Kucuk Prens kitabini okuyan varsa.. orada bahsedilen turk diktator Ataturk'muydu?

Ekim'de film vizyona girecek derken bu sabah kitabi yine okumak istedim ve eskiden hic ilgimi cekmemis "turk diktator" simdi bayagi ilgimi cekti. Ataturk'ten mi bahsediyor?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• bu önemli eseri okumadım kitap okumaya meraklı bir insan olmama rağmen. Atatürk'ü diktatör olarak nitelemiş olabilir mi diyelim şu ya da bu eser bizi ya da atalarımızı eleştirdi ya da aşağıladı bu o eserlerden birşey öğrenemeyeceğimiz anlamına gelmez. diğer yandan Fransa'da napolyon'a diktatör ya da hain diyen var mı merak ettim.

0|0
    0|0
    • Benim elimin altindaki kitapki "bir turk diktator " diye geciyor. O kitabi okumadan ben sana ne desem bos olur, cunku kendin okuyup anlamalisin ve vizyonunu ona gore gelistirmelisin ki zaten okudugunda neden "diktator" kelimesini kullandigini anlayacaksin, assagilama bir amac yoktu. Hain ve diktatorluk birbirinden cok farkli kelimeler. yrica su da bir gercek ki kimse burada Napolyona olup bitmiyor veya senede bir kere bile olsa tum ulke saygi durunsunda durmak zorunda olmuyor..

• Bilemiyorum var midir yok mudur fakat varsa bile oldugu gii cevireceklerini dusunuyorum kaldi ki Cezayir soykirimini tarih kitaplarinda "fransanin ayibi" diye anlatiyorlar..

• bilmediğine göre varsa bile çok fazla marjinaldir ve yok hükmündedir. tarihle yüzleşmek ayrı bir şey aşağılayıp karalamak başka bir şey. fransa cezayire ayıp diyor ama daha doksanlarda ruandada ki sorumluluğunu unutuyor. batı alemi işine gelince geçmişten ders çıkarıyor.

Erkekler Ne Diyor 2

• Heeee Ataturk

0|0
    0|1
  • orda bahsedilen atatürk değilse bile atatürk diktatördür

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Diktatör kelimesi fransızcada yasa koyan yenilik yapan anlamındaymıs. Şu an kullanıldığı anlamda değil. Ben orada kötü anlamda Atatürk'ten bahsettigini düşünmüyorum. Bir yerde böyle okumuştum çünkü

0|0
    0|0
    • Diktator fransizca da tiran demek yani bir nevi kotuye kullanmak. Ki ben zaten Ataturk hayrani degilimdir.

• Bu siteye bakarak umutsuzluğa kapılma bence. Kafası güzel çalışan insanlar da ülkemizde:) Fransa'da mı yaşıyorsun?

• Vardir tabi :) Evet staj icin Istanbul'a gelecegim. Bu arada en iyi cevap secemedim 24 saat gecmesi lazimmis ! :/

Yükleniyor...