Tutankamon'un Laneti Sizce Gerçek'mi Yoksa Tesadüf Ola Bilir mi?

http://i.hizliresim.com/Q4vq3r.jpg
Tutankhamon'un mezarına girip çıkan ya da bu işe karışan birçok insan, anlaşılmaz bir biçimde yaşamını yitiriyordu. Carnavon Lordu'nun ölümünü. Bunu bir uğursuzluk belirtisi olarak kabul ettiler. Çünkü kobra yılanı, Mısır hükümdarlığının simgesiydi ve Tanrıça Vadeet tarafından korunduğuna inanılan bir hayvandı. İşçiler, aralarında olayı şöyle yorumladılar: "Yakında ölüm gelecek…"Arkeolog Carter ise, Tutankhamon'un mezarında bu türden bir lanetin bulunmadığını söyledi. Onu rahatsız eden bir tek şey vardı. Mezarın altın sandukasının önünde bir lamba bulmuştu. Bu lambanın üstünde şöyle yazıyordu:
"Gizli odaya girilmesini önleyeceğim.
http://i.hizliresim.com/ZAM4Bk.jpg
Benim görevim, ölüyü korumak."Bütün bu ölümler, mâkul ve doğal nedenlerle açıklanabilir mi? Havalanan tozda bakteriler olduğu ileri sürüldüyse de, bilim adamı Alfred Lucas, bazı bakteri örneklerini inceledi. Bunlardan bir tanesi dışında aşağı yukarı tümünün zararsız olduğunu açıkladı. Bir süre, mezar duvarlarını kaplayan mantarın bir alerjiye neden olduğu sanıldı. Ama bu konuda da bir kanıt getirilemedi. Eski Mısır'lıların çok etkili zehirler ürettikleri biliniyordu. Açılan tüm mezarlarda böyle zehirler arandı. Ama bulunmadı…

http://i.hizliresim.com/W6g53E.jpg

Güncellemeler:
Dostlar ilginizi seks ve ilişki ayrılık gibi konular'da çekmek yerine günlük böyle şeyler paylaşıyorum fakat 3 veya 4 yanıt alıyorum
bu bende olan bir sorun mu? yoksa sizdeki sorun mu? bunları hala anlamış değilim, ilginizi çekmek için bir kızın adet sancıların mı yazmam gerekiyor?
bundan 20 yıl sonra geri zekalı bir toplum olacağınızdan şüphem yok..

1|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• İşte bu korkunçtu :) başka bit sorunun altına atsaydin beni :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence tesadüf. Ya da mutlaka aciklayici bir nedeni olmali henuz ulasilamayan. Soru guzeldi bu arada. Nadirde olsa boyle sorular keyifli oluyor.

0|1
    0|0
  • Keske acanlardan biride ben olsaydim diye hep hayal kurmustum. Yalan ve tesaduf oldugunu dusunmuyorum vardi lanet.

0|1
    0|0
  • Mısır tarihi hep bir gizem olarak kalmış cidden ilgi çekici bir konu seçmişsin devamınıda etirebilirsin

0|1
    0|0
    • devamı hep vardı ben genelde hep bunları paylaşırım denk gelmedi sanırım

• birilerinin dikkat çekmek için totosundan udurduğu bir şey. evet bununla ilgili okumuştum ancak şu an kaynağını bulamadım. hepsinin mantıklı açıklaması var. lanetmiş, yesinler..

0|1
    0|0
  • Saçma olucak ama ben gerçek olduğuna inaniyorumokadar zincirleme ölüm tesadüf olamaz kuşla köpek hariç ölüm nedenleri aynı sayılır yüksek ateş, kan akışına bağlı ölümler büyük çelişki..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Tutankamon tanrı kral mısır tarihi ve piramitler konusunda bu tip olaylara inanırım demiyorum gerçek olduğunu biliyorum çünkü eski mısır bilim büyü ve bir çok bilginin merkeziydi hatta uzaylılarla bile irtibata vardı (Hayatımın bir dönemi mısır tarihi araştırmaları ile geçti)

0|1
    0|0
    • bu uzaylı konusunu dün sormuştum evet haklısın.

• Hatta uzay ve oradaki Bilimler konusunda dünyada birebir uzayla irtibatta olan kişilere yazdırıldı kitaplar var eğer uzaya meraklı isen bunları araştır

• boyle seylerle gel abi sen hep yaz. birak uckur pesindr dolassin millet. eski misir ile ilgili aciklanamayan o kadar sey varki

0|1
    0|0
Yükleniyor...