Dizilerimiz ve Klişeler?

Dizilerimizin durumu ortada. Haliyle millet çareyi yabancı diziler izlemekte veya hiç dizi izlememekte buluyor. Haksız da değil hiçbiri. Sıkı bir şeyler yapılmıyor maalesef.. Bu kötü oluş son zamanlara da ait bir şey değil. Dizilerimiz oldum olası kötüydü. Nostajik bir hava kattığından belki, eskiler daha iyiydi diyoruz ama durum hep içler acısıydı.

Mesela Kaygısızlar dizisi, özlemle anıyoruz ama Kültigin'in hikayelerinden başka ne vardı dizide? Hiçbir halt yoktu. Mahallenin Muhtarları, Bizimkiler, Yedi Numara falan, iğrenç olan bu dizileri yokluktan izliyorduk büyük ihtimal. Günümüzde çekiliyor olsaydı bu diziler ancak bir kaç bölüm barınabilirlerdi. Hele bir "Böyle mi Olacaktı" vardı ki, makaraya alırdık diziyi, trajediler, kötü adamlar falan. "lan bunlar hiç rahat yüzü görmeyecek mi" deyip dalga geçerdik. Halbuki başımıza geleceklerden habersizmişiz, kendimizle dalga geçiyormuşuz meğer. Yakın bir gelecekte bizi ne dramlar, ne acılar, ne trajediler bekliyormuş :) Nereden bilebilirdik ki.

İkinci Bahar, Süper Baba'yı bir ayrı tutuyorum, sonra Ekmek Teknesi o sıcak havayı biraz yakalayabildi ama o diziler kadar yer edemedi. Daha sonra Avrupa Yakası bazı alışılagelmiş olayları yıktı, bir üst kademeden geldi izleyiciye. Haliyle o da sevildi. Bir de Toygar Işıklı'nın yapmış olduğu müziklerden dolayı Yaprak Dökümü'nü de takip etmiş bulundum. Gerçi benim için İkinci Bahar ve Süper Baba'dan başka her şey çöp. Tabiki bunlar benim görüşlerim. Bilmem siz neler düşünüyorsunuz.

Bir açıklama kısmından sonra soruya geçecektim, ki amacım mizahi bir yönden bakmaktı olaya ama açıklama nutuk gibi oldu mübarek. Buraya kadar okumuş varsa soruya geçeyim :) Dizilerimizde komik bulduğunuz durumlar neler?

Ben hizmetçilere takmış durumdayım :) Dizilerde aşırı aktifler. Her şeye salça oluyorlar. Bazı dizilerde aile içi kararlara burunlarını sokuyorlar. Hatta bazı dizilerde bildiğin iktidara bile oynuyorlar (lan harf sınırlaması yüzünden devamını getiremiyorum)

Güncellemeler:
utanmasam daha da yazacakmışım

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• çok uzun yazmışsın üşenmedin mi

0|0
    0|0
    • yazıya dalıp gitmişim işte

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...