Sanat nediiiiiir yardım eder misiniz?

sanat nedir? ' bununla ilgili görüşleri olan felseficiler , yazarlar, edebiyatçılar vs bunu açıklayan kimler vardır biliyor musunuz yardımcı olun?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Sanat en genel anlamıyla, hayalgücünün ifadesidir. Tarih boyunca neyin sanat olarak adlandırılacağına dair fikirler sürekli değişmiş, bu geniş anlama zaman içinde değişik kısıtlamalar getirilip yeni tanımlar yaratılmıştır. Bugün sanat terimi birçok kişi tarafından çok basit ve net gözüken bir kavram gibi kullanılabildiği gibi akademik çevrelerde sanatın ne şekilde tanımlanabileceği, hatta tanımlanabilir olup olmadığı bile hararetli bir tartışma konusudur. Açık olan nokta ise sanatın ins sanlığın evrensel bir değeri olduğu, kısıtlı veya değişik şekillerde bile olsa her kültürde görüldüğüdür. Sanatın ne olduğuyla ilgili olarak pek çok yazar, düşünür, filozof, eleştirmen, sanatçı farklı tanımlar ortaya koymuştur. Bunlardan bazıları şöyledir:* Amaçları kendinde olan ya da kendi içinde olan bir insan araştırmasıdır.* Güzelliğin yasaları çerçevesinde yapılan yaratıcı eylemdir.* Belirli bir neden-sonuç ilişkisi ortaya koyularak bir amaca yönelik, insanın insan için yaptığı estetik nesnedir.* Kusursuz bir uyum, bir güzellik istemi ve arayışıdır.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• duygu düşüncelerini farklı yollarla açığa vurmadır

1|0
    0|0
  • Bu soru yillardir tartisiliyor ama kesin bir cevabi yok. Cunku sanat, sanat eseri gibi kavramlar kisiden kisiye degisiyor, objektif bir sey bu. Ancak soyle bir yorum belki yapilabilir, guzel veya cirkin ayrimi yapilmaksizin etkileyici olan her seye sanat eseri dersek, yine bir genelleme yaparak bunlarin tumune, yapilisina vs de sanat diyebiliriz belki?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sanat bence bir şeyi mükemmel yapmadır, bu uğurda çalışan insan da sanatçıdır. Her ne kadar mükemmel yapamasak da mükemmele yaklaştıkça etkileyiciliği ve çağlara meydan okuma yeteneği artıyor. Gösteri dövüşü yapan uzak doğuluları hiç izledin mi? Onların bu gösterilerindeki uyum mükemmele yaklaşma çabaları sanki bir orkestranın çaldığı müzik ziyafetini dinlemeye benziyor, bu benim şahsi görüşümdü dünya tarihinin önemli düşünürlerden kimlerin bu konu hakkında nasıl görüşü olduğunu bilmiyorum malesef.

0|0
    0|0
  • Kimler vardir bilemem ancak sanat insanin ic dunyasinin , hayallerinin isteklerinin arzularinin yahut uzuntulerinin kedeelerinin kisaca duygu ve dusuncelerinin YARATICILIK la birlesmesiyle olusan yaratma kavramidir. Bir resim yapmak ne kadar sanatsa bir demir yiginindan araba yapmakta o kadar sanattir. Evrenseldir. Kisitlanmamalidir ve kisitlanamazda.

1|0
    0|0
  • sanat sanat içinmidir sanat halk içinmidir sorsundan sonra sanata olan ilgim bitti
    bana güzel gelen şey sanattır gerisi umrumda değil

0|0
    0|1
  • Cevabı yok bu sorunun. Her yapılan sanatsal çalışma bir tanım çizmeye çalışıyor ama hepsinin bir şeyleri eksik işte.

1|0
    0|0
  • Sanat ne değildir onu biliyorum.. bu televizyona çıkanlar.

1|1
    0|0
    • Ve sanat belirli kişilere hitab eden, mest eden. Hatta bazen aklını başından alircasina gururlandiran bir araç. Yetenek aracı. .

• Uzun uzun yazmam gerek... Ama youtubea yaz bulursun

1|0
    0|0
Yükleniyor...