Ahmet kaya ile ilgili?

Ahmet kayayi sevenler neden seviyor? Sevmeyenler neden sevmiyor? Ve en cok sevdiginiz Ahmet kaya parcasi?

Güncellemeler:
..

0|0
13|54

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 53

• Zerre sevmem, vatan hainidir.. arabami serefsizlerin ulkesinde biraktim diyecek kadar bu ulkeye dusmandir, umarim mezarinda taklalar atiyordur... Bikac melodisi ve hos sarkisi var diye adam yerine koymam

2|6
    1|3
  • Ahmet Kaya hakikaten şarkıları siyasi boyut icerneyenler çok iyi. Sarkici olarak severim belirli sarkilarini devamli dinlerim. Ama Ahmet KAYA kimdir nedir dersen öldü ama BENİM GÖZÜMDE ÖLÜMÜ ÖLDÜRÜLMESİ CAİZ OLAN İNSANLARDANDİR COK COK İYİ ARASTİRMİS BİRİ OLARAK SOYLUYORUM.

1|2
    1|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=tKZIgACsqOM

ahmet kaya konusuda tez yazabilirim o derece. hem müzikal anlamda hem siyasi anlamda hem sosyolojik anlamda. Ahmet kaya kendi değimiyle sanatçı oluşundan dolayı kendine tarihi bir misyon yüklendiğinin bilincinde olan bir sanatçıydı. Bundan dolayı muhalif olmak ve akıntıya karşı yüzmenin zorluğunu yaşadı. Ülkesinde ve ülkesinde olanlara sırtını dönmedi ve çağının tanığı oldu. Yine kendi değimiyle annelerin yüzünü dağlara dönüp ağlamasını istemiyorum dedi ve Şarkılarım Dağlara dedi. Kimse o dönem dağ bile diyemezken o dağlardaki acılara değindi en zorlu dönemde. Kadın hakları , işçiler , Fasso Nejdat'lar , Entel Magandalar , Aşklar , Köyden göç edenler , Sürgünler , Hapishaneler , İşkenceler , Yoksullar , Tarih... vb. konulara değindi. Pop kültürü gibi aşkı ağıza sakız yapmadı kavgaya yoldaş yaptı şarkılarında. Ve bir delikanlı olarak gitti aramızdan o dev cüsseli adam. Ondan bana kalan en güzel his olarak aynı notalara basmak oldu bağlamada. Yine söylediği gibi onu tarih yargıladı ve beraat etti gönüllerde..

0|2
    0|0
  • Ahmet Kaya bu ülke'de yaptığı sanatla tanınmış ender seslerden biridir.. Beğendiğim bir sanatçı... Kim ne derse desin, Ülkücüsü, turancısı, sağcısı, solcusu herkes Ahmet Kaya'nın şarkılarını dinledi bu ülkede..
    İdeolojisi ile ilgilenmiyorum..

2|1
    0|3
  • şarkılarına sözüm yok ama görüşünden dolayı sevmem

1|2
    0|0
  • sevgili uzakta bir dağbaşındadır. telefonda hasret gidermektesinizdir, bir kayanın üstüne oturur fonda bir ahmet kaya parçası çalmaktadır.

1|1
    0|0
  • Valla en sevdiğin parçası ne? sorusuna cevap veremediğim bir Ahmet Kaya'dır. Her parçası ayrı benim için. Şarkılarını seviyorum diyeyim, gerisiyle pek ilgilenmiyorum.

1|0
    0|0
  • Seviyorum. Ahmet Kaya'yı sevenlerin sevme sebebi bellidir. :)
    bütün şarkılarını da seviyorum.
    benim asıl sormak istediğim, Ahmet Kaya'yı vatan millet sakarya edebiyatı yapıp linç etmeye kalkan Ebru Gündeş'in bugün bu edebiyatı yaptığını gören var mı? Kocasının yediği haltlar ortadayken hala bu kadar rahat ve utanmadan ortalıklarda boy gösteren dolaşabilen birini sevmemi beklemesin kimse.

https://www.youtube.com/watch?v=fI2UWHnjs10

1|1
    1|0
    • Sende kendince haklisin ne diyelim yasim daha 19 okuyup ogrenmeye çalışıyorum bu konuyla ilgili bilgim yok

• ebru gündeş sever hanımefendiye selam ederim. yok mu başka eksilten?

• mesele haklı olmam değil. gerçekler. yazdığım yazıya itirazı olanın sorduğum soruya verebileceği cevap var mı? ben bunu merak ediyorum.

