Hangi dans türlerinin müziklerini seviyorsunuz?

Kendimden örnek vermem gerekirse; salsa ve bachatayı bir süre yapıp kendi ruhuna daha uygun gördüğü tangoya geçen bir adam olarak bachata müziklerine karşı hala bir sempati beslesem de tango müziklerini hiçbir şeye değişmem.
Peki siz hangi dans türünün müziğiyle kendinizi kaybedip şarkı bitiminde uyanıyorsunuz?
Not: Sitede derhal dansla ilgilide bir konu açılmalı!

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

• Flamenko

0|1
    0|0
    • Çok sert! Hareketler yani. Düşününce bir anda öyle bir izlenimim olmuş onu anladım.

Kızlar Ne Diyor 9

• Tango

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Hadi şimdi bilgisayarı kapa ve derin bir nefes alıp nefesi verirken yaşamın güzelliklerinin farkındalığını yaşa.
      Not: Ulen güzelim şarkıyı (Olmasa Mektubun) ne hale getirmişler yazık!

• Mezdeke 🎶

0|1
    0|0
    • Bir video ile örneklendir de gözümüz gönlümüzden ziyade dans kültürümüz artsın :P

• 0|0
    0|0
    • Türü nedir bunun. 2 dk boyunca izlememe rağmen kesin bir sonuca varamadım.

• vals tango... ben genel olarak müzik severim aslında her türün. yani saçma sapan bir pop şarkısı olmadığı sürece (tüm pop şarkıları saçma değil) hepsini severim.

0|0
    0|0
    • Anlıyorum seni, bende senin gibi düşünüyorum aslında. Gökhan Türkmen ve Yaşar gibi isimler hariç bende pop sevmem.

• Halay çekmeye bayılırım :D :D

0|0
    0|0
    • Haha, iyimiş :)
      Şuna bir göz at ozaman, 3. dk dan itibaren senin ilgi alanına farklı bir bakış açısıyla giriyorlar ;)
      http://www.youtube.com/watch?v=FxmX1kI2fgg

Not: Vaktin varsa baştan aç otur izle şahsen ben her sevgilimle oturup izlerim evlilik sözleşmesi gibi :D
      Şaka maka Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ın kadın erkek ilişkisini anlatan çook sağlam bir tiyatrosu.

• Salsa

0|0
    0|0
    • Bir şarkı ismi ile örneklendirebilir misin?

• Diğerleride bu sırayla gidiyodur sanırım, bilmeyenlerde dinlesin diye yazıyorum salsa da zevkle dinleyebildiğim 3-5 şarkı:

- Johnny Ventura - Mosaico 1920
      - Martin Zarzar - Moliendo Cafe
      - Buika - No habrá nadie en el mundo (Salsa altyapısı yok ama ritmler tuttuğu için bence bunda da salsa yapmak zevkli olabiliyor.)
      şu an bunlar aklıma geldi bir iki tane daha vardı ama hatırlayamadım. Bachata şarkıları genel olarak çoook daha güzel oluyo ilgilenen olursa 5-10 tanede sağlam bachata şarkısı önerebilirim.
      burada bir tane örnek vermek isterdim ama benim beğendiklerim arasında hiç birini diğerlerinden ayıramam hepsi mükemmel. İlgilenen mesaj atabilir.

• Belly dance :)

0|0
    0|0
  • Partner dansı slow şarkı

0|0
    0|0
    • Şu düğünlerde çalınan, love story gibi olan şarkılar sanırım.
      Bende severim onları ama modası kaçtı biraz. O işin günceli bachata artık, yakın dans etmene de gerek yok, ama düzgün bir partner ve sağlam bir parçayla romantizmin doruklarına ulaşırsın.

• Örnek şarkı;
      http://www.youtube.com/watch?v=55iE_Tbq3JE

Ya da mesela "perdoname".

Erkekler Ne Diyor 8

• Çok ilginç ya dansı izlerken hiç müziğine önem vermemiş olmalıyımki hiç aklımda yok

0|1
    0|0
    • Normal aslında, sadece dansı izlediğin için böyle bir şey olmuş, olurda ilerde dans etmeye başlarsan müzik kulağınla birlikte şarkı seçiciliğinde gelişecektir ;) :)

• Haklı olabiirsin

• mezdeke danstan çok müzik

0|0
    0|0
  • progressive trance

0|1
    0|0
    • Eyvah eyvah :) En beğendiğin performansı bir video ile örnek verebilir misin? Merak ettim.

• Fena gelmedi ama normal kafayla dinleneeyecek bir müzik tarzı bu sanırım. Bide ben dans müziği demiştim bunda yaptığın hareketler bir dans kategorisine girer mi bilemedim valla :)

• Gider var parçanın (: benim çok mekan sallamışlığım var bu tarz parçalarda. Dj çalmıyor, ben cd götüyordum. Bu tarz sağlam bir parça seciyordum çalıyordu. (: dansın kralı bunda olur. Kafana göre bırakıyorsun o gidiyor zaten ((((:

• Ankara oyun havası.. :)

0|1
    0|0
  • Twerk - hiphop :D

0|1
    0|0
  • "EY Fransa Kralı FRANSUVA!

Sefirim Kebirimden aldığım mazhara göre malumatım oldu ki, memleketinde dans namında Ala Mele İnnas Fuhşiyyat ve Lubiyat yapıyormuşsun... İş bu Name-i Humayunumun eline vusulünden itibaren bu mel'anet rezalete son vermediğin takdirde, Ordu-yu Humayunumla gelip seni kahretmeye muktedir olurum.

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN."

Bence Bu cevap Yeter.

0|0
    0|0
  • kafkasların dansını çok seviom

0|0
    0|0
Yükleniyor...