Nasıl haymatlos olabilirim?

nereye başvurmam gerekiyor.hangi şartları yerine getirmeliyim.sonrasında ne gibi zorluklar beni bekliyor.bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• vay yoldaş bilmiyorum valla hepimiz güya komünistiz ama böylesine bir konuda bilgi sahibi değiliz...

0|1
    0|0
    • bilgi doguştan gelmez yoldaş.ögrenmeye çalışıyoruz işte.

• belki bi haymatlosa yada bi hukukçuya rastlarımda fikir verir dedim ama bi şey çıkmayacak anlaşılan.degerli yorumların için saol yoldaş.

• önemli değil yoldaş ne demek

Kızlar Ne Diyor 9

• Vatandaşlıktan çıkma şartları belli, bu şartların arasında başka bir ülkenin vatandaşlığını kazanmış olmak ya da kazanabilceğine dair belirti olması gerek.

Dolayısıyla haymatlos olmak diye bir şey yok.

Vatansız olmak için vatandaşlıktan çıkarılman gerekir.

Vatandaşlıktan çıkarılmak için herhangi bir eylemde bulunmayacaksan, hukuki olarak böyle bir şey mümkün değil.

Böylece seni bekleyen zorluklardan bahsetmeye de gerek yok. :)

0|2
    0|0
    • ben harhagibir devletin vatandaşı olmak istemiyorum.vatandaşlıktan çıkmak için illede insanlıktan çıkmakmı gerekiyor.

Bir arsa satın alıyorum , devlet arsa bedelinin haricinde benden para istiyor.Üstüne alınterimle çalışıp kazandıgım vede vergisini verdiğim kazancımla ev yapıyorum , ruhsat bedeliydi oturma izniydi çevre bilmem nesiydi tapu işlemleriydi bi ton para istiyor.kullandıgım telefonuma bile telsiz kullanım ücreti diye bi şey geliyor her ay.oparatöre zaten veriyoruz gerekeni htta fzlasnı

• Burada mezhebi farklı diye katletmeyi kendinde hak görebilecek kadar gözü dönmüş canlı var. Daha neler var. Bunlara tahammül etme zaten, görmezden gelmeyi bil. Senin ülkeni bu yaratıklar oluşturmuyor, diğer insanların ülkesini bu yaratıkların oluşturmadığı gibi.

Yoruldum yorum yazarken, huh.

• dogru şeylerden bahsediyorsun.sana katılmadıgım hiç bir bir nokta yok.Ancak tahammülden dem vurma faslını geçtim , onlar gibi olmaya başladım.beni kendilerine benzetiyorlar yada ben onlara benziyorum istemim dışında.Buna eninde sonunda bi çözüm bulucam.neyse fazla uzatmıyım.ilgi gösterdin zamanını ayırdın.iyi bir insan olmalısın.ama senden çok yok yada ben pek rastlamıyorum.değerli yorumların için teşekkürler.

• o ne la

0|1
    0|0
  • link

Bir de buradan dene olur mu bilmem ama :///

İngilizcen varsa yardımcı olabilir

0|2
    0|0
    • dünya vatandaşının nasıl olması gerektiğiyle ilgili bi yazı.paylaşım için teşekkürler.şüphesiz hemfikir oldugum mevzular var.ancak hem dünya vatandaşı olup hem de yaşadıgım ülkenin vatandaşlıgından dolayı o ülkenin sistem girdamına kapılmamak için boguşmak.beni çift karakterli yapacak ve kendim olamayacagım inancındayım.yinede yorum için teşekkürler.herkesin okuması gereken bir yazı.

• Rica ederim.haymatlos olmak için herhangi bir yöntem bulamadım. En yakını buydu..:)

• arama motoruna yazıp döncem neymiş bu haymatlos

0|1
    0|0
  • sınırları olmayan bir hayat ıssız bir adada ya da Christopher McCandless gibi çık doğayla iç içe yaşa. gerçi kahramanımızın sonu kötüydü ama..

0|2
    0|0
    • Alexander Supertramp...adamım benim ya..ne karakterli, ne cesur Bir adamdır ya...saygıyla eğiliyorum önünde ...R.I.P Christopher !

• Heimatlos :)

0|1
    0|0
  • Öyle bi adilik yap ki kimse seni kabul etmesin

0|1
    0|0
    • kimseden kabul görmeyi beklemiyorum.öyle bi niyetim olsa holi-sempatizan olurdum.

yaptıgımdada herhangibir adilik yok.haymatlos olup yaşadıgım ülkeye zarar vermek niyetinde değilim.

• sorunuzu yanlış yorumladıgımı düşünüp tekrar yorumluyorum.

herne kadar kendimi bir ülkenin vatandaşı olarak hissetmesemde , insan olmanın gerektirdiklerinin dışına çıkmak niyetinde değilim.bunu başta kendime yakıştıramaz bir ömrü kendime küs geçiremem.tek arzum bana ve bize bahşedilmiş bu dünyayı , parselleyip sadece bizim diyen insanların boyundurugu altında yaşamamak.

• hiç duymadım google dan baktım şimdi cok garipmiş.

0|1
    0|0
  • beyinsel haymatlos ol sen de

0|1
    0|0
    • bireysel emeklilikmi bu yahu.öyle kafana göre olamıyorsun işte.

• öyle bi devlet yok yeryüzünde...olmasına izin vermez para babaları . onlar dünyaya kaosun hakim olmasını istiyorlar çünkü..sanırım bir tek ütopyalarımıza karışamazlar.

• öyle bi laf ettinki , benim ütopyamın temelleri zangırdamaya başladı.

kendimi etinden sütünden postundan yararlanan bir hayvan gibi hissettim.İsyan edesim var düzene ; ama o bile yasak :)

Erkekler Ne Diyor 10

• avantajı nedir? yine belirli hukuk kurallarına göre işlem göreceksin .. resmi işlemlerini yaptırırken sıkıntı yaşayacaksın, bulunduğun ülkeden bir başkasına geçmen mümkün olmayacak .. tom hanks'in terminal filmi gibi .. yurtdışına çıkıp pasapotunu ve seni tanımlayabilecek her şeyi yakarsan ve polise gidip hafızamı kaybettim dersen bu sana yardımcı olabilir .. tabi inandırıcı olması gerekiyor .. gerçi onda da belirli bir süre sonra hangi ülkenin vatandaşı olduğunu, kim olduğunu vb bulamazlarsa seni vatandaş olarak alıyorlar bildiğim kadarıyla ..

0|1
    0|0
  • ortada kalma ihtimalin var, hiç boşuna olma.

illa gidicem diosan ya legal yolla git ya da iltica et.

0|1
    0|0
  • Ne oluyo acaba

0|1
    0|0
  • Dağda kurtların yetiştirmesi lazımmış artık çok geç .

0|1
    0|0
  • fazla kasma bi gün inş de :D

0|1
    0|0
  • bilinmeyen bir adada yaşamaya başlarsan olabilirsin

0|1
    0|0
    • bilinmeyen adayı nerden bulucam bilinmiyorsa ? :D cidden yokmu bilgin bu konuda.

• elimden geldiğince .. iyi geceler yoldaş

• iyi geceler.

• Komunizm biraz da heimatlos luğu simgeler zaten :) Bu arad heimatlos vatansız demektır.Heimat anavatan demektir los kısmı da Almancada yok anlamı verir.

0|0
    0|0
  • Fikirsel olarak olmuşsun zaten. Resmiye gerek yok. Türk değilsin.

0|0
    0|0
  • Cudi dagina cik

0|1
    0|0
    • neden cudi dagına çıkayım.allah beni cudi dagında takılıyım diyemi yarattı.

• Sahipsiz mekanlar.ne diger tarafin ne bu tarafin..

takilirsin ortalarda diye dusundum:)

• dünya vatandaşı olmayı başarmış 2 milyon adam var dünyada.bunlar dagda bayırda yaşamıyor.bunun elbet bi yolu var ama ne .bulamadım bi türlü.

• yatmadan önce ılık süt iç.

0|1
    0|0
Yükleniyor...