Namaz kılmayı bilmeyen varmı?

namaz kılmayı bilmeyen varmı?
namaz kılmayı bilmeyen varmı?

0|0
19|28

En İyi Erkek Görüşü

• Şükürler olsun = )

2|1
    0|1
    • Bilip de kılmayanlar var vahim durum...

Erkekler Ne Diyor 27

• Allah' a şükür biliyorum.
    Ama bildiğimi de gerçekleştirmiyorum, nefsim baskın geliyor hep.

cut.

2|1
    0|2
  • Bu soruya cevap vermeyeceğim çünkü kanımca böyle bir soru sorulamaz kimseye, kimin namaz kılmayı bilip bilmediği Allah'tan başka kimseyi ilgilendirmez.

3|2
    3|1
  • Biliyorumda bilmeyen sayısı fazla kimse Allahla kul arasında demesin bu gibi şeylere insanları çekmek öğretmek gerek

3|0
    0|0
    • Çok afedersin o biraz eskidendi artık bilgi çağında yaşıyoruz herkes herşeyi istediği zaman çok kolaylıkla öğrenebilir. Bilmemek mazeret değil. Ha bazen nefsimize yenik düşüyoruz o zaman birbirimize teşvik etmeliyiz.

• @Livni teşvik kadar önemlisi yok emin olun ben öyle başladım arkadaşımla bir yerde kalıyorduk sabah kalktık namaza :) sonra dedimki ona birden kanka bugün namaza başladık dedim şaşırdı tamam dedi hep birbirimize sorduk kıldınmı diye çarşıda buluştuk camiye gittik birbirimizin yanlışlarını söyledik böyle alıştık biz

• Yoktur sanırım, var ise de şuradan öğrenebilirler: http://www.praytime.info/tutor.html

0|0
    0|0
  • Biliyorum.
    Bildiği halde uygulamayanlarıda biliyorum.
    Bilmediği halde uygulamak isteyenleri de biliyorum.

1|0
    0|1
  • Namaz kilmayi bilmeyecek kadar hayati bos yasayan bir musluman olmamali diye dusunuyorum.

2|0
    0|0
  • Bir müslümana namaz kılıyor musun veya namaz kılmayan var mı demek ne kadar değişik birşey... (sözüm sana değil soran kişi genelleme yapıyorum)

1|0
    0|0
    • tamam ama devir teknoloji devri şimdi hocaya youtube ye sabah namazı yazıp dinlesek kabul olurmu diyen kişi biliyorum ben

• O daha kötü

• Biliyorum

1|0
    0|0
  • Biliyorum kiliyorum Allah herkese nasip etsin o isteksizlik o bunalimlar ve alistigimiz kotu duzen ibadet ve dua ile bir sure sonra kendiliginden duzeliyor sasirmamak elde degil bir adim atana inancla uc adim geliniyor din zor degil zorba degil insanlar fetvalaryla agrlastryr kulak asmayn saygilar :)

0|0
    0|0
  • Ne yalan söyliyim ben çok iyi bilmiyorum rekatları falan. Bir cumanın rekatlarını biliyorum o kadar :D fatiha subhaneke ile namaz kılıyorum.

0|0
    0|0
  • Geçen gün kız bana git namaz kılsana kandil bu gece dedi, sen niye kıldın mı dedim, ben bilmiyorum ki unuttum dedi..

1|0
    0|0
    • işte o bilip te unutma meselesi çok kötü bişi

• bir kılıp bir bırakmak çok günahmış ama

• tabi gerçekten nasıl bilemeyiz

• İlla ki vardır bilmeyen.

0|0
    0|0
  • biliyorum

1|0
    0|0
  • evet ben

0|0
    0|0
  • Onemlı olan kılmak deıl surelerı okuyup konsantre olabılmektır. Namazda ayetlerın surelerın kelımelerını sıze yanlış okutan vesnan şeytanı var dikkatınıze.

0|0
    1|0
  • biliyorum elbette boşuna kılmadım o kadar

0|0
    0|0
  • Bilen var mı diye sorsaydın daha iyi olurdu

0|1
    0|0
  • Çok şükür biliyorum ama 5 vakit kılmadığım için üzülüyorum

0|0
    0|0
  • Maalesef bilmiyorum :/

0|0
    0|0
  • var ögretcen mi

0|0
    0|0
  • Biliyorum :) ama kilmiyorum :(

0|0
    0|1
  • Vardır elbet,

0|0
    0|0
  • Ben bilmiyorum, bilmek de istemem.

