Dünya edebiyatında türk edebiyatında yazar-eser tavsiyesi?

tolstoy,
dostoyevski,
john steinbeck,
franz kafka,
ahmet hamdi tanpınar,
peyami sefa,
oğuz atay
gibi mutlaka okunması gereken edebiyat dünyasında kalıcılağı yakalamış yazar eserleriyle beraber tavsiye edersiniz sevinirim.

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Emily bronte Uğultulu Tepeler herkes okuyamiyor sıkıcı bu diyip geri verirler genelde ama en mükemmel batı klasigi

0|0
    0|0
  • Sezai Karakoç

0|0
    0|0
  • Hüseyin Nihal Atsız

1|0
    0|0
  • Hüseyin Nihal Atsız / Deli Kurt

0|0
    0|0
  • İlhan Selçuk - düşünüyorum öyleyse vurun

0|0
    0|0
  • maksim gorki-ana mutlaka okunmalı bence

0|0
    0|0
  • Sabahattin Ali ilk aklıma gelen

0|0
    0|0
    • kürk mantolu madonna'yı okudum diğer eserlerini henüz okuyamadım ama okuyacam Sabahattin Ali aklımda

• Sanırım çok bilinen kitaplardan istiyosun;
    Bir Çift Yürek - Marlo Morgan
    Simyacı - Paulo Coelho

0|0
    0|0
    • tesekkur ediyorum öncelikle. Yok çok bilinen değil amacım kendini kanıtlamış evrensel eserler istiyorum dostoyevski, tolstoy, marquez, oğuz atay, ahmet hamdi tanpınar gibi

• Rica ederim (:

• A. Sezai Karakoç mutlaka okunmali anlasilmali

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• tolstoy'un bulabildiğin tüm kitaplarını oku. dostoyevski beyaz geceler, kumarbazı okuyabilirsin. stefan zweig satranç, bilinmeyen bir kadının mektubu kesinlikle tavsiye ederim. sallinger'in çavdar tarlasında çocuklar çok güzel bir kitap. balzac goriot baba vs çok var ya tavsiyem dünya klasiklerini kaçırma çok nadir sıkıcı eser çıkıyor. türk edebiyatında ise çok bilinenlerin yanında peyami safanın selma ve gölgesini oku kadınların şeytaniliğini gör :) tarık buğra osmancık, yedi güzel adamın hepsini oku vs vs vs... bunları oku zaten gerisi gelirr. kolay gelsin :)

0|0
    0|0
    • teşekkür ediyorum birçoğunu okudum okumadıklarımı not aldım.

• rica ederim, senin tavsiyen var mı bu kesinlikle okunmalı gibi?

• var tabi ki dünya klasikleri konusunda sana katılıyorum dostoyevskinin yeraltından notlar adlı eserinide tavsiye ederim . ayrıca marquez'in eserleri ve antoine de saint exupery - küçük prens, jean christophe grange - kızıl nehirler, trevanian - şibumi eserlerini türk edebiyatında sana ilaveten oğuz atay'ın tutunamayanlar ve tehlikeli oyunlar adlı eserleri, ahmet hamdi tanpınar'ın saatleri ayarlama enstitüsü vs şu an aklıma bunlar geldi

• 1984'ü okumuştum geçen. zihin zikiyor. ilginç. george orwell

ve kişisel favorilerimden biri
    siddhartha-hermann hesse

klasiklerden en çok sevdiğim ise
    turgenyev- babalar ve oğullar.

neden milletin fantezilerini okuyoruz diye düşünmüşlüğüm de var. bilim tarihi kitapları filan okumak lazım aslında.

0|0
    0|0
  • Hiçbirini okuma gereksiz laf kalabalığı hepsi, sana tavsiye edilecekleride okuma.. boş.. hiçbişey vermezler adama.. edebiyat yapanı değil ruhtan anlayanı oku.. hayatı okumayı böyle çözersin!

0|0
    0|0
  • Kafam karissin ama mutlu olayım diyorsan yüzyıllık yanlizlik yok yaa ben keyif alayım istersen livanelinden kardeşimin hikayesi

0|0
    0|0
    • yüzyıllık yalnızlık'ı okudum kardeşimin hikayesi ise bana hiç çekici gelmedi teşekkürler

• cengiz aytmatov

0|0
    0|0
  • Tevfik fikret

0|0
    0|0
Yükleniyor...