• Kum Gibi, Şafak Türküsü, Ağladıkça, Söyle, Benden Selam Söyleyin...20 30 şarkısını yazabilirim buraya. Ahmet Kaya onurumuzdur, her daim ezilenlerin yanında olup diğer sanatçılar gibi yatlarda villalarda ense yapmayı tercih etmemiştir

1|0
    0|1
  • Vatan hainlerini sevmiyorum.

2|3
    1|4
    • Ne yapti anlatsana biraz biz sevenlerine?

• Senin gibi minik beyinliler oldugu surece sirtimiz yere gelmez ne ulke kalir ne turklugumuz :)

• Beyinsizsin işte sen harbiden beyinden noksansın vatan hainleri sizin yeriniz dar ağacı olmalı.

• Birde bu şarkısı gelsin. şimdi dinlediğim..

www.izlesene.com/.../7261914

0|0
    0|0
  • Ahmet Kayayı severim severdim de şu Berlin deki pkklı itlere verdiği konseri görene dek.
    Belki kandırıldı belki kötüydü belki rol yaptı bilemem.
    Ben Kürtçe şarkı söylemek istediği için değil, Berlin'de "Apoyu özledik" diye hainlik yaptığı için nefret ettim ondan.

2|2
    0|0
    • Aynen ne olursa olsun bunlar aklanamaz. Sanatciligina sozum yok cok da kaliteli ve farkli kendine has bir tarzi var. Ama insan bunlari ogrenince soguyor elde degil. Yadirgiyor yani.

• Diyorum ya belki safça kürt halkının ezildiğine inanarak kandırıldı. Belki cidden çocuk yüreği vardı. Belki de hepimize rol yaptı. Ama bu yaptığının kardeşlikle bir alakası yok barıştan bahseden kimse kalkıp bana eli kanlı teröristlerin barış güvercini olduğunu iddia edemez. Kürtlerin sempatisini kazanıcam diye birçok Türk vatandaşının gözünden düştü.

• Ahmet Kaya sevilmez mi arabada mutlaka bir şarkısını dinlerim yolda dinlemek çok hoşuma gidiyor. En sevdiğim şarkısıda hepsi :)

1|0
    0|0
  • müziğini seviyorum şarkıları cok iyi.
    sevmiyenler ne yönden sevmediği önemli ya siyasi görüşü kürt oluşu etken olabilir.
    bazısıda şarkılarını sevmez.
    söyle , nerden bileceksiniz , bahtiyar , ayrılığın hediyesi , unutamam seni vs vs çoğunu dinlerim.

0|0
    0|0
  • Siyasi şeylerden dolayı sevmediklerini söylüyorlar. Ama Ahmet Kaya'yı çoğu ülkücü sessiz sessiz dinler. :) En sevdiğim şarkısı Kendine iyi bak.

1|1
    1|0
  • Her parçası güzeldir. Ama olmasaydı sonumuz böyle ve yakamoz benim favorimdir. Seviyorum, çünkü onun gibisi daha gelmedi (gelse de sevmekten vazgeçmem) ve adamı dediği bir laf yüzünden sınır dışı ettiler. Şu an onun dediği günleri yaşıyoruz. Üstelik her ne kadar kürt sanatçı olarak bilinsede "Türkleri sevmeyen Kürtlerin önünde Türk, Kürtleri sevmeyen Türklerin önünde Kürdüm" diyerek ırkçılık karşıtı olduğunu çok güzel ifade etmiştir. Kısacası harcanmış bir sanatçıdır

0|0
    0|0
    • Aynen harcanmis bir vatan asigi bana gore ki esi hayattaymis ben gecenlerde ogrendim bunu cok sevindim insallah bir yerde konusmak nasip olur oyle bir insanin esiyle konusmak cok isterim. Yorum icin teşekürler

• Rica ederim

• Çoook içmişliğim vardir bu şarkidaa,

http://www.youtube.com/watch?v=fI2UWHnjs10

Ve Serdar Ortaç denen şerefsizede aklıma geldikçe söverim.

0|0
    0|0
  • ''Ölürsem hayatımda istediğim bir tek şey var. Asla ''Bu ülkeyi sevmiyor.'' demesinler. Ben Edirne'den Ardahan'a kadar bu ülkeyi çok sevdim.'' -Ahmet Kaya

1|0
    0|1
  • Terörist. PKK'lı şerefsizdir.

2|3
    1|1
  • Kum gibi

1|0
    0|0
  • Şarkıları güzel. Adam gibi adam.

1|0
    0|0
  • Her parçası güzel ama, bu bambaşka :)
    http://www.youtube.com/watch?v=aDWfF6PSKWM

1|0
    0|0
  • Şarkılarına dikkat ettiysen kendi hayatı üzerine adamın dibi

1|0
    0|0
  • siyasi görüşünü sevmediğim halde ahmet kaya şarkıları çok severim
    http://www.youtube.com/watch?v=l5aK9UUMMmM

1|0
    0|0
  • Ben ahmet kayayı Hiç Sevmem. Hatta Ve Hatta Arabada, Bilgisayarda Babam Onun Müziğini Dinler. Babama Kapat Diye Rica Ederim. O Da Kapatır. Kapatmazsa Başka Bir Odaya Giderim. Kardeşimde Onu Dinler. Ona kapat derim. Oda inadıma kapatmaz. Kardeşimle Üçgün Konuşmam. ;)

1|1
    1|2
  • Sesi çok güzel olan bölücü bir teroristtir

0|0
    1|0
  • Zamanında çok hapis yattı ve şarkılarında bu konudan çok bahseder, çok acıklı şarkıları vardır ve sesi de iyidir

0|0
    0|0
    • Sarkilarinin hepsinin altinda huzur yatar bana derseniz tabiri caizse vatan asigidir

• Şarkılarında yaşadıklarından bahseder ama huzur ile alakası pek yok dinlersen anlarsın bazı programlarda falanda geçmiştir youtube da bulabilirsin

• Huzun olucak o Kusura bakma yanlis yazmisim yeni gordum dalginlik

• Kökeniyle yani Kürt olmasıyla alakalı hiçbir sorunum yok ama samimi bulmuyorum kendisini. Şarkılarının ise çoğu güzeldir

0|1
    0|0
  • Kişiliğini, yandaşı olduğu pisliklikleri sevmem ama şarkılarını dinlerdim eskiden..

0|0
    0|0
  • çok iyi bir sanatçı gerisi beni ilgilendirmez bütün şarkıları güzel ama "pastırma" değişik, güzel geliyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 13

• Ahmet Kaya sevmeyenler, Madrid'i tutup Messi'yi beğenmemek gibi bir zihniyete sahipler. Bir insan kulvarında iyiyse iyi, kötüyse kötüdür işte. Neyi savunduğu, nerden geldiği kimseyi bağlamaz. Ahmet Kaya değerli sanatçılardan biriydi, bunu da tamamen "objektif" gözle söylüyorum, beni bir kalıba sokmayınız...

En sevdiğim şarkısı diye de ayıramıyorum, hepsinde alıp götürür beni...
    Telgrafçı Akif benden size gelsin :)

1|0
    0|1
  • Cok seviyom kaliteli adamdı mekanı cennet olsun şarkılarını cok bilmem ama baglama çalarken ilk onun parcasini öğrendim safak türküsünu :)

1|1
    0|1
  • Görüşleri beni ilgilendirmez, şarkılarını seviyorum

1|1
    0|0
  • ''Bir Türk milliyetçisine karşı Kürdüm. Bir Kürt milliyetçisine karşı da Türküm.'' dediği için.

1|3
    0|2
  • Ahmet kaya-Nerden bileceksiniz

1|0
    0|0
  • bayankurukafa diyorki: ahmet kayanın şarkılarına bayılıyorum adamın kendisini sevmiyorum neden bilmiyorum ama olsun şarkıları yeter.

0|0
    0|0
  • simdi adam kendi irkini savunuyor diye sevmiyor kemalistlermi diyosunuz ne diyosaniz.
    ben dinlerim sarkilarinin hepside guzel sevilmeyecek bir insanda degil bunlar ölunce meydanda haliyle kendini esseklerle bir tutan irem derici gibi beyinsizlere kaliyor.

0|1
    0|2
  • Siyasi görüşü beni zerre ilgilendirmiyor. Ben yaptığı müziğe bakarım. Çok kaliteli şarkılar yapmıştır ve milyonlara da dinletmistir.

0|1
    0|1
  • Şarkıları güzel ama kendisini zerre sevmem

0|0
    0|0
  • Odam kirec tutmuyor.

Ayrimcilik yapmam. Yapanda zaten insan degil.

1|0
    2|3
  • sesi yeter! Mekani cennet olsun. En cok begendim parcasi : Soyle 👌

0|0
    1|5
  • Icimden Gelen bir sevgi. Sarkilari felan cok mukemmel.

http://m.youtube.com/watch?v=i-xo5tyWDO0
    http://m.youtube.com/watch?v=dEOeyOogx8Q
    http://m.youtube.com/watch?v=jkR7NyRVNoY
    Aslinda her sarkisi mukemmel

1|1
    0|0
  • küçükken arabada hep ahmet kaya şarkısı çalardı babam hepsini ezbere bilirim ayırmam ama şu aralar en çok dinlediğim şarkısı neden böyle anne

0|0
    0|0
Yükleniyor...