Osho' nun bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aşk yağmur gibidir. Yargısız herkese yağar. Eğer aşk yağmuru seni ıslatmıyorsa farkında ol ki başının
üstüne bir şemsiye açmışsın. Şemsiyeni kapat.'' Osho 'nun bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Öküzlüğün alemi yok, insan ol ve aşka kapını aç diyor.

0|0
    0|0
    • belki zor geliyordur insanlara

• Evet.. Bu toplumsal bir gerçek. Toplumsal korku ve güvensizlik kartopu gibi büyüyor hep kötü örneklerle.

• Ama ben herşeye rağmen insanlara inanmak ve şans vermek eğilimindeyim. Umutsuzluk ölümle eşdeğer.

Erkekler Ne Diyor 17

• orada semboliktir şemsiye ve yağmur. yağmur duygu iken şemsiye mantıktır. aşkı mantık ile açıklayamazsın demek istemiş. mantığını kapatmadan, aşık olamazsın demiş. mantıktan kasıt sorgulamaktır. vay efendim neden aşık oldum nasıl aşık oldum neden ona aşık oldum. veya eğer ona aşık olursam insanlar benim hakkımda ne düşünür? bu tür düşünceleri şemsiye olarak sembolikleştirmiş osho reyiz. duygu herkese yağar, sorgulamaya ve duygudan korunmaya başladığında sana yağmaz. aşık olamazsın demiş.

1|0
    0|0
  • Asgari ücretten haberi yok galiba muhteremin.

Ağacın dibinde donla oturup, bedavadan nasihat üretmekle olmuyor bu işler..
    ''Hani l*n , tek kapılı BMW nerde?'' derler adama..

asdgsfshs : )

0|0
    1|0
  • Doğru , o kadar yalnız varken neden bu kadar yalnız var sozunude dogruluyor :D

1|1
    0|0
  • o sözünün cevabını yine kendisini vermiştir.
    bknz. 'Aşk özgürlük verir. Eğer özgürlük ve aşka sahip olursan başka şeye ihtiyacın kalmaz. Elde etmişsindir. Sana yaşam işte bunun için verildi.'

1|0
    0|0
  • güzel bir söz diye düşünüyorum yalnız aşkta kıça giriyor şemsiye genelde ve göte diren şemsiye de açılmaz :D aşka açık olalım tabiki şemsiyler fora olsun isteğimiz bu kızlardan.

0|0
    1|0
  • bu dünyayı şemsiyesiz insanlar güzelleştirecek kuzum

1|0
    0|0
  • Osho saçmalamasın söyle ona. ayrıca isminde hayır yok. oşo mu oço mu nasıl okunduğu belli değil gelmiş aşk diyor. oshonun türk kızlarından haberi yok herhal

0|0
    0|0
  • Aralıksız yağan yağmur görmedim, Aşk yağmuru herkese vurabilir bunu tartışabiliriz fakat her aşk doğru aşk değildir.
    O yüzden biraz olaya bakış açısıyla ilgili bir durum bence.

0|0
    0|0
  • Bn o yağmurda ne ıslanmak istiyorum nede şemsiye açmak bn o yağmurda pencerenin önünde ıslananlara gülmek istiyorum

0|0
    1|1
  • Ben hep çıplak dolaşırım güzelce ıslata bilsin diye sonra hasta olur yorganlara sarılırım. En sonunda ne aşk kalır nede yağmur

0|0
    0|0
  • Düşünecek bişey mi bırakmış, herşey açık ve net mal mıyım ben

0|1
    0|0
  • osho kım

0|0
    0|0
  • Dur sorup gelen osho bizim yan komsu :p

0|0
    0|0
  • Oo şooo

0|1
    0|0
  • aşk herkesi bulur sadece sen istemiyorsundur diyor bencede haklı

0|1
    0|0
  • gozlerini dort ac diyo bence uzaklarda arama cunku ben dibindeyim diyo bence :)

0|0
    0|0
  • Boş konuşuyor :D

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Gereksiz.

0|0
    1|1
  • bak şimdi osho böyle söyleyince ooo büyük söz etmiş oluyor.. ama bizden büyükler; 'ellerini göğsün üzerine bağlama, kısmetin kapanır' dediklerinde aman yaaa oluyor:))

0|0
    1|0
  • Enayi islatan yağmuru o osho çok yanlış anlamış:(

0|0
    0|0
  • Gözlerime inanamıyorum , osho okuyan biri ! 👏

0|0
    0|0
    • burada birçok kitapçıda var kitapları :) teşekkürler zen zihni ile ilgili kitaplara bakacagım :)

• önemli degil :)

• Cok güzel

0|0
    0|0
  • Çok güzel bu adamın bayağı kitabı vardı bende okumuştum

0|0
    0|0
  • Oshonun kadınlar ve aşk hakkindaki cikarimlari beni benden aliyo:/

0|0
    0|0
Yükleniyor...