Hristiyan olmanın şartları nedir arkadaşlar? Bilenler yardım edebilir mi lütfen?

arkadaşlar Hristiyan olmanın şartları nedir yardım eder misiniz? Şimdiden teşekkür ederim

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Selam ben Hristiyanim size yardımcı oluyum ilk önce bir kiliseye gelip bir rahip veya baspiskopss durumu bildiriyor ve daha sonra kilise ibadetlerine katılıyoruz ardından üç yıl süren eğitim alıyor ve üç yılın sonunda vsftiz okuyorsunuz
    ayrıca Hıristiyanlık hakkında size ücretsiz kitap ve İncil yollarım

1|1
    0|3
    • İsa peygambere tanrı diyorsunuz ama incilde ben tanrıyım bana tapın demıyor yuhanna 14 benım babam benden büyüktür diyor isa diyormu dünyayı cenneti ben yarattım? bunları acıklarsan bende hristiyan olucam sana söz veriyorum

• Senin amacın öğrenmek değil bagciyi öldürmek
      Meryem Ana. net
      islamacevaplar
      sitelerini inceleyin
      adam Hristiyan olacak seni hoplatti nedense

• Dini internetten ögreniyorsun ve ona geçiyorsun ne kadar gerçekçi inandırıcı kalıcı olabilir? Gel biz sana. net li siteler değilde Kuranı-Kerimi okumanı tavsiye edelim.

Kızlar Ne Diyor 3

• Kiliseye gidip vaftiz oluyosun diye biliyorum. Hristiyanlığa gecmeyi mi dusunuyosun yoksa öylesine bir soru mu?

0|1
    0|0
    • Evet geçmeyi düşünüyorum ondan dolayı sordum. Teşekkür ederim cevap için

• Rica ederim :) Ama gönül isterki böyle bir düşünceye sahip olma :( Umarim boyle hassas ve hayati konularda titiz düşünüp karar alirsin. Doğru yolu seçmen umidiyle :)

• @akutlydia boşver ölmeden önce çelişkileri görünce anlıcaktır

• öncelikle incili oku okumadıysan iyice araştır neden din degiştirmek istiyorsun

0|1
    0|0
  • mülimanlikdan cikmaga mi düsünüyorsun? 😵

0|0
    0|1
    • amacınne?

• Ama Allah tan baska ne güzel olabilir ki? iyi düsündün mü? cok büyük bir hata yapmis olursun. baska bir dine gecersen günah larin sayiliyorki tahmin etdim kadari ila

sorry for my turkish... it's not the only Language that i speak

Erkekler Ne Diyor 4

• din değiştirmek çok saçma l*n . müslümanlığı bırakıp nasıl hıristiyan olunur aklım almıyor. bildiğin dikkat çekmekten başka bir amaç yok çok malsın * daha şartlarını bilmediğin bir dine geçmeyi düşünüyorsun l*n o kadar malsın ki kelimelere dökemiyorum. ateist olsan anlarımda hıristiyanlık ne * .

0|2
    0|2
    • zeburu tevratı incili oku herşeyi anlarsın hristiyanlar İsa efendımıze tanrı ve allahın oglu diyor ama incilde isa ben yarattım ya da tanrıyım demıyor cok sacma Allaha cok skur müslümanız

• Öncelikle Hristiyanlığın belirli öğretileri var bunları kabul etmen lazım ve daha sonra bir kiliseye dahil olman lazım. Vaftiz falan daha sonra olacak şeyler.

0|2
    0|0
  • Müslümanım hristiyanlıgı cok iyi biliyorum tevrata zebura incile inanmak zorundasın isanın Allahın oglu olduna inanmak onun tanrı olduna inanmak zorundasın senin günahların için öldüne inanmak zorundasın

0|0
    0|1
    • kuranı inkar etmek zorundasın

• @hesapsız-2 yukardaki kişi hristiyan ben müslüman sorularıma cevap veremıyor en iyi görüşteki :) Allah kafir yapmasın

• Aman boşver polemiğe girme. Zaten cevap bulmak isteseler cevabı, çoktan bulurlardı.

• Bence din denen prangadan kendini ayırmayı düşünmelisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...