Kapat

İslam coğrafyasında görüş ayrılıkları zenginlik mi yoksa bizi bölüyor mu?

İslam coğrafyasında görüş ayrılıkları zenginlik mi yoksa bizi bölüyor mu?
Münazara konum yardımcı olur musunuz?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ne görüş ayrılığı olacak ki? Osmanlıdan sonra yetim kalmış bir topluluktan söz ediyoruz. Bu konuhhakkında cevaplar alabilmek için Twitter'dan Mustafa Armağan'a soru sorabilirsiniz aslında çok yardımcı olur. Ama bir kaç kelime de ben söylemek istiyorum. İslam coğrafyasının kan ağlamasının sebepleri çok, yöneticilerinin İslamiyetle alakaları olmaması buna sebep olarak gösterilebilir. Ayrıca Allahın şeriatıyla değil örnek olarak İranda şiadan gelme sapık fikirler, Arabistan'da Vahhabi anlayışından fikirlerle yönetilmelerinde etki var. İşin iç yüzüne inmeden bir sürü problemle karşılaştık. Uzun lafın kısası bizi bölen şey yönetiö sistemi eğitim sistemi.. Birçok şey aklıma geliyor konudan konuya atladık ama gerçekten birçok sebep var.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Zenginliktir. Kuran tek olsada onu okuyan bir mühendis ile doktor çok farklı şeyler anlayacaktır. Bir mühendis olarak astroloji ve kuantum fiziğiyle beni etkileyen kuran insanın anne karnında ki aşamalarını anlatarak doktoru etkileyecektir. Ve elbette bu iki insan farklı düşünecek fakat bu farklılık saygı Çevresinde Tartışılırsa anlamda zenginlik meydana gelecektir. Fakat inanç toplumları kontrol için kullanıldığında farklı görüşlerin nereye varacağı bilinmediği için otoritelerce hoş karşılanmaz. Hatta bahsi geçen toplum mümkün olduğunca kaynaktan yani bizim durumumuzda Kur'an'dan uzaklaştırılır. Saygılar..

0|0
    0|0
  • gorus ayrılıgı bırbınıne saygı duyarsan zengınlıktır yoksa benım gorusume ters olanın kafasını govdesınden ayırırımla degıl

0|0
    0|0
  • Hilafet olmadığı sürece birleşemeyiz. bak hristiyanlar papaya bağlı. ya Müslümanlar?

0|1
    0|0
    • He canim hee

• son söylediğine katılmakla beraber türkiyeninde üyesi bulunduğu İslam İşbirliği Teşkilatı var zaten ama avrupa birliğineki veya natodaki gibi ortak silahlı kuvvetleri olması mümkün değil çünkü tskya müttefik olabilecek nitelikte olan islam devletleri (iran ) türkiye ile nato çıkarları yüzünden anlaşamamak ile yükümlü aslına bakarsan diğer islam devletleri ile yapılacak bir teşkilatlanmada daha önce senin söylediğin gibi ingiliz güdümünde olur ( suudi arabistan libra ırak hindistan)

• demokrat değilim

• Parçala yut taktiği bu meşhur ingilterenin taktiğidir.

0|0
    0|0
  • mezheplerden bahsediyorsan zulüm getiriyor hoşgötü toplumu dediğimiz osmanlıda bile ebusuudun fetvaları bugün bile utanç kaynağı bence

0|0
    0|0
    • Ama mezhepler bize Kuranda ve Hadiste ki net olmayan bir çok konuda fayda sağlamıyor mu?

• edip yüksele bakabilirsin

• Teşekkürler :)

• Görüş ayrililiklarindan kastin fikir farkliliklari ise zenginliktir.

0|0
    0|0
  • Her gorus ayriligi zenginlik degildir. Bizim ulkemizdeki gorus ayriligi biraz zenginlikten ote bölünmeye, ayrismaya, gruplasmaya dogru gidiyor. Burada da iktidarin etkisi büyük oluyor. İktidar bölücü tavirlar sergilememeli ki halkta bölünme yolunda gitmesin. İnsanlar farkli dil konusabilir, farkli dinden olabilir ama bunu siyasallastirmak kötü yola çeker halkı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Görüş ayrılığı hep olur, her konuda olur ve normal bence. Asıl tek tiplestirme problem. Çünkü din zorlama sevmez. Bölünmeye sebep görüş ayriligi değil bence. Sebep olsa olsa cikar çatışmaları, çoğu liderin dünyevi amaçları olabilir

0|0
    0|0
  • bizi bölenler yahudiler. bu sebeple görüş ayrılıkları diyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...