Dinci arkadaşlar bakın hele bi?

Dostlar 25 yaşında bir müslümanım.
kendimi bildim bileli metal müzik dinler, çalarım.
Bunca yıldır birşey olmaz ameller niyetlerine göredir mantıgıyla devam ettim.
Şimdi şu sıralar baya bir dşünmeye basladımda acaba istemeden günaha felan mi giriyorum.
Malumunuz Metal müzik satanist işi felan, müziklerin bir çogunda tanrı yok gibi terimler kullanılıyor.
Örn;Kreator - Enemy Of God
gibi gibi bu örnekleri dahada arttırabiliriz.
Sizin bu konu ile düşünceniz nedir?
Günahmıdır bu yapılanlar.
Aydınlatın beni.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• sözler önemli tabi tanrı yok diyen şarkıyı dinleme derim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sen de o "Tanrı yok " diyen şarkıları çalma diğerlerini çal bence bir sakınca yok yani. Ama biz de alim değiliz sonuçta bunu sağlam kaynaklardan öğrenmelisin. Diyanet sayfalarından falan

0|0
    0|0
    • Şimdi müzik dinlemek haram diyecek olanlar da vardır ama ezanın da söylendiği makamlar vardır. Saba, hicaz, segah...

• Önce dinci ile dindarligi bir ayırt et. Sen ne dincisin ne de dindar. Sen ne yaptığını bilmeyen birisin. ve yıllarca yapıp şimdi mi sorguluyorsun bunu? Saçma

0|0
    0|0
    • Allah Allah. Satanistmiyim acep

• Ona satanist değil ateist denir. sen ne satanistsin ne de ateist. sen sadece bilgisizsin. Güldürdün beni ya sağol

• ahahaha :D demek öyle

• Bende metal müzik dinlerim ama bilmiyorum niyet herşeyin başındadır

0|0
    0|0
    • metal müzik nefretle yapılır. tanrı sevgisinden eser olmadığı gibi, sözlerinde şeytana övgü de bulunur. Durum böyle oluncada insan düşünmüyor değil yani :D Acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum ne

• İçinde bir şey varsa dinleme :) ama bilmiyorum

Erkekler Ne Diyor 3

• şirk olmayan şarkılar küfre sokmayan şarkılar çalarsan sıkıntı olmaz. Yine de en doğrusunu Allah bilir. sen bu düşüncede biriysen kendi doğrunu muhakkak bulursun. Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Değil.

0|0
    0|0
  • böyle duygular kalmış çok şükür.. :) günahlar dinde kesin ve nettir. günah icad etmek bize düşmez. zaten mevcut günahlara riayet edemiyoruz. diğer yandan yanlış sözler içeren eserlerden olabildiğince sakınmak şüphesizki daha iyidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...