TRT nin faşist bir yaklaşımla 2012 den biri tek başina aldıği Eurovision şarkı yarışmasına katılmama karanını nasıl değerlendiriyorsunuz :?

2015 de Eurovision yokuz müzik bri evrensel özgürlük olduğunu düşünenlerdeniz ama bu elimizden alınıyor bu konuyu tek başlarına alarak türk halkına sormadan alınan bu karara neden türk halkı sesiz kalır anlamış değilim bu insanların koyunumusunuz siz sadece bu düşünce yüzünde seçimde gerekeni yapacağim girmedikleri tek orası kalmıştı bir şeye de o büyük enbesil geri zekalı kafalarını sokmasalar olmuyor sanki troller sizce bu doğru bir karar mı

Atatürkün türk gençliğine hitabesinde şöyle diyor

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza
ve müdafaa etmektir.

bu bile ne demek istediğinin kanıtıdır adam geleceği görmüş ki bunu yazmiş hayran olmamak elde değil

• Eurovision katılmama kararı doğru
    44% (4)88% (7)65% (11)Oy Ver
  • Eurovision hakkımızdır elimizden alınamaz
    11% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
  • bu karar türk halkı vermeliydi bu bir faşist yaklaşımdır
    11% (1)12% (1)12% (2)Oy Ver
  • Eurovision bir araçtır önemli olan evrensel müzik sanat ve kültürdür bu elimizden alındı
    22% (2)0% (0)12% (2)Oy Ver
  • bu kararı alanlar enbesil geri zekalı yobas yöneticilerdir
    12% (1)0% (0)5% (1)Oy Ver
  • tepkimizi yükseltmeliyiz trt ye hayir izleme izletme
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• Ben her sene izlerim Türkiye'nin katılmadığı seneleri bile izledim ve izliyorumda çok güzel bir organizasyon trt'nin çekilme kararı oylama sistemiyle ilgili %50 ülkelerden %50 jüri oylaması sanırım bunun bizim aleyhimize bir durum olduğunu belkide bir torpil döndüğünü düşünüyorlardır ondandır çekilme kararları. Asya kıtasında düzenlenen bir müzik organizasyonuna katılacakları duyumunu almıştım doğrumu bilemiyorum. Ama Eurovision yapımcılarıda Türkiyenin son zamanlarındaki başarılarından dolayı yeniden aralarında görmek istiyormuş...

0|0
    0|0
    • asya izlenmiyor ki şahsen ben izlemiyorum rentiglerde yerlerde o yarışmayi gösterdiler trt ilk 100 giremedi yarışmadan çekilme bence korkaklıktır savaşmaya değerdi bir durumdu illaha çekilecekse bunu oylaması lazımdı türk halkına sorması lazımdı

• Tabi bencede ayrıca yani birinci olamasakta kültür barış adına katılmamız gereken bir yarışmaydı keşke çekilmeseydik

Kızlar Ne Diyor 7

• şu yarışmayı tek ciddiye alan millet biziz yaa :D

1|0
    0|0
  • Ben katilmama sebebimizi herkes kensi komsusuna oy veriyor sevmedigi ulkeye ne kadar guzel olursa olsun oy vermiyor diye adaletsizlikten dolayi saniyorum. Eger oyleyse. haklilar bir yerde. cunku cidden hakkimiz yendi Manga katildiginda.

Ama gelelim ki buna Turk halki karar vermeliydi en azindan kazanamasak dahi kendimizi gostermek amacli.

0|0
    0|0
  • Eurovision da Türkiye adına katılsakta haksız oy veriliyor, adaletsiz bir yarışma için temsilcilerin boşuna ter dökmesine gerek yok.

0|1
    0|0
  • bir boka yaramıyordu zaten. olsa da olmasa da çok etkilemiyor beni

0|1
    1|0
    • evrensel olsa tüm dünya katılırdı ve gerçekten en iyiler kazanırdı. politik bir yarışma. kendileri çalıp kendileri oynuyor.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Bence gereksiz sadece siyasi bir yarismaya döndü. Simdi sor hangi ülkenin hangi ülkeye tam puan vereceğini herkes bilir. Sonuc hep benzer. Haksiz bir yarisma, bosuna masraf. Iyi oldu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Sonuclari belli kimin kime oy vereceği belli bir yarisma programina devlet yetkililerinin katilmama karari gayet dogrudur. Katildigimizda bile kendi dilimizle birinci olamadik muzik evrensildir deyip kendi dilini birakip baska dilde kendini ifade etmekte ayri bir abestir. Ayrica bu sorunun sonuna genclige Hitabe yazmakta neyin nesi Ataturk uzerinden prim devam ediyor ama bilsenizki Mustafa Kemal Paşaya BM lere katilacakmisiniz sorusuna verdigi cevabi buraya genclige hitabe yazmayi bırakın iyiki ayrilmisiz derdin Turkce soylemedigim sarki yarismasina Turkun ne isi var?

0|0
    0|0
  • Hangi evrensellikten bahsediyorsunuz siz? Birleşmiş milletler diye bir kurum var. Burada kimin borusu ötüyor hangi dünyada yaşıyoruz biraz gerçekçi olalım.
    TRT yi alkışlıyorum, en azından tepkimizi temsil ediyor. Sanata politika bulaştıranları, güç karşısında koşulsuz eğilenleri de kınıyorum.

0|0
    0|0
  • bu karar türk halkı vermeli---sonuncu olsak ne yazar--yarışmak güzeldir önemli olan

0|0
    0|0
  • Bence dogru karar eurovisionda puanlar hep ayni yerlere gidiyor adaletli bir sistem yok orda bile irkcilik var gecensene tipi insana benzemeyen berbat bir sarkisi olan biri kazandi manganin katildigi donemde birinci olmaliydi kesinlikle mukemmel bir gosteri yapmislardi ama malesef oraya cikip rezil olacagimiza cikmayalim daha iyi

0|0
    0|0
  • 1 tane düzgün sanatçı yok rezil olmamak için gitmiyorlar kim gidecek lütfen söyleyin?
    1 tane kazanabilecek türk söyleyin?
    ayrıca faşistliğin kötüsü olmaz helal olsun asjkdaskdas

0|0
    0|0
    • gelecek vaat eden sanatcıları yollayacaksın yeni üne kavuşmüş yollayacaksın ama kendini ispat etmişleri yollamayacaksın avrupa böyle yapıyor emsela atiye en güzel adaydır kolpa ezo irem derici

• ahahahahahaha atiye mi irem derici mi ben türkiye de yaşıyorum 1 kere dinlemişliğim yok
      o dediklerinizin avrupa da hiç bir şansı yok

• ayrıca sadece türkiyede yaşamıyorum Finlandiya + türkiye folk metalle girse Suomiler
      her sene kazanmasalarda her sene türklerden üstün olurlar :)
      türkiyeden çıkan tek şarkıcı var oda tarkan başkasını aramayın yok çünkü

• Sonucu belli zaten hani gerek yok yani belkide

0|0
    0|0
  • Çok boş bir yaeışma düzeneği en basitinden yarışanları bile biz seçmiyoruz ney adaletli bu işin

0|0
    0|0
  • Çıkıp batı dillerinde boy gösteren sanatçılar (!) ımızı seyredeceğimize hiç olmasın daha iyi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...