Kitap okumak kültürü nasıl artırabilir?

Genelde denir ya hani kitap okuyun kültürünüz artar/gelişir diye. Kitap okumanin kültür üzerinde nasıl etkisi olur?

Güncellemeler:
Güncel
☺☺☺☺☺

1|0
5|13

En İyi Kız Görüşü

• okuma hızından kelime dağarcığına, farklı dünya görüşlerinden duygu birikimlerine kadar her şeyi artırır. zira sözcüklerimizin genişliği ile düşünür ve hissederiz. dili sınırlı olanın düşüncesi de sığdır.

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• 0|0
    0|0
  • Oyle rast gele kitap okumakla olmaz. Kitap okuma aliskanligi icin once guzel hos ramonlarla baslanir. Bunlar cerezliktir. Sonra dunya ve turk klasikleri okunur. Sonra bir konu merak edersin ve o konuyla ilgili okumalar yaparsin. Mesela ilgini 18. 19 yy osmanli imparatorlugu ve toplumsal yapi hakkinda acar akademisyen ve sosyologlarin yazdiklarini okursun. Ve her okudugun kitapta kelime hazinen ve dusun becerilerin gelisir. Tabi bunun icin kitap ustune dusunmek ve mumkunse arkadaslarinla kitap uzerine gorus alisverisi yapmakta gerekir. Be mutlaka sozluk edin.

1|0
    0|0
  • roman okursan bakış açın gelişir, değişir.

tarih, araştırma okursan kültürün artar, kişisel gelişim vs bunlar faydalı hep.

kitaptan zarar olmaz, okuyun :)

1|0
    0|0
  • Konuşabileceğin bir çok konu olur bir ara percy jackson'ın olduğu bir iki seri okuyordum yazar mitolojik şeyleri günümüze uyarlamış zeus hades falan bir iki yunan efsanesi öğrendim :D

0|0
    0|0
  • zihni geliştirir / böylece konuşabilme / yaratabilme / anlayabilme / anlatabilme yetileri de gelişir...
    hatta medeniyet ölçümüz bile değişebilir...

0|0
    0|0
  • Şöyle ki kitap okudukça hafızan, diksiyonun ve düşünme kabiliyetin artar. ( farkındaysan zaten yeterli miktarda düzenli olarak kitap okuyan bireyler genellikle düzgün konuşur ve konuşma aralarında " ıııı " gibi duraksamalar yapmazlar) Bununla birlikte okumanın zevkini alınca sadece kitapla sınırlı kalamazsın. Makaleler , köşe yazıları , gazeteler derken bir bakmışsın kültürün artmış :D

0|0
    0|0
  • kitapderken bilim bilimkurgu kişisel gelişim falan
    onundışında yabancı film dizi belgesel izle gelişir

0|0
    0|0
  • Okuduğun kitap türlerine göre değişir. Harun Yahya kitaplarını okursan kültürün ve bilgin artar

0|0
    0|0
    • Ben sırf kültürüm artsin diye bilgi dolu kitaplari okumayi pek sevmiyorum. O da öyle mi?

• Bilginin artmasını istiyorsan bilgi verici kitaplar okuycan ve tonla bu kitaplardan var. tamamen hayal ürünü kitaplar sana pek bir bilgi vermez. harun yahya'nın kitapları var mesela. sen yine de her türden kitap oku. sadece tek tür kitaplar okuma daha fazla faydasını görürsün. tarihi kitaplar, bilimsel kitaplar, romanlar.. vs.

• Peki tesekkurlerr

• İlkokulda bir kitap okurken "mil"in ölçü birimi oldugunu ogrenmıstım mesela , düşün artık bebe kitabıydı birde o :D

0|0
    0|0
    • Ogrenmeye devam o zaman :Dd:Dd

• Farklı pencereden bakmana yardımcı olur

0|0
    0|0
  • Farklı Görüş Başka Açılardan Bakmak İyidir Her Zaman.

0|0
    0|0
    • Çok kitap okuyan her zaman çok kültür sahibi mi olur? Nasıl bir katkısı var

• Bir Sürü Yeni Bakış Açısı Göreceksin inceliceksin , Sence bunun katkısı Olmaz mı İnsan a?

• Olur tabii.

• Okusaydın bu soruyu sormazdın.

0|0
    0|0
  • Günümüzdeki yazılmak için yazılanlardan bir şey bekleme zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yeni kelimeler öğrenirsin mesela tarih okursan bir çok konu hakkinda bilgin olur ama mutlaka çok şey katıyor öncelikle kültür seviye artar mutlu olursun Kitaplığına baktıkça mutlu olursun bir yerde kitaplardan konu açılınca yorum yapabilirsin kitap almakta okumakta saklamakta hem mutluluk hem kültürdür :)

1|0
    0|0
  • Bir kitap bir insanın veremediğini verir Seni anlar sana cevaplar verir Doğru kitapları bulursan

0|0
    0|0
  • Kültürü artırır ama ne okuduğuna bağlı. 100 kitap okumuş birinin okuduklarına bak vampirli bestsellersa hepsi, ondan bir cacık olmaz.

0|0
    0|0
    • Kişisel gelişim okurdum şimdi klasiklere gectim cok zevk aliyorum. Arada bir de tarih okumak istiyorum

• Ne güzel. Ütopya türüne de bak. Insanı düşünmeye iter.

• Tamam sagol :)

• Düşüncelerin olgunlaşır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...