Dünya'daki hayatın kökeni Mars mı?

Mars’a gönderilen Spirit, Opportunity ve Curiosity araçları, Kızıl Gezegende 4 milyar yıl önce bol oksijen ve engin okyanuslar olduğunu açığa çıkardı.

Dünya atmosferinde oksijenin 2,5 milyar yıl önce fotosentez yapan bakteriler yoluyla ortaya çıktığını düşündüğümüzde, Kızıl Gezegenin Dünya’dan çok daha önce hayata elverişli olduğu anlaşılıyor.
http://i.hizliresim.com/7V793r.png
Öyleyse hayat Dünya’dan önce Mars’ta ortaya çıkmış olabilir mi? Bugüne kadar Dünya’yı hayatın beşiği olarak kabul ediyorduk. Oysa hayat Mars’ta geliştiyse, Dünya’daki canlıların kökeni de Kızıl Gezegen olabilir. Belki de Dünya’ya hayatı ve ilk bakterileri Mars’tan gelen göktaşları taşıdı. Belki de Kızıl Gezegen 4 milyar yıl önce resimdeki gibi hayat dolu bir yerdi.

Güncellemeler:
Buna rağmen evrende ayrıcalıklı bir yeri olduğunu düşünen insanoğlunun son bir kalesi vardı. En azından hayatın beşiğinin Dünya olduğunu düşünüyorduk. Ancak Mars’tan gelen son bilgiler, hayatın bile Dünya’dan önce başka bir gezegende ortaya çıkmış olabileceğini gösteriyor.
cinsellik olduğun'da alayınız doktor oluyor ama böyle bir soruda herkes kıt oluyor eğitim şart.

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• aslında herşey apaçık ortada şu an dünyada en büyük teknolojiye sahip olan yer nasa ve nasanın yaptığı şey dünyanın dışında yaşanabilir bir gezegen aramak muhtemelen onlarda aynı şeyi yaptılar ve bunu başarıp dünyayı terk ettiler uzaylı dediğimiz şeyler bu dünyanın eski sahipleri ve belkide biz asla onların erişebildiği teknolojiye erişemeyeceğiz.

1|1
    0|0
    • kesinikle aynı görüşteyim

• bizim halkımız bizden başka canlı yok diyor aslında onlar canlı bile değil yani beyin ölümü gerçekleşmiş insanlar.

• ağzı olan konuşuyor keşke beyni olanda kullanabilse.

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiç öyle düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • Cok etkileyici bilgiler icin Tesekkurler

0|1
    0|0
  • Hayır venüs ghj

0|0
    0|1
  • Onu kim demiş ya

0|0
    0|0
  • Zannetmiyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Uranüs bence.

0|1
    0|0
  • kimbilir, olabilir. bu konudaki bilimsel çalışmaları merakla bekliyoruz.

0|1
    0|0
  • Kızıl gezegenden gelmedik bence. Çünkü cok uzun bir süreç bana kalırsa. Ama zaten dünyaya düşenler tüm galakside. Su denen zımbırtı güneş sistemine sonradan girmiştir. Öyleyse neden burayada düşmesin. Merkürde bile var kendisi. Jupiterin uydusunda bile var. Sen ben kısaca milyonlarca km ötelerden sürüklendik geldik. Marsta yaşam olmuş olabilir. Ama kıtuplarda olduğı kadar ilgilendirir bizi. Bir insan oğlu olsaydı en azından farkederdik kalıntılarını diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Herşey olabilir.

0|1
    0|0
  • Hayatın kökeni değildir. Şöyle bir teori olabilir. Dinozorları bitiren göktaşı ordan kopmus bir parça olabilir. Çünkü Marsta su olduğu düşüncesi var. şu an kurak olmasının sebebi ise aşırı ısınma gibi birşey olabilir. Uzatmayım işte anlamışınızdır nedemek istediğimi

0|0
    0|0
    • su olduğu resmen kanıtlandı. su olan terde hayat olur su demek karbon demek

• dünya kendi hayatının beşigidir ve dünyanın büyüklügü digerlerine rağmen küçük yıldılar dahi dünyada büyük beşik haline nasıl getirdin onu anlamadım çünkü gezegenlerle kıyaslama yapmışsın

0|0
    0|0
  • benim atalarım hiç marsa gitmedi gitmiş olsalardı bunu torunlarına anlatırdı onlarda torunlarına bu zamana kadar gelirdi :D

0|0
    0|0
  • Defter-i Kebir de herşey belli
    bir müslümanın bunlara inanması imanının eksik olduğunu gösterir
    güneş sistemi içinde insanın yaşayabileceği tek yer Küre-i Arz dır.

0|0
    0|0
    • kuranı kerim başka alemler'de sizin cibriliniz gibi cibril var derken neyi kast etmiş ola bilir? kuranı kerim'de neden Alemlerin Rabbi denir hiç düşündün mü kuranı hatmettim sen onları çoluk çocuğa anlat.

• evet doğru sana katılıyorum dünya dışında da hayat ve ruh sahibi varlıklar
      var
      ama yoruma da dikkat edebirsen
      insanın yaşaya bileceği tek yer dünya dır
      Cenab-ı Hak
      nurdan,
      ateşten,
      ışıktan,
      zulmetten,
      havadan,
      sesten,
      kokudan,
      kelimelerden
      ve elektrik gibi seyyal ve latif maddelerden
      hayat ve ruh sahibi varlıklar yaratmış ve yaratıyor.
      Bunlar evrenin her köşesinde bulunuyor.
      Dünya dışında da başka varlıklar vardır.
      Ancak o varlıklar nurani varlıklardır.
      Kur’ân lisanında onlara melaike ve ruhaniyat denilir.
      ahir zamanın son alimi
      (b. said nursi (r. a.)

• Karbon nedir?

Yükleniyor...