0|0
    0|0
  • müslüman değilim

0|0
    0|0
  • Yoktur herhalde:D

0|0
    0|0
  • Hocalık mı yapıcan :D

0|0
    2|0
  • Ne güzel değil mi? 'Biliyorum' diyip ama bir yandan'da 'yapmıyorum' diyebilmek.

Biz buyuz.

0|0
    0|0
    • Kendi adına konuş yapanların günahına girmemesi

• Ben en azından bildiğimi söyleyip kılmıyorum da demiyorum. ama bizim ülkemiz bu. Onun ne kadar doğru olduğunu savunuruz fakat yapmayız. uygulamayız.

böyle olması gerekmiyor.

Kızlar Ne Diyor 19

• Biliyorum çok şükür =)

3|4
    0|0
  • Maalesef ki bilmek yetmez.
    İlim farzdır evet ama bu ilmimizi amele de dökmemiz gerekir.
    İşte o zaman ilim sahibi olmamızın kârını görürüz.
    Allah bilenlerden eylesin ve bildiğimiz güzel ilimden faydalanmamızı nasip etsin.

1|1
    0|1
  • Biliyorum elhamdülillah :)

3|4
    0|1
  • ben bilmiyorum valla hiçte öğrenmedim ama çokta namaz kılmıslıgım vardır

1|2
    3|0
    • anlamadım pardon. bilmeden mi namaz kıldın.

• yanımdakiler kılıyodu onlara baka baka kılıyodum küçükken sonra da bıraktım en son eyüpte sabah namazı kılmıstım 2012 de baskalarına bakarak duada bliyodum az sonradan bıraktım haliyle

• Biliyorum..

1|2
    0|0
  • Biliyorum, Rabbime şükür uyguluyorum...

2|1
    0|1
  • Vardır bence

0|0
    0|0
  • Biz biliyoruz :))

1|1
    0|0
  • Yanlış anlama sorun gerçekten iyi niyetli ama şu var. Zaten bir müslümanın namaz kilmayi bilmesini birak kilmasi farzdir. Bunu yapmayan kisi günahkardir. Günahlar da Allah ile kul arasinda kalmalidir bence.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|1
    1|0
  • bilmiyorum ya öğrenmeye çaşıyorum

0|0
    0|0
  • Biliyoruzda yapmıyoruz en kötüsü bu 😔😔

0|0
    0|0
  • Ben biliyom ama bir türlu kilmiyom

0|0
    0|0
  • Bilmem, öğrenmek de istemem

1|1
    9|3
    • belli zaten tipinden

• Arkadaş zorla mı kıldıracaksın? Tercih etmiyorum

• benim amacım zorla sana namaz kıldırmak olsaydı ben gelip döve döve yaptırırdım ama benim amacı o değil hani bir sevap ta sen kazan ama sen tercih etmiyomuşsun o senin meselen bişi demeye hakkımız yok özür dileriz

• Bilmıyorum. Ezberım cok berbat surelerı falan ezberlesem de mutlaka unutyorum ertesı gune. Ezberle unut ezberle unut olayını cok yaşayıncaa boşverdım açıkcası. Ama ıyı bır ınsan olmaya yardım etmeye calısırım ınsanlara :/

0|0
    0|0
  • Elhamdulillah kılıyorum, kılmayada çalışıyorum.
    Ezanın kıymetini bilin ! Gurbette olup ezan sesine hasret olanlar var :(

Ayrıca 'Namaz kılan yaşlıyı severim ama namaz kılan gence aşığım' demiş Hz Ömer gerisini siz düşünün :)

Seven sevdiğini namaza alıştırsın !! :)

1|1
    0|0
  • Biliyorum ama uygulayamiyorum malesef :(

0|0
    0|0
  • hiç bilmiyorum namaz kılmayı, daha önce hiç denemedimde. yaptığım sevaplarla allahın beni sevdiğine inanmak istiyorum. ayrıca herkesin namazı kendinedir, herkesin allahla kul arasındadır ilişkisi.

0|0
    2|1
  • çok şükür bilmiyorum :Ddsk

0|1
    9|2
Yükleniyor...