye bursunada basvursun belki 1000 i toplar yani

• Ankara Belediyesi maalesef vermiyor :( Bu aldığı 200 ancak ev kira borcunun bi kısmını kapatır...

Erkekler Ne Diyor 1

• devlet lys de ilk 1000 e girene geri odemesi olmayan oldukca iyi bi para veryi notları iyi ise alabilr koc gurubuda vediyor

0|0
    0|0
    • Zaten okuyor şu an için hala kayıtlı üniversitesine.Notları iyi değil çünkü okulu uzattı.Normalde şimdiye bitmesi gerekiyordu okulunun..Bahsettiğim başarısı okula girdiği yıldı

Kızlar Ne Diyor 3

• Aklıma part time çalışmasından başka bir şey gelmiyor. Onda da ne kadar biriktirir para bilemiyorum. Ailesinin yakınları eş dost yardımcı olabilir belki.

0|0
    0|0
    • Ailesi mezun bildiği için o tarz bi yardım alamıyor...Part time çalışarak elektrk su kira telefon internet vs vs vs ödemesi çok zor.Yine de iş bulsa ona d razı ama iş bulamıyor...

• Aktaştaymış baktım.Çok az kişiye burs veriyorlar hukuk ve tıp şeklinde.Yine de nasip deneyeceğiz inş.

• Okul yetkilileriyle konuşsa belki onlar da bir şeyler yapabilir? İlgililerse tabi. Denemekte fayda var derim.

0|0
    0|0
  • basbakanlıgın verdıgı burslar var onlardan yararlanabılırsın aklıma gelen bu oldu

0|0
    0|0
    • Okulu uzattığı için olmuyor onlar maalesef...

• mesela benımarkım balıkesır unıde okuyor ve bı aralar oda zora dusmustu boyle bır yardım almıstı

• Bahsettiğim kişi öss de derece yaptı diyorum.İstemez herhangi bir okulda okumayı..Teklif etmiştim daha önce

Yükleniyor...