Hangi ülkeye gitmek istersiniz? Neden?

ben Romanya çünkü hayatımda unutamayacağım ve hep özleyeceğim 4 ay geçirdim. Peki ya siz?

0|0
71|74

En İyi Erkek Görüşü

• Kuzey Kore, Güney Kore, Laos, Vietnam, Kenya ve İsrail gitmek istediğim ülkeler.

Şu ana kadar gittiğim ülkelere 5 üzerinden puan verirsem:

Karadağ: 4
    Hırvatistan: 3
    Estonya: 5
    Afganistan: 2
    Lübnan: 4
    Suriye: 5
    Hollanda: 3
    Yunanistan: 4
    Bosna Hersek: 4
    İsviçre: 3
    Almanya: 4
    Gürcistan: 3

0|0
    0|0
    • Estonya gerçekten Avrupadaki ülkelerden en ilginçi.. neden tam puan? pek bilgim yok Estonya hakkında sayende biraz bilgimiz olur, anlatsana biraz :)

• Kızları güzel ;)

Kızlar Ne Diyor 71

• hiç gitmedğim yerler var listemde
    Uzakdoğu: İnsalar-Şehir-portreler
    Güney Afrika :Safari ve doğa fotoğrafçılık deneyimler
    Küba : renkler ve müzik
    Brezilya : Carnaval ve 4mevsım sıcak için

listemdekı en lerım hem gıtmeyı ısteyıp gecenyıkdan lısteme uzakdoğu ve afrıka eklı

0|0
    0|0
    • Beğendim ancak eksik anlatmişsin

• Eksik mi? Hızlıca yazmak istedim. Eksık neyse tamamlıyım. Soru sahıbı ;)
      Dıger ulkelerı gorunce bunlarıda hızlıca yazdm

• eksik diyen ben değilim ya başka bir arkadaş ama aaaa :p

• Rusya

0|1
    0|0
  • Romanya Brasov güzel bir şehirdi güzel anlılarım var:) Avurupanın çoğuna gittim Avusturalya ya gitmek isterim

0|0
    0|0
    • Brasov'da 1 gece kaldım ama benimde bir kaç anım var. Kalede gezerken Meksikalı biriyle tanıştım ve Türkçe konuştuk.4+6+10 ay farklı dilimlerde Türkiye'de kalmış Türkiye aşığı çıktı beraber gezdik şehri :)

• şehir olarak en çok hoşuma giden Cluj oldu, ayrı bir çekiciliği var nedense

• orası da güzeldi :) hepsini gezdim ama benim ruhuma hitap deen yer brasov

• Görmek istediğim birçok ülke ve kültür var fakat şu sıralar Avrupa'yı çok merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • İstediğim ülkedeyim zaten.

2|0
    0|0
  • new york. özgürlüğün şehri :)

0|0
    0|0
  • Hindistan! İnançlarını , o usta-çırak ilişkilerini incelemek çok keyifli olur.

0|0
    0|0
  • Barcelona/Ispanya
    Barcelona insanini, kulturunu, tarihi eserlerini, Gaudi'yi cok merak ediyorum. Mutlaka gidicem ✈

0|0
    0|0
    • Barselona ispanya nin en güzel şehri belki de. istesen de sokaklarında kaybolmazsin. Öyle bir şehir düzeni var. Bizim istiklale benzeyen istiklal caddesinin 2 katı büyüklükte bir caddeleri var. La rambra içinde bir pazar var ki en çeşit deniz ürünlerini görmek mümkün. Barselona eğlenceye çok düşkün bir şehir bilhassa turist yoğunlugundan bakılınca. Gece Kulüpleri her yerde ve cok hareketli bi4 şehir. Görülmesi gerek

• evet ben bir gezginim şimdiye kadar 10 ülke gezebildim yolun başındayım.

• Hangi ülkeler?

• Bilmiyorum Tayland

0|0
    0|0
    • offfff uzak dogu kadınlarına bayılıyorum imkanım olur olmaz gitmek istedigim bir ukrayna iki tayland üç filipinler

• tayland superdır 2 defa gıttım ılkınde bırsey anlamamıstım :D

• Beyler banane sizden !

• Dubai ye gitmek istiyorum nedense çok merak ediyorum yükseklik korkumu yenmek için özellikle :)
    Portekiz e gitmek istiyorum ziyaret etmek istediğim bazı yerler var
    Ve son olarak Suudi Arabistan - Qatif e gitmek istiyorum görmem gereken biri var :)

0|0
    0|0
    • Portekizde geçtiğimiz 1 ay arkadaşım gezmeye gitmişti sadece 4 şehir gezmiş hayran kalmış ve Porto ve Braga gibi şehirlerede gitmemiş. Demek ki çok güzel yer. :) inş bir gün gidersin

• evet güzel bir yer olduğunu hep duydum ve araştırırken gördüm ama ben daha çok Ourem deki Fatima ya gitmek istiyorum inşallah olur ya :)

• Güney fransa
    Normalde nefret ederim fransadan da fransizlardan da orda malesef orda yasayan türklerden de haz etmem
    Ama güney fransa o kadar güzel insanlari o kadar neseli ki insanin ayrilmayasi geliyor

0|1
    0|0
    • Fransızlar bir çok kişilik barındırıyor. Benim Fransız arkadaşlarım var kimisi bizlerden bile çok iyi, kimisi şarapçıdan bile daha kötü. İlginç insanlar.

• Fransadan bu kadar nefter edecek ne oldu ki? Fransa'da ki turklerden bile nefret ediyormussun hooh. @mühendiskizz

• Tamam nefret agir oldu belki ama ne biliyim kücüklük tramvasi diyelim @modest86

• kuzey kore çok kapalı bir yer orada neler oluyor çok merak ediyorum... bunun dışında japonya, fransa, g. kore, rusya

0|0
    0|0
    • Kuzey Kore'nin devlet politikasıda kapalı olma yönünde, kendi ülkeleri dışında hiç kimseyi sevmezler ve hatta başka ülkeden bay/bayan ile evlenmek yasak diye hatırlıyorum. Aksi halde ülkeye tekrar alınmıyordu o kişi yanlış hatırlamıyorsam..

• evet giriş çıkış yasak gibi bişey

• Amerika ve Brezilya en çok merak ettiğim yerler :)

0|1
    0|0
  • Buralardan kaçayım yeter

1|0
    0|0
  • Amerika çünkü orda yabancılık çekmem. orda esmer çok ondan :D

0|0
    0|0
    • burada da esmer çok, her şehirde en az 10 tane saatçi vardır herhalde :D

• hmm Hindistan, tabi yaşanıcak yer değil de görmek isterdim Bollywood takıntımdan dolayı sanırım:D

0|0
    0|0
    • çok karışık oralar ve çok kalabalık :D Bollywood benimde takıntılarım arasında ama pekte merak etmiyorum :D

• hmm cevap verip vericeğime pişman olmuş gibiyim:D pekiii o zaman cevabı Amerika NY olarak değiştirelim. Sebep: Yine kaos ve pislik şehri olarak adlandırılan bu şehirde hayatımın en iyi, en eğlenceli, en çılgın dönemini yaşayabileceğimi düşünüyorum. Mantıklı hiçbir yani yok ama o hayatı yaşamak istiyorum. Bu kadar:D

• Barselonaya git o zaman, çok rahat güzel bir şekilde hem eğlenceli hem tarihsel hemde kültürel bir hayat yaşarsın :)

• güney kore, japonya
    seneye başvurucam kore için bakalım hayırlısı :D

0|0
    0|0
  • Misir cocukluk hayalim oyle

0|0
    0|0
  • Güllerin Duvağı diye bir kitap okumuştum, Amerikayla alakalı güzel seyler yani amerika hep özgür bir ülke olarak bilinir ya. Özgürlüğü, özgür olmayı çok isterim ve severim...

0|0
    0|0
    • Siyahlari rahatça öldürme özgürlüğü var
      Beyaz adamın
      Evet Özgür bir ülke yani

• Özgürlük için çok uzağa gitmeye gerek yok, Romanya'da ben fazlasıyla özgürdüm. Çok rahat, ucuz ve özgür bir ülke diyebilirim.

• Japonya...

0|0
    0|0
  • İtalya, Floransa. Her metrekaresi sanat dolu bir şehir.

0|0
    0|0
  • Teksas ve Almanya

0|0
    0|0
  • Singapur ;)

1|0
    0|0
  • İtalya ya gitmek isterdim çünkü İtalya da Liverpool ya da İtalya maçı izlemek gibi bir hayalim var.

0|0
    0|1
    • Milan-Liverpool
      İnter - Liverpool maçı gibi bir maç olursa olabilir, diğer türlü İngiltere'ye gitmek lazım ama holiganizm fazla orda. tarihi olarak daha güzel bence İtalya

• Bencede italyada izlemeyi tercih ederim şubatta İstanbul'da da liverpool maçı var ama gidemiyoruz uzaktayım malesef

• İtalya. Mimarisi, kültürü, mutfağı her şeyiyle merak ediyorum. bir de erkekleri tabi😜

0|0
    0|0
    • ha italya ha meksika ikiside terorist şehri. d

• İtalya hakkında şunu diyebilirim. Ülkece sakin italyan halkı. Normal bir hayatları var hepsinin. İtalya hani biz yaz aksamlari kapı önünde kola çekirdek yapıyoruz ya italyada bu iki kat zevkle yapılır

• İtalya bazı şehirleri karışık ama genel olarak bakılırsa çok hoş bir şehir.4 tane arkadaşımda var 4'üde gayet cana yakın sıcak kanlı insanlar.

• Amerika çünkü memleketimi çok seviyorum ve cok ozledim

0|0
    0|0
  • Rio - Brezilya

0|0
    0|0
    • Rio sayısı artıyor, bir tane gemi ayarlayıp hep birlikte gidelim :)

• ben manzarası için istiyorum :)

• Rio... latin güzeller.. aynı şehirde uçurum farkı ile zengin ve fakiri görmek mümkün

• Amerika

0|0
    0|0
  • Norveç.
    Gelişmiş ve kendine yetebilen bir ülke.

0|0
    0|0
  • illa başka bir ülke olacaksa İskoçya

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    41

Erkekler Ne Diyor 73

• arabistan japonya mısır küba peru, mistik seylere meraklıyım yoksa doga olarak memleketımden guzel yer yok, japonyayı cok ıstıyorum mesela

0|1
    0|0
  • japonya ya gitmek isterdim :D :D :D

ama tamamen atom bombalarının atıldığı yerleri falan görmek için :D :D :D

japon kızlara filan ilgi duyduğum yok :D :D :D

tarih gezisi olacak benim yaptığım :D :D :D

0|0
    0|0
  • Ben galaksi değilem

0|0
    0|0
  • Peleş Şatosunu Ziyaret Ettinmi Braşov'da Dolaştın Mı ya da Bran Kalesine Çıktın Mı :D Ya Sinaia Sibiu Shigsuara :D

Bence - Tayland Phuket Bileti Aldık Mart Kısmetse :D
    http://www.youtube.com/watch?v=ZP2nKrhEU68

0|0
    0|0
    • Bir çok dediğini yaptım ama Peles castle Saniani diye bir yerdeydi oraya uğrayamadım, kalacak yer bulamadım açıkcası ve tren saatleride uyuşmuyordu :/
      valla izledikten sonra benimde gidesim geldi şimdi:D

• Peleş Şatosu Mükemmel Bir Yer Bir Daha Gittiğinde Sakın Gitmeden Gelme :D Evet Sinaia :D

• Bir daha gitsem keşke... bütün Avrupa ile vize kalkıcak nerdeyse hala Romanya'ya vize lazım :/

• -Küba
    -Arjantin
    -İspanya
    -İtalya
    -Avusturya
    -Fransa
    -Japonya
    -Güney Kore

0|0
    0|0
  • İngiltere / Chelsea / Filmimi çekmek için.

1|0
    0|0
  • findandiya çünkü kişi başı gelir 35 bin dolar ve vergiler avrupanın düşüğü... gelir vergisi yüzde 9.. kurulsam vergi yüzde 10... tüketim vergisi her ne olursa olsun yüzde 5...

0|0
    0|0
  • Hollandaya gitmek isterim ( gay degilim) cok begendigim bir ulke, bir kere adamlar suyun ustune kurmus sehri, helal olsun..

0|1
    0|0
    • Sahiden çok güzel bir yer hollanda hele amsterdam yozgatlı teyzelerle dolu şaşkınlığa uğratirlar insanı :)

• bir sabah uyandım çıktım hostelden gidiyorum öyle giriyorum her yere uzaktan baktım pazar gibi bir yer daha da yakınlaşınca bir baktım pardesülü teyzeler yaklaştım yanlarına dedim:
      + Teyze bura hep böyle Türk mü?
      - Yavrim bu ne gii? bu ne gi? boğün tadil yoksa hep dolu buralar.
      - Sen nerede kalıyorsun bakayım?
      + Şurada hostelde teyze.
      vs. vs. gitti öyle muhabbet. tam giderken bir pazarcı gel elma vereyim sana dedi.

• Hahahaha kücük turkiye :D:D

• TR nin heryerini gezebilmeyi çok isterdim. . . :(

Özellikle KARADENİZ...

0|0
    0|0
  • venedikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

1|0
    0|0
  • Yeni Zelanda../ Doğası ve insanı güzel.

0|0
    0|0
  • Kudüs , Mekke ve Medine ' ye gitmek isterdim. He birde neden bilmem Rio ' ya karşı bir sempatim var hani götüren olsa yok demem:D

0|1
    0|0
  • (K) Kıbrıs (TC) Azerbaycan
    Kıbrıs güzel derler herşeyi ile hayat güzelde okıyor doğalda
    Azerbaycanda Anadolulu Türklerine ilgi daha fazla oluyor diyor arkadaşım

0|0
    0|1
  • valla ben cok ulke gordum ama hayatımda turkıyeden sonra yasayacagım tek ulke kanada derım

0|0
    0|0
  • sırbistan

0|0
    0|0
  • Her gittiğim yerde kendi memleketimi özledim

0|0
    0|0
  • güney afrika. çünkü orada bir zamanlar yerleşmiş olan beyazlar var. ve onlar tropikal iklimin etkisiyle esmerimsi avrupalılar olmuşlar, ayrıca hayatta çok ucuzmuş

0|0
    0|0
  • ben ülkeye değilde Pangea adlı kıtaya gitmek isterdim hani bir aralar dünyanın barış içinde hep birlikte yaşadığı bir kıta, hani parçalara ayrılıp savaşlar çıkartmayan ilk ve tek kıta

0|0
    0|0
  • Abd çünkü çok kızla konuşuyorum ordan.. Sanal alem üzerinden :D

0|0
    0|0
  • Norveç , hoşuma gidiyor.
    Fransa, Aşıklar şehridir ki çok güzel.
    Ukrayna, Kadınları mükemmel :)))

0|0
    0|0
    • Ukrayna'yı değiştir Slovenya yap hep ülke olarakta daha hoş, güzel şehirleri var :)

• Teşekkür ederim ancak Değişirse sadece Rusya olarak değişir :))

• daha türkiyeyi tam olarak gezemeden ve araştıramadan yurt dışını gezmek saçma.

0|0
    0|0
  • Amerika veya japonya. Japon kızları çok tatlı

0|1
    0|0
  • Ülkemi? Bizim Koskoca Karadeniz'imiz Varken Onların Ne Amerikası Ne Çin'i Yerimizi Alabilir.
    Çayımız, Horonumuz, Hamsimiz, Karadenizimizin Hırçınlığı Yeter.

0|0
    0|0
    • Kapalı kutu gibi sadece bunlarla mı bir ömür sürelim. Biraz ufkumuzu açmak, başka yerleri görmek, yeni kültürler öğrenmek kötü bir şey değil. Bende Karadenizin tam göbeğinde oturuyorum ve Karadenizde gezmediğim Rize-Artvin-Gümüşhane kaldı. Ama hayatımızı ne bir Karadenizle nede bir Türkiye ile kısıtlamamalıyız.

• ben İstanbul'da oturuyorum. oraları görmeyi nasıl istediğimi bilemezsin

• İtalia... huzur var kitap kahve kuruvasan :-)

0|0
    0|0
  • abd istediğim herşey var

0|1
    0|0
  • amerika, neden diye soracak olursan özgür bir ülke, her nekadar dış politikası canavar olsada içeride bir özgürlük var insan hakları var

0|0
    0|0
    • Avrupa'da özgür, çok uzaklara gitmeye pek gerek yok :)

• avrupada yaşanmaz mesela almanya kurallar ülkesi, ırkçılıkda almış başını gitmiş, amerika öyle değil her milletten kişi var insanlar relax amerikaya kaçak olarak git suça bulaşmadığın sürece ses çıkarmazlar sana polisler falan, en önemlisi bireysel silahlanma hakkı var, marketten sakız alır gibi istediğin silahı kolaylıkla alabiliyorsun bin takla attırıp süründürüp dünyanın parasını almaya çalışmazlar silah için

• 2 Sene Sonra ABD'ye Temelli Gidiyorum

---

Japonya - Arjantin (Buenos Aires) - Amerika Kıtasındaki Adalar

0|0
    0|0
    • oh ne güzel, iş dolayısı ile mi?

• Sayılır Ama İstesem Burdada Yaparım İşi , Çocuklukdan Beri NYC'ye Gitmek İstemişimdir.

İşim Yazılım , Web Sitesİ, İşletim Sistemi , Video Oyunları Falan Yapmak

-------
      Türkiye'de Kıymetimizi Bilmiyorlar

• Brezilya. Umarım bir gün gerçek olur.

0|0
    0|0
  • tayland phuket adası muhteşem bir denizi ve doğası var

0|0
    0|0
  • Heryeri gezmek, Heidelberg de yaşamak isterim

0|0
    0